Homeland

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariavi67 spune:

Citat:
Maria67, chiar ma intrebam unde-ai disparut .

mi-am schimbat numele ca nu mi se asorta cu poseta

Wow, in Ro doar maine incepe scoala? Noi ne-am saturat deja de ea Am inceput in 3 Ianuarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Noi pe dupa masa am avut program de tavaleli in zapada si batai cu bulgari. A facut si doi ingerasi in zapada, pe care a trebuit musai sa ii pozam.
Nu imi mai trebuie masa de seara cu carnita. Mai bag un ceai.
Oare visez prea departe sa scap de 10-15 kile asa...
In orice caz am stabilit unde mergem in concediu la vara. De-acuma sa ma apuc de economii si de platit.

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

haha, olympia ... la inceput crezui ca vorbesti de catel ca se dezbraca de maniere :) ai si catel si purcel :))
mihaela, sanatate si tie si fetelor!
maria, vad ca si tu te dezbraci ... prin magazine :)
carmen, ce bucurie pe copii! aici zici ca vine primavara. no, de frig ii friiig, da' nici strop de zapada
speed, am facut caramelu'. acu' il man'c cu lingura :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

De catel, zic Adela!
Fii-mea e domnisoara, acu la noi in casa asta mica e catelusa. Si cum e mica si fragila i-am facut si hainute, ce se prind cu arici pe spate ca s-o-mbracam rapid, numa se baga prin tufisuri, se joaca cu matusa Sara, asta e cateaua din curte si vine dezbracata, rebegita de frig si murdara ca un purcel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:


bine intelesesem io la-nceput! da zic ... ioi, bine ca am citit mai cu atentie ca se dezbraca si de haine pana n-apuc sa zic o prostie ... am un talent de-a citi de-a curmezisu' ... io o-nteleg :) da' matusa Sara ce pazeste? n-o atentioneaza? am inteles ca matusa Sara e tot caine, nu vecina :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariavi67 spune:

Citat:
maria, vad ca si tu te dezbraci ... prin magazine :)


doar iarna... ca vara trebuie sa probez costumul de baie cu palton pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmencat
A facut si doi ingerasi in zapada, pe care a trebuit musai sa ii pozam.


si nu-i vedem si noi? (fireste, doar daca vrei - nici eu nu-s mare fan al afisarii pozelor pe net, asa ca inteleg daca raspunsu-i "nu")

Citat:
In orice caz am stabilit unde mergem in concediu la vara. De-acuma sa ma apuc de economii si de platit.



unde, unde? sa visam si noi la ape albastru-verzui si plaje insorite

eu iar is in pana de idei. Grecia-i favorita mea, dar o fac un an da, un an nu (na, nu-i regula batuta in cuie, dar am zis ca trebuie sa mai vad si altceva). vara trecuta am fost in Creta, asa ca anul asta as vrea ceva oras european. poate Madrid, ca din Spania n-am vazut decat Barcelona (iar de tarile nordice n-am inca buget, si doar alea mi-au mai ramas - de fapt am avut noroc cu un congres sponsorizat, ca am vazut macat Stockholm-ul).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela77O

off si eu,ma infrupt cu nesimtire dintr-un tort de crema de zahar ars,am mancat 3 felii azi..



dupa cum arata in poze eu cred ca l-as fi mancat pe tot

am furat reteta, si intr-o zi cu doua dimineti poate ajung sa-l fac si eu.

*nu stiu daca mai foloseste careva expresia asta, habar n-am daca tine de vreo zona sau e inventia familiei mele asa zice mama cand isi planifica pentru o data nedeterminata ceva care ia ceva mai mult timp: c-o sa-l faca "intr-o zi cu doua dimineti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariavi67

Citat:
maria, vad ca si tu te dezbraci ... prin magazine :)


doar iarna... ca vara trebuie sa probez costumul de baie cu palton pe mine



cam asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Adela, stai , nu o minca toata, miine va fi si mai buna, parol !

Am fost azi la Life of Pi, mie mi-a placut mult, efecte vizuale fantastice si foarte fidel cartii. Este PG dar nu stiu daca e chiar potrivit pentru copii, fetita mea are 11 ani si mi-a zis ca a cam speriat-o si e prima oara cind o aud spunind asta la un film desi a vazut multe scene mai groaznice decit filmul asta fara sa se sperie. Cred ca a speriat-o mesajul dar nu intru in detalii pentru cele ce nu ati citit cartea inca sau nu ati vazut filmul.

S-a facut si aici putin mai frig, eu sper sa dea inghetul (dar fara zapada) sa mai piara din virusii astia ca si noi ducem pe picioare tot felul de tuse,dureri de cap, subfebrilitati etc de prin toamna :(

Apropo, cine a inventat ziua de luni ??

Mergi la inceput