Inima lui Alex cere ajutor-plecare 10 martie

Inima lui Alex cere ajutor-plecare 10 martie | Autor: anyvovcu

Link direct la acest mesaj

Dragele mele revin la voi cu o mare rugaminte. Dupa cum stiti Alexandru s-a nascut cu o malformatie mai bizara la inima adica o malformatie care avea si parti bune si parti rele , prima data a fost diagnosticat la Tg Mures cu mcc cianogena , ventricul unic cu dubla cale de iesire ,dsa,dsv, unde a suferit doua operatii de corectie si de unde de abia a supravietuit a facut stop cardiac pe masa de operatie dar a luptat si am ajuns sa luam legatura cu o clinica din Israel unde am reusit sa ajungem datorita inimilor voastre in 2010 ca sa poata fi operat din nou. Acolo i s-a pus diagnosticul de malformatie congenitala complexa taussing bing.
Datorita voua, boala lui Alex nu numai ca a avut o denumire dar s-a reusit corectarea chirurgicala aproape completa a inimiii lui, insa inca de atunci am fost atentionati ca datorita complexitatii operatiei se poate ca pe viitor o vena sau mai multe sa se ingusteze si daca se intampla sa revenim la ei .
Datorita unei inimi mari am reusit sa-i facem o analiza lui Alex ,ct scan, si a reiesit faptul ca vena pulmonara s-a ingustat lucru de care ne temeam cel mai mult.
Am reusit sa trimit analiza in Israel si am primit raspuns de la ei ca vena se ingusteaza si trebuie intervenit cat mai repede astfel ca ne-au programat in martie .
va rog din inima si stiu ca nu e prima data cand o fac , va rog sa ne ajutati sa ajungem din nou in israel ca Alex sa aibe din nou o sansa sa arate ca este si va ramane un luptator asa cum v-a aratat si voua si la toata lumea caci el vrea sa traiasca si sa se bucure de aceasta lume .
va rugam din nou sa fiti alaturi de noi in aceasta grea incercare la care suntem supusi ,
am calculat asa in mare cam cat ne-ar costa dar per total inca nu stim dar cred ca la fel ca data trecuta vom reusi sa ne incadram in 3000 de euro la fel ca atunci , va rog din inima sa ne fiti alaturi asa cum ati mai fost si inainte si dupa operatie ca Alex sa traiasca si din nou sa-i pot spune la multi ani!
Va rog daca se poate sa aprobati reintroducerea cazului lui Alex la bazarul umanitar! si la umanitare
data limita este la mijlocul lui martie dar pana nu gat actele nu am o data precisa , suma este de 3000 de euro


Contul este deschis:

Titular: Vovcu Ana Irina
RO81BRDE360SV46982983600
Si contul in euro: RO83BRDE360SV89379703600, cod SWIFT: BRDEROBU
Deschis la BRD!!!! Multumim!
Avem pay-pal
cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com - cu specificatia Pentru Alexandru!!

va multumim din suflet pentru inimile marii pe care le aveti si pentru faptul ca mereu neati sprijinit ca o familie, si suntem mandrii ca facem parte din familia dc



Udate mailul primit de Ana din Israel:
Ana, please also send copies of your passports and you should complete the attached health insurance form.
You can arrive any time from the end of February, on flights arriving Sunday through Wednesday, ideally during daytime hours. The flights should be valid for three months, with the option to change the return date (either sooner or later) at no extra cost.
mamica de galusca alexandru gabriel
http://family.webshots.com/album/579645108kLLnRG


Update 12-02:
"Dear Ana:

Everything has now been received and I have checked with Dr. Tamir about the arrival date. March 10 is fine. Please let us know the planned flight schedule before a booking is made.

Best regards,
Dawn

"
multumesc din suflet donatoriilor: ralcat gabitza tzuc vdrag oaciu carolinah szivarvany nicoletab kariguld, elyda , gianina , anchusha , strumphitza , P.P , E.M, ,Daniela .M , L,E.C , D.A, T.C.N, P.A.M, P.D, M.E din Cipru, C.T din Belgia, M.D.F din Belgia, G.L.A din Belgia, I.S yorkshire, R.A


In 21.02.2013, s-au adunat in conturi TOTI banii necesari! Va multumim din suflet tuturor donatorilor!

Pentru ca o minune nu vine niciodata singura, tot azi, 21.02.2013, Alex a primit cadou biletele de avion spre Israel de la doamna M.O.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Alex, sanatate multa si succes, sa se adune banutii necesari la timp!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Am pus cazul lui Alex si la bazar, se pot pune lucruri in vanzare pt el.

Ana, lasa=mi un PM cu adresa ta de mail, sa trec in documentul cu conturile de la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaciu1977 spune:

Am depus 200RON astazi. Sper sa va fie de ajutor. Numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Zilele astea voi pune si eu la bazar cate ceva
Sper din suflet sa se adune banutii



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Iulia Copiii Monicai Alex Luca Lorena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Am pus si eu cateva produse ptr Alex.
http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=mikaeela&searchtype=2

Mai voi pune cateva mai tarziu.

Sper sa reusiti sa strangeti toata suma pana-n martie.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyvovcu spune:

oaciu1977 multumim din suflet pentru donatia dumneavoastra si multumim ca neati inteles dumnezeu sa va dea multa sanatate dumneavoastra si familiei
va multumim

mamica de galusca alexandru gabriel
http://family.webshots.com/album/579645108kLLnRG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyvovcu spune:

szivarvany multumim din suflet pentru implicare multa sanatate sa aveti
va multumim

mamica de galusca alexandru gabriel
http://family.webshots.com/album/579645108kLLnRG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyvovcu spune:

mikaella multumim din inima pentru implicare si multa sanatate ionelei
va pupam

mamica de galusca alexandru gabriel
http://family.webshots.com/album/579645108kLLnRG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Voi pune si eu cateva lucruri la bazar.
Veti reusi any, o sa vezi! Alex e un luptator! Ai grija si de tine, nu te mai neglija

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_OR spune:

Doamne-ajuta sa se stranga repede banutii,sa poata fi rezolvate la timp toate problemele lui Alex !

Multa sanatate


------------------------------------------
Cristina, mamica lui Denis Mare(17 iunie 2004)

Mergi la inceput