Homeland

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

dragelor, neatza! Multumesc de urari, incep sa merg spre bine. Eu si cea mare. Cea mica abia ieri a inceput...aceleasi simptome, azi spune ca e ca in transa cand se ridica din pat. In tot cazul, tusim acum pe trei voci, din trei camere diferite. Cand e sotul acasa, suntem pe 4 voci...suna foarte interesant .

Ieri a fost cea mai crunta zi de cand ma stiu, n-am fost atat de bolnava ever. Azi sunt ceva mai bine, macar pot sta in fund. Ieri si sa ma duc la baie presupunea un efort extraordinar. Cumplit.

La noi e zapada, vreo 10 cm. Imi pare tare rau ca nu putem profita de ea dar din cate am vazut va tine. Noi mergem la schi fond de obicei ca nu avem dealuri pe insula . Oricum nici schiuri nu avem, le inchiriem.

nelia, sper ca esti mai bine cu degetul. Si sa mearga serverul, sa poti scrie .

Aha, acum ma prind eu...chunny e Sybille iar Mariavi e arminad . Bine ati venit! Ma bucur sa va reintalnesc si aici.

Scoala la noi a inceput saptamana trecuta, la copii. La noi e o saptamana de vacanta la sfarsit de februarie cand toata lumea merge la schi. E saptamana sportului, asa ii spune si vacantei: vacanta de sport.

mianna drum bun, saluta clujul drag.

ana, ce interesant proiect. Poate reusesti sa pui niste poze.

carmen mersi de cafea! A fost tare bine venita, ieri nici macar cafea nu am putut sa beau.

olympia, m-am distrat cu catelul si purcelul .

speed sunt curioasa ce reactie va avea Silvia la film. Vrem si noi sa mergem.

adela ce caramel mananci? Zi si mie reteta ca sunt moarta dupa carameluri. E cea scrisa de speed?

mihaela (agent 007 ) m-ai terminat cu tortul! Ca e tot cu caramel nu de alta. Alor mele fete nu le place cu caramel, si mi-e o ciudaaaaa!

Noa daca am uitat pe cineva, a fost fara voie si numai virusii de care mi-e plin capul sunt de vina.

Ma duc sa incerc sa invat ceva, sper ca la examenul de sambata sa ajung...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

eu mai citesc inapoi si mai scriu .

olympia inteleg ca lucrezi in domeniul artistic? De la tine mosteneste fata ta talentul .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Mihaela, o mosteni, de la mine sau de la taica-su, ca am urmat aceeasi educatie artistica, adica dupa liceu de mate-fizica facultate de arte ... ocupatiile ulterioare au fost mai mult sau mai putin artistice, cum s-a nimerit, ea deocamdata se viseaza medic veterinar. Fratele ei e pasionat acum de editarea sunetului, sa vedem daca ramane pe asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Ana, sa te bucuri de ei in sfarsit, nu stiam cum sa le zic ca budigai sunt aia de mamaie si sigur nu ti-ai luat asa ceva.
Nelia, intai degetu, apoi serveru, da tot mai intri sa ne zici ce faci, da?
Chuny, orice inceput e greu pana-ti intri in mana, dup-aia capeti viteza si spor
Aaa si stiu si eu de doua dimineti, da complet era asa " o zi cu soare si cu doua dimineti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Da, serveru', durere... la noi cind pica ceva, pica pentru citeva zile. Dar chiar si cu server, s-a cam terminat vacanta si delasarea din ea, mi s-a redus substantial timpul de stat pe net. Da' tot scriu eu ceva cinda apuc.

La noi e cald, sint 6 grade, insa eu preferam frig... asa, e paradisul virusilor acum. Mie imi place iarna cu zapada multa si frig, nu chiar ger, dar sa-mi inghete macar nasul.

Sper sa nu ploua, ca ale mele, mai ales cea mare, au iesit din casa cam flu-flu, ele cred ca vine primavara. Sa vedeti voi ce inghet da pe aici... asta e doar asa, inainte de furtuna.

Olympia, si a mea, Tudora, cea cu caii si cu animalele, vrea tot veterinar sa se faca. Acum, mai nou, ca pina acum ea voia sa creasca si sa ingrijeasca animale, mai ales cai.

Am pus poze cu Cea-care-iubeste-caii!

Mihaela, sanatate multa!

Mianna, dar tu te plimbi, nu gluma. Si daca nu ai sauna, ce ai?

Gata, am terminat cafeaua, dar mai am si am si niste muffins facute ieri... va las si voua, care si cum vine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

olympia deci asa? mostenire dubla . Au si ale mele ceva in sange...cea mica cocheta cu desenatul pana a descoperit dansul si acum caii. Nu e abandonata ideea, dar intre timp a inceput sa scrie romane si zice ca se face si ilustratoare. Da, si a mea cea mica tot medic veterinar se facea, inca nu a abandonat de tot ideea, doar ca acum a trecut la scriitor/ilustrator pentru o perioada .

nelia, ce cai frumosi! Nu mai zic de mijlocia ta. Eu ti-i admir oricum de multa vreme, pe fete inainte sa se nasca Lisandru (sunt una din cititoarele din umbra la sezatoarea canadiencelor, din vremurile vechi (ma bucur ca s-a reintrunit trupa veche pe DC) si de atunci pe toti trei. noroc cu FB :)

La noi e frig si tot nu i-a impiedicat pe virusi sa isi faca de cap...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


buna dimineata,

rapid pina mi se raceste cafeaua, de la golden globes:
ati vazut c-a cistigat Homeland doua premii cel putin?
fete cu gusturi fine
si la capitolul birfa, nu se putea fara, rochia Juliei Rober, au oglinda mea:(

miana , imi place sa povestesc sa ne mai destindem, altfel e cum zicea Adela, ori cu, ori fara; ideea e ca omul'meu e intotdeauna linga mine, dar eu, prinsa intre un job stresant, copil si o personalitate ciufuta, uit de el, de cel mai important aici: cuplul nostru, si din an'in pasti mai revigorez atmossfera.


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ana, n-am vazut! Acum ca ai zis am dat un google...si da, meritau si amandoi actorii dar si filmul. Fetelor, trebuie sa vedeti filmul.

N-am vazut insa rochia Juliei Roberts...ne pui o poza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Buna dimineata (e dimineata la mine) fetelor...intru si eu aici la o cana de cafea (pardon ceai, ca nu mai beau cafea la servici de cind cu brusca intoleranta la lactoza).

Mihaela, sanatate multa. Eu am intrat in a doua saptamina de gripa si cel mic a dat semne de dimineata (cu toate ca in weekend a fost in forma maxima) si i-am facut programare la pediatru.

Speed, si eu sint curioasa sa vad filmul. Feciorasul mare a fost si nu a fost incintat de carte (s-a urnit mai greu). Lista de citit pe anul asta a este: Life of Pi, Never let me go (Iguazu), A Handmaid's Tale (Atwood), Age of Innocence (Wharton), The Glass Menagerie (Williams), The Joy Luck Club (Tan) si inca citeva chestii scurte la alegerea profei pe parcursul anului. Proiectele uneori sint interesante, alteori ne scarpinam in cap. A fost unul care mie mi s-a parut groazic dar el a fost incintat - un eseu pe marginea la Joy Luck Club in care sentimentele trebuiau corelate cu o piesa de muzica compusa de el la pian (si interpretata, inregistrata si jucata in clasa). Daca nu cinta la instrument ce facea????

Am urmarit aseara episodul doi din Seria 3 Downton Abbey.

Ieri am luat cirdul de copii (Nick + 1 prietena si Alex + 1 best friend) in Manhattan la o expozitie Harry Potter si apoi i-am carat in Chinatown la lunch. Am adus trupele frinte (mers mult pe jos)...tolaneau canapelele trenului semi-adormiti.

La Golden Globes (dupa ce am citit presa de dimineata) am vazut ca l-au cadorisit pe Affleck pentru Argo dupa ce a fost ignorat la Oscar. Probabil ca Lincoln va cistiga la Oscaruri (eu l-am vazut si mi-a placut - eu si cel mare am plecat plingind din sala, ceilalti doi se uitau cam ciudat la noi ca cica e istorie si a trecut, de ce plingem???).

La noi e ceata si cica azi vor fi 55F afara - nu-i vreme de ianuarie. Ieri dimineata era o ceata de nu vedea la 3 metri inaintea masinii. Mi-a dat o senzatie de film de groaza - parca ma asteptam in orice clipa sa sara ceva infricosator din ceata sa se repeada in masina mea!

Bine ca ma lamurira-ti cine-i Mariavi

Mai citesc din urma si revin (of, e luni azi, da?)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariavi67 spune:

ocebine, sa iti pice bine ceaiul. Ce are cafeaua cu laptele? Tu le beai impreuna? Nici eu nu mai pot sa pun gura pe lapte dar nu m-am testat sa vad de ce, il evit doar.

Eu nu m-am uitat la Golden Globe dar am citit dimineata ca a castigat Maggie Smith un premiu. Ea e preferata mea din Downton Abbey. Eu am vazut deja seria 3 online pe ITV ca n-am voie sa vad fara Ioana si ea e ocupata in perioada asta.

Ne-am propus sa vedem impreuna si Homeland, e demult pe lista dar n-am apucat.
Mi-a fost teama ca se da examen de admitere ca sa intri aici cand am vazut titlul topicului si nu trec

Mergi la inceput