Dovlecei de sept-oct 2009 **23**

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Buna tuturor!
monica, condoleante pentru soacra ta D-zeu sa o odihneasca. Cum e sotul tau, cred ca e distrus?
laura, la multi ani sanatosi printesei tale. Sa va aduca numai bucurii

Noi suntem bine, gradi, casa...de astea. Loris a avut un virus intestinal, i-a trecut voma dar inca face kk f moale, de aproape 2 saptamani. Nu cred ca e normal
Partea buna e ca i-am intrerupt laptele in perioada asta si se vede, mananca de ma...surprinde

Salutari tuturor si o duminica placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!
Kemsy multumesc mult pentru urari,imi pare rau ca L a fost bolnav, sper ca a trecut.

Noi suntem bine, cu gradi...si asteptam primavara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!
Ce sa zic ... noi suntem raciti de aproape o saptamana, au inceput vacanta cu doua saptamani mai devreme, din pacate. Am fost sambata la ziua portilor deschise si maine merg sa o inscriu pe Ramona la scoala. Am emotii, dar speram sa fie bine.
O saptaman usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna, noi suntem mai bine, ne-am revenit dupa raceala si savuram din plin vacanta.
Voi? Cam rar pe aici... parca tin monologuri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna gagici!
Ce faceti?
Laura,imi pare rau ca s-au rarit mult persoanele care dau pe aici ,si eu abea am apucat sa deschid laptopul din cand in cand. Am inceput munca,in alta parte decat am lucrat pana sa nasc pe Paul,pentru ca acolo nu mai era loc pentru mine.Nu stiu daca legal aveam ce sa ii fac, cum sa il oblig sa ma primeasca ,avand in vedere ca am optat pentru doi ani si la fata,si voiam sa ma intorc mai devreme de implinirea lor,dar nici nu as fi vrut sa merg la munca si sa fiu suparata tot timpul .Ar fi fost o atmosfera mult prea stresanta.

Acu8m ca am deja doua saptamani de cand lucrez si am inceput sa imi intru in ritm,o sa intru mai des, sa nu va mire mesajele mele de pe la 5.30 dimineata . Programul este unul destul de lejer , 12/24 12/48 , pot duce eu pe Paul zilnic la gradinita , uneori mai devreme decat restul copiilor,alteori sarim peste micul-dejun, si de luat, o zi sau doua pe saptamana mi-l aduce cineva acasa, mamica unei colege de grupa cu Paul,care locuieste langa noi.

Va pup,am venit din tura de noapte asa ca ma bag la somn . Pentru ca am copiii la socri,la tara,mi-am permis sa stau mai mult cu colega la o barfulita .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna Lali si felicitari pentru noul loc de munca!

Ma bucur ca ai rezolvat in asa fel incat sa fii multumita. Deci esti fara copii saptamana asta. Oricand eu sunt prin preajma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna fetelor,

Nu v-am lasat balta, mai trec pe aici dar parca ziua nu mai e suficienta pentru ce am de facut.

Cel putin acum de cand a murit si soacra mea nu mai apuc sa fac tot ce imi propun. Am in permanenta de spalat, de gatit, de facut curat si tot asa.

Mai intru din cand in cand si pe aici dar pana apuc sa scriu ceva de cele mai multe ori vine cineva pe capul meu acasa sau la munca si trebuie sa inchid.

Sper sa vina vremuri mai linistite pentru ca deja ma simt foarte obosita.

Rares momentan e ok. Am scapat de o raceala oribila si acum suntem bine. Momentan asteptam sa vina vremea calda ca sa putem sta mai mult pe afara.

Lali ma bucur ca ti-ai gasit de munca in alta parte pentru ca din cate imi aduc eu aminte nu erai deloc multumita la vechiul loc de munca.

Laura stii daca Ramona a fost acceptata la profesoara pe v-o doreati voi?

Va pup. Numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

ne animam! Ce-mi place!
Monica ma bucur mult ca te si citesc. Noi am mai vorbit la telefon si mai aveam vesti despre voi. Da, pe lista invatatoarei suntem. Sper sa o si respecte acum. Din discutii am aflat ca nu este mare batalie la inscriere (este o scoala de cartier).
Speram si noi la o vreme mai buna, poate ne si intalnim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!
De obicie in we nu prea intru, dar azi e o exceptie, dat fiind faptul ca si eu sunt la servici. Recuperam pt Paste. Azi dimineata cand am iesit afara asa frumos mirosea totul! A parfum de flori, a aer curat ca dupa o ploaie...

So, Lali daca esti acasa hai la o , Monica voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neata gagici !

Dau si eu o cafea !

Intru diseara la munca asa ca acum o sa fac ceva de mancare pentru mic dejun,apoi curatenie prin casa .

Asadar,cine bea o cafea cu mine ?

Mergi la inceput