Dovlecei de sept-oct 2009 **23**

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna dragelor!

Lali ai lipsit ieri de la cafea. Hai te astept.

Danuka ma bucur ca sunteti pe cale sa rezolvati problemele. Sa o tineti tot asa.

Eu acum sunt foarte interesata de unde o voi inscrie pe Ramona...se pare ca mergem la scoala la toamna. Intram in clasa pregatitoare.
Oare o fi terminat Kemsy examenele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Laura,sunt aici,da am trebi multe .


Va pup eu mai pe indelete mai tarziut un pic . Si ieri nu am avut net,ia pe telefon mai bine imi bag cracii decat sa scriu,ca ma corecteaza ciudat ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutare!
laura, nu am terminat, mai am 3 examene Cu asta ma ocup, studiez si cu Loris...
O zi buna tuturor!



Mami de   Loris Stefan, o minune de baiat (2 oct 2009)

 Raisa are nevoie de noi

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

Pup fetele
Laura sper sa continuam tot asa ...spre bine
Pentru mOment vOrba ceea
"Nu zi hop pana n-Ai sarit gardul"
O zi Buna va doresc fetele !
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Citat:
citat din mesajul lui kemsy

Salutare!
laura, nu am terminat, mai am 3 examene Cu asta ma ocup, studiez si cu Loris...
O zi buna tuturor!



Mami de   Loris Stefan, o minune de baiat (2 oct 2009)

 Raisa are nevoie de noi
Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!



Multa bafta! Dupa ce tremini te asteptam
Sper ca sunteti bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neata ,sunt prin preajma,dar tot cu treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Deci iar te-am ratat.
Cand termini treaba te asteptam. Mai schimbam o vorba, una alta. Eu maine nu mai lucrez asa ca sunt pe langa casa. Am putina treaba dimineata...ma duc la biserica ca-i facem pomana bunicii de 2 ani. Cam atat.
Va urez un we super placut! Eu sper ca la noi va Vreau sa mergem la derdelus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna!
Ce mai zic fetele? Lali te astept la .
O saptamana usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna fetelor,

A trecut un veac de cand nu am mai intrat pe la voi. Ati schimbat si capitolul.... noroc cu Lali.

Noi suntem bine. Nu am mai racit de 6 sapt si sunt tare fericita. Aseara chiar ma gandeam ca s-ar putea sa uit cum se dau antitermicele . Doamne ajuta.

Rares merge la cresa. Nu face figuri deloc. Ii place dar numai pana la pranz. Daca intarzie bona un pic la pranz incepe sa miorlaie. Obisnuinta deh...

Si noi suntem obraznicuti. Nu batem copilasii dar aruncam cu tot ce prindem in toate partile. Sa vedem cum o vom scoate la capat.

Lali, vorbeai de Biaz, sa stii ca eu am vb cu ea FB. I-am cerut parerea referitor la faptul ca Rares nu prea vorbeste si tare bine mi-a prins ca o cunosc.

Am reusit sa citesc asa mai pe diagonala ce ati scris voi in ultima perioada dar nu imi mai aduc aminte cine stie ce .

Oricum bafta Kem la examene.

Danuka stiu ca e greu cu un copil foarte activ dar orice problema are si o solutie/rezolvare. Poate ca o sa mai treaca ceva timp pana veti rezolva problema dar sunt sigura ca o rezolvare exista. Eu as incerca sa stau foarte mult pe langa el, sa pot controla orice iesire a lui. In momentul in care consider ca nu il mai pot controla, il iau si plec acasa unde poate sa tipe cat vrea. In rest... un psoholog e bun macar pentru cateva sedinte in care sa iti spuna unde gresesti tu si cum sa face sa gestionezi mai bine situatia. Bafta multa.

Laura sper ca v-ati re-acomodat la gradi. O sa fie greu cu grupa pregatitoare. Si noi suntem un pic stresati pt ca din toamna trebuie sa il mut pe Rares la gradinita si el inca poarta pampers. Nu stiu cum sa fac si daca sa il inscriu la stat sau la privat mai ales ca as vrea sa il duc tot la program scurt si de la pranz sa-l ia bona si sa aiba grija de el.

Pupici tuturor si o saptamana minunata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Monica ce bine imi pare ca mai dai pe la noi. Am vrut sa te sun sambata, dar pana am ajuns acasa, pana una alta...m-am trezit tarziu de tot.

DIn ce vad eu noi vom ajunge sigur la scoala si am stabilit ca pe Mihai il vom da iar la grupa mica sa o prinda pe dna Ramonei. Acum sa vedem , dar eu asa as vrea.

Ma bucur ca Rares nu a mai racit. Sa o tineti tot asa!



Mergi la inceput