Dovada de iubire

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ita2v spune:

asta e giulia si mie mi se pare adevarata.nu is eu mare manelista dar versurile is adevarate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Dragostea se probeaza in momente de cumpana, fara indoiala.
Dar dragostea trebuie intretinuta, iar asta se face prin gesturi si dovezi marunte.
Nu inseamna ca o fire taciturna nu iubeste si trebuie respinsa; dar este categoric mai usor sa iubesti atunci cand simti si vezi ca esti iubit.
Cand mi-am cunoscut sotia zicea ca prefera o legatura de marar unui buchet de flori, ca macar mararul ala il baga in mancare.
Acum primeste florile cu placere si ma trage de maneca daca uit sau a trecut mai mult timp fara o floare in casa. Are preferinte, feluri, culori...
E doar un exemplu. Sunt multe altele, de ambele parti.
Nu mi se pare nimic gretos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Pentru mine conteaza gesturile marunte venite asa fara motiv , fara sa fie calculate, asteptate sau cerute.Nu trebuie sa fie ceva extraordinar, ci pur si simplu un gest, o intrebare, o floare sau un telefon(apel telefonic:)) ) pe care sa le primesc atunci cand stie ca am o problema de rezolvat sau o stare mai aiurea.De obicei sotul meu ma suna sa ma intrebe ce am facut cu..., sau cum am rezolvat ceva, sau cum ma simt pentru ca stia ca am vreo problema de sanatate, sau pur si simplu se uita intr-un fel si eu citesc in privirea lui ca imi e alaturi si privirea asta face cat o mie de gesturi.Si conteaza foarte mult sa stii ca cineva, undeva se gandeste la tine, ca undeva intr-un coltisor de inima si creier ramai tu, indiferent ce sau cate probleme are pe cap.Si daca toate astea se intampla si dupa ani buni de relatie/casnicie e cu atat mai deosebit.
Si eu fac aceleasi gesturi pentru el , le fac pentru ca asa simt si vin de la sine.Consider ca daca te fortezi sau esti fortat sa le faci undeva e o problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Pentru mine cea mai mare dovada de iubire e ca ma suporta si in loc sa se enerveze, ride.

Si eu la fel cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Cristoiu...exact asa si la mine...ma suporta integral....iubire mare....
flori...imi aducea la inceput...eu faceam ca Tora a lu` Rufus,apoi a renuntat incet,incet si acu` ma mai iau de el "bey,da` tu o floare nu-mi mai aduci?"Pai ai zis ca nu-ti plac."...

Nu-s innebunita dupa flori...imi place sa primesc,dar nu e "must"...
Rufus,al meu e taciturn....mocneste,nu vorbeste decat rar....eu pe dos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Glicina spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada



Eu nu-s romantica....el nici atat.
II mai las si eu cate un bilet cand pleaca si-i pun pachet,dar odata de toanta ce sunt la de astea,am pus doua sandwichuri,bilet intr-unul,el l-a mancat pe cel fara bilet ...si....uite-asa.

Alta data i-am trimis unmesaj ,m-a sunat inapoi si m-a intrebat daca mi-e rau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Cand eram imi placea sa il privesc cand doarme si imi imaginam cum va arata bebelina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Chestia asta cu bilete zilnice mi se pare fortata si ca orice lucru fortat nu mi se pare ok.

Dovezi de iubire nu-s astea,dovezile de iubire sunt diverse si venite intotdeauna in momente oportune.Sotul meu mi-a dovedit ca ma iubeste altfel decat cu dulcegarii gen,flori,bilete,astea erau pe la 18-19 ani,acum dovezile lui constau in micul dejun pregatit in weekend pt tot tribul,cafeaua inghetata pe care o gasesc pe masa in fiecare zi dar pe care stiu ca a facut-o cu gandul la mine,ingrijirea stangace pe care mi-a acordat-o atat acum cand am facut varsat de vant cat si cand am pierdut primul copil,buchetul de flori si cadoul aduse de ziua mea in anul cand mi-am internat mama la ATI ,atunci a venit la pranz acasa special pt asta.

Trebuie spus ca el cadouri nu-mi face decat rar (se scuza ca nu se pricepe,prefera sa-mi iau eu ce-mi doresc si el doar sa plateasca).

Declaratii de dragoste nu-mi face decat noaptea ca ziua cred ca i se impleticeste limba,asa in stare de semiconstienta e mai indraznet si poetic.

Il iubesc exact asa cum este ,taciturn,stangaci,poate de aceea gesturile lui au mai mare greutate decat ale altora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

Chestia asta cu bilete zilnice mi se pare fortata si ca orice lucru fortat nu mi se pare ok.

Dovezi de iubire nu-s astea,dovezile de iubire sunt diverse si venite intotdeauna in momente oportune.Sotul meu mi-a dovedit ca ma iubeste altfel decat cu dulcegarii gen,flori,bilete,astea erau pe la 18-19 ani,acum dovezile lui constau in micul dejun pregatit in weekend pt tot tribul,cafeaua inghetata pe care o gasesc pe masa in fiecare zi dar pe care stiu ca a facut-o cu gandul la mine,ingrijirea stangace pe care mi-a acordat-o atat acum cand am facut varsat de vant cat si cand am pierdut primul copil,buchetul de flori si cadoul aduse de ziua mea in anul cand mi-am internat mama la ATI ,atunci a venit la pranz acasa special pt asta.

Trebuie spus ca el cadouri nu-mi face decat rar (se scuza ca nu se pricepe,prefera sa-mi iau eu ce-mi doresc si el doar sa plateasca).

Declaratii de dragoste nu-mi face decat noaptea ca ziua cred ca i se impleticeste limba,asa in stare de semiconstienta e mai indraznet si poetic.

Il iubesc exact asa cum este ,taciturn,stangaci,poate de aceea gesturile lui au mai mare greutate decat ale altora.

Andra ,mamica de 3+1

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!






Cred ca undeva, cineva cand ramane in pana de material incepe sa cloneze ce are si uite asa ies duplicate! Parca mi l-ai descris pe sotul meu! Am citit de doua ori ca mi se pare asa de cunoscut ca nu -mi vine sa cred!

Mergi la inceput