Homeland

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Io am acasa doi bolnavi. Sotul care cica crede ca are gripa porcina. E anuntat deja de cateva zile ca a aparut pe insula, in Norvegia au murit cateva persoane de o saptamana, doua incoace. Sotul a fost de garda duminica, la urgenta. Face rar din astea, dar de obicei de sarbatori se mai baga. A avut o pacienta cu simptome de gripa, i-au recoltat analize si ieri a venit rezultatul: gripa porcina. Noi suntem vaccinati cu totii, din 2009 cad cu acel tam-tam si cica e valabil 5 ani vaccinul. Nu se simte foarte rau dar nici bine, dovada ca azi dimineata a dus telefonul de garda la spital (a fost de garda la tf azi noapte si dupa ce ca se simtea rau a sunat de vreo 3-4 ori) si a venit inapoi acasa. El le duce de obicei pe picioare, cand sta acasa chiar e nbasol...

Eu am bolit sambata, nu m-am ridicat din pat toata ziua, dar duminica m-am simtit mai bine.

Cea mica a sunat de la scoala pe la 12. Nu e gripata, dar o doare capul si stomacul. Acum s-a mai linistit dupa o doza de ipren.

Cea mare inca nu da semne de ceva...

Mie mi-e doooooor sa citesc o carte buna....dar din pacate in afara de cateva filme acum de sarbatori si de serialele preferate, nu am cum. Deocamdata...

carmen, m-am distrat si eu ca mianna, imaginandu-te.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Imaginatia ca imaginatia... eu rontzait fasolea verde si incercand sa arat fericita, ei indopandu-se cu minisnitele, cascaval pane, carnaciori, chiftelute si minigratarele, basca un munte sanatos de cartofi prajiti si simtindu-se oarecum vinovati
La prajiturici a fost cel mai tragic pentru ei. Da' una mica mica foarte mica nu iei si tu? Nu, multumesc, nu intra in categoria legume Dar totusi... nu... Nu, sunt ok, zau.
Ok, atunci...
Da' nu mai bine iti serbai tu ziua cand nu tineai dieta? (spus asa cu muuulta si infinita mila) Pai... nu stiu daca apuc aniversarea de 100 de ani

Carti bune, si eu as vrea ceva. Chiar, ce ati mai citit?

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Cineva si-a cumparat bilete de tren si le-a trimis pe numele meu. De la Stockholm la Karlstad. Acum ma conversez cu gagica (biletele sunt nominale, i-am cautat telefonul pe net, a incurcat doua cifre in numarul ei dar nu stiu cum...ca cifra de la capat la ea la mine e a 4-a...ciudata incurcatura) sa inteleaga sa nu astepte biletele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s
a incurcat doua cifre in numarul ei dar nu stiu cum...ca cifra de la capat la ea la mine e a 4-a...ciudata incurcatura)



nu-i deloc ciudata daca ai un laptop idiot ca al meu caruia, dintr-un motiv pe care nu l-am identificat, ii sare cursorul in timp ce scriu unde vrea el. si zau ca apas numai tastele normale si-s cu degetele departe de cea care deplaseaza cursorul in stanga, de exemplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmencat

neata fetele! ca acum am timp de dat neata!
e tare bine ca avem un loc de baut cafeaua!

azi e ziua mea, da, da, stiu sunt o draguta, o frumoasa si o devreme acasa! cea mai buna iubita, sotie, mamica de copii si catei, prietena, sora, fiica, etc etc etc!
nu am ratat nimic nu?
si modestaaaaaaaaaaaaa

asa ca ofer un pahar cu fresh de portocale si o felie de tort virtuale!

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.


Am o durere de cap de dimineata de-mi vine sa ma dau cu el de pereti, asa cum face emoticonul meu preferat in ultima vreme. Adica asa:

Cred ca mai degraba ajungeti voi in Montreal pina ajung eu la Cluj. S-a terminat bebelusenia, nu mai am timp de vacante.

Eu sint la munca si scriu printre pauzele pe care mi le lasa inteligentii cu care lucrez. La modul serios spun, citeodata imi vine sa ma ascund de ei, sint la marginea societatii dar dau pe afara si de cultura si de inteligenta, nu stiu cum vine asta... Faa amuzanta, am fost cu ei la muzeu, la o expozitie de pictura impresionista... ei, si au inceput sa ma ia ei ca de-a lor, adica stii doar ca... Ma rog, cind au inceput doi sa schimbe impresii despre impresionism, ghidul si-a facut treaba in alta parte, cu alt grup, caci era clar ca avea ceva lipsa pe la informatii, iar eu ma intrebam cine m-a pus sa vin cu ei!

La multi ani, Carmencat! Sa fii sanatoasa si iubita! O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Inca nu imi dau seama cu ce se maninca subiectul...dar imi place compania si am vrut sa intru sa o intreb pe Nelia daca impresionistii respectivi i-a vazut la Museum of Fine Arts? Am fost in Montreal (ca in fiecare an) de ziua feciorului mic si ne-am calcat bine de tot in picioare la expozitie. Pe cel mare l-am dus cu greu (ca-i mare fan la arta moderna si contemporana) dar si el s-a lasat convins la sfirsit ca a meritat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Nelia, esti o fericita cu asa colegi! N-ai sanse sa te plictisesti la job. Mihaela, sanatate! Si io m-am luptat cu o viroza mai bine de-o saptamana. Aveam o groaza de planuri pentru vacanta asta si n-am facut nimic, am bolit.
Azi am desfacut bradul, neplacuta treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Ei, daca vorbim de gripa, ma inscriu si eu. Duc o gripa pe picioare de o saptamina. M-a luat exact pe drumul de intoarcere de la vacanta de ski de Anul Nou. Am multumit in gind ca nu mi-a stricat vacanta si ca pot boli in colectivul de la servici (pe care l-am gasit decimat de aceeasi gripa si am bintuit holurile cladirii singura).

Bradul l-a desfacut sotul in weekend, dar inca nu am reusit performanta de a da decoratiunile de Craciun jos de pe casa. Mai asteapta pina duminica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Da, chiar voiam sa va intreb daca ati desfacut brazii...ca mie inca mi-e mila de el...noi mai stam putin cu el.

ocebine, aici spune oricine despre orice. Eu la arta nu ma pricep asa ca stau deoparte. Poate apare lilanda .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

io am scapat ieftin cu gripa, cum v-am zis, am bolit doar o zi...

Acuma sotul sa se faca bine, ca maine si el si cea mica au prima ora la cursul de calarie. Cea mica asteapta de o saptamana de cand a venit confirmarea. Si-a decorat casca (era doar neagra) in stil propriu (e artista familiei, totul prinde culoare in mainile ei) si voia si cizmele, voia sa le puna niste danteluta alba dar nu le-a putut nici lipi nici coase. Sunt negre si nu merge sa deseneze pe ele...idei? un tablou impresionist poate?

Mergi la inceput