Homeland

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Mianna, la anatomie ma pricep si eu . A lui Gray adica .


aia-i grea, mey, nu stiu daca mi-o mai amintesc din facultate, nu-i amuzanta si n-are pic de romantism

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

speed merita prima parte, pacat ca stii cum e continuarea...altfel pe mine fiecare episod nu numai ca m-a tinut in tensiune, aproape rozandu-mi unghiile, crestea adrenalina asa fara probleme...dar fiecare episod aducea ceva nou si se termina imprevizibil...

si mie imi pare bine sa te revad . Sper sa mai apara alte fete din vechea trupa, mi-e dor de povestile noastre la gura forumului sobei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Mianna, la anatomie ma pricep si eu . A lui Gray adica .


aia-i grea, mey, nu stiu daca mi-o mai amintesc din facultate, nu-i amuzanta si n-are pic de romantism


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...





nah ce isi face omu' cu mana lui! GREY sa fie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Am vrut sa deschid azi subiect nou...dar intreb aici intai...ma delectez in ultima vreme cu filme scandinave, in special suedeze si daneze, astea din urma mai mult seriale. Mai ruleaza filme scandinave si in alte tari? Caci majoritatea sunt comedii, tare simpatice. Am descoperit o latura noua a filmelor nordice: mistocareala si hazul de defectele lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Io am asa o stare de relaxare azi, am primit o veste (de fapt doua dar care au aceeasi finalitate) super-buna inainte de pranz si de atunci plutesc. Desi ar trebui sa ma concentrez pe ceea ce fac, dau refresh la pagina asta. Nimeni pe aici sa ne conversam vrute si nevrute?

La noi ninge. La voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

la noi azi a fost soare si frumos, fara niciun fulg, desi ceva mai sus prin Moldova ii cam spulbera viscolul.

eu maine seara plec intr-o scurta delegatie si mi-am ales un hotel care ofera sauna (umeda si uscata) si jacuzzi ma mai gandesc dac-o sa vreau si masaj, ca ala nu-i inclus in pretul camerei. mi-a trebuit ceva timp sa invat sa gasesc si avantaje in deplasarile astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Mihaela, io-s in zona, pentru tocat la gura sobei, nu-i club inchis, nu?... Da stau rau cu serialele, nu urmaresc niciunul in perioada asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

mianna, mi-era dor de calatoriile tale! Abia astept sa ne scrii din sauna. Eu nu rezist in sauna si mi-e o ciuda...aici e sauna la piscine si noi mergem des sa inotam...iar eu nu pot sa ma saunez .

olympia, clubul e deschis pentru orice discutie. Flecareli de seara . Sa descretim fruntile.

Azi am primit un compliment (de la o persoana feminina, deci valoreaza de 10 ori cat de la un barbat) ca nu m-am schimbat deloc in ultimii douaj' si ceva de ani. Nah, ridurile nu se vad in poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Mihaela, eu sunt in zona printre lectii, pregatirea cinei etc.
Spune-ne tot :)
Aici nu sunt prea sunt filme scandinave, seriale nici atit.
Apropo de seriale, a inceput unul nou, Mr. Selfridge, foarte interesant primul episod- despre istoria magazinului Selfridge din Londra.
Nu demult s-a terminat prima serie "The Paradise", bazat pe romanul lui Zola, si cu subiect asemanator, abia astept seria 2.

Mihaela, ce frumos ca ninge la voi, mai ca mi-e dor de putina zapada desi aici e dezastru national de la primul pina la ultimul fulg :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

btw, tarile nordice, stiti sa-mi explicati avantaje si dezavantaje intre cele doua tipuri de sauna? nu c-as rezista sa stau mai mult de 5 minute in oricare din ele, da' macar sa stiu pentru care-ar fi cazul sa ma ambitionez.

Mergi la inceput