Fluturasi minunati 2011 (36)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Mary, am prins-o si am pus-o la colt are 89 cm sau poate chiar mai mult cu un cm sau doi, dar atata se foia ca voia ia metru de numa, am aproximat si eu

yasmi, bun raportu kg/inaltime el mereu a fost avansat la toate e mai bine Iasmina?

Roxy, de ziua Anastasiei incepi? sau nu mai stiu eu bine ziua ei ?

Ailed, branzoaiceeee.... am mancat una dimineata in drum spre supermarket, de la patiseria ungureasca, mi-e in drum si erau caldeeeeeeee...doamne da ce buna a mai fost! eu acasa nu le reusesc asa bune maine poate iar imi caut de drum pana la supermarket stii tu: cine-a pus patiseria-n drum

astept barbatu` si ma indop cu banana cake am papat 2 feliute si gata, m-am umplut, mai las si pe maine... Sophia a bagat cu pumnu nu alta numa nu nimerea gura mai repede baga si impingea in gura si cu cealalta manuta o intindea deja sa ii mai dau, eu ii ziceam sa mestece si sa inghita si ea : dee deeee...adica sa ii dau , sa ma execut odata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Fetelor hainele de romania ii vin cele pt varsta ei acum poarta pt 18-24luni, dar cele de anglia sunt mult mai mari si badyurile sunt largi si mari, o sa va fac poze cu eticheta si imbracata cu ele sa vedeti dovada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

STRUMPHY normal ca sunt mai bune branzoaicele de patiserie au mai multi aditivi sa le faca pufoase si mie mi-e pofta azi faceau fetele la brutarie unde lucrez eu dar cand am plecat eu nu erau inca gata ca savutam si eu una, poate prind maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed mi-a fost dor de voi. nu sta prost cu greutatea Andra, este bine. se incadreaza in limitele de greutate.

bb_yasmi multa sanatate Iasminei. cum mai este?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza munca se incepe in urmatoare a zi dupa ce copilul implineste 2 ani cand ma gandesc...acum cat am fost plecata 3 zile mi-a fost foarte dor de ea, am sunat mereu sa vad ce face, cum a papat...si-a invinetit si un ochi in parc.... imi venea sa ma teleportez acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

strumph pai cum sa mearga caldura noaptea? ca isi dau drumul doar cand stau acolo ca au centrala proprie.... ... iti dai seama ca s-a cam simtit azi frigul
si am vazut ca majoritatea erau mai grosut imbracati
da eu nu o trimit pe antonia in nici o zi la 8 fix
dapoi azi cand era dardaiala ...
maine o duc la 9
si apoi revenim la normal
la 8:30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

oooooooo strumph da ce mare e piscoataaaaaa
24-25????? pai atat poarta antonia care face peste cateva saptamani 4 ani
wawwww
asa e finuta mea de aici
la 4 ani are 27 la picior
si piciorul f latttt
noi suntem cele mai codase
desi petra mi-a mancat fffffff bine o perioada
acu abia mai baga in gura cate ceva
mananca f putin
chiar i-am dat vitamine 2 luni
in septembrie si in noiembrie-decembrie
si daca le-am intrerupt gata cu pofta de mancare
offfffffff
avem doar 11 kg
si asta cam de jumate de an
si nu stiu cat la inaltime
cred ca in jur de 86
ca unele haine de 86 ne sunt mari
altele mici
nu va zic ca intram in aceleasi haine de anul trecut pe vremea asta
nu a mai avansat mult ca sa zic asa in ultimul an
nu stiu daca e normal sau nu da uite maine chiar o voi cantari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, pai sunteti cam ca noi..doar ca noi anul trecut aveam 9 kg si ceva.....
strumph, maine trebuie sa fac branzoaicele trandafiri... a vazut Maria poza si .... cum sta acasa ca s-a inchis scoala.... frate la noi ninge de sambata noaptea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna seara fetelor!!!

Nu am mai intrat de ceva timp dar,am fost plecati de sarbatori la surorile mele si de sambata suntem iarasi singuri...a plecat mama si imi pare tare rau ca asa bine a fost cu ea.
Am citit ultimile pagini in mare dar nu am foarte multe de comentat. Multa sanatate puiutilor si nu numai!!!
Eduard are 93 cm si 14,5 kg .
Fetelor, imi laud si eu puiutul acum si va spun ca am scapat de pampers aproape definitiv. Nu a mai facut caca in pampers de aproape 2 luni si mai nou cere si pt pipi. Vorbeste foarte mult si destul de clar. De jucat se joaca tot numai cu mingiile...nu-i place nici o alta jucarie, nimic nu-l atarage.Abia asteptam sa-l dam la un sport. Parca m-a auzit ca l-am laudat ca face kk la olita ca acum cere iarasi...a 4-a oara pe ziua de azi.
Va pup cu foarte mult dor pe absolut toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

intru si eu in discutie desi nu mai sunt activa din timp odiseei, ma apuca plansul knd citesc cum stau fluturasii vostri la articolul masuratori!!
la noi este o sit jalnica de tot: de la 10 luni knd cantaream 10kg ne-am mentinut asha pana acum 2 luni cand cu chiu cu vai am mai adaugat si noi la cantar 400gr, deci la 1an si 9 luni avem abia 10.4kg
nici la articolul inaltime nu stam mai bine , stagnam de catev aluni tot la 82cm.
am luat luni de zile vitamine d etot felul , degeaba, este fffffff mofturos la masa, chipurile la cresa , cik mananca, dara sta cred ca este o palac valabila pt toate mamele!!!!
cu articolul pampers suntem ffff in urma, pe olita sta dar nu face nimic, face cum il ridic si ii pun pampersul!!!
de inteles , intelegem tot dar de vb nu spunem mai mult de 6 cuv clar si cateva in :japoneza"

toate astea a fac sa fiu si mai deprimata decat sunt




Mergi la inceput