Dovlecei de sept-oct 2009 **23**

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!
Lali noi nu am avut serbare de 8 Martie, doar cadourile facute de cei mici lucrate la gradi. Am zis ca voi face poze sa va arat ce am primit.
Noi suntem bine, ne pragatim pt ziua Ramonei si cam atat.
Monica ce face soacra ta? Dar voi?
Va pup si va urez o saptamana minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna fetele,

Din pacate nu am vesti bune. Soacra mea a murit duminica seara si marti am inmormantat-o. A fost o perioada oribila. Socrul meu e inca la mine si ii e frica sa plece acasa. Din pacate si urmatoarea perioada va fi foarte grea. Sper sa rezist fizic si psihic pentru copilul su sotul meu in primul rand.

Revenind la lucruri frumoase, Rares a avut o serbare la cresa unde a numarat pana la 10 in engleza :)) in timp ce restul copiilor au zis poezii. Apoi l-a chemat educatoarea sa vina sa ia felicitarea pt mine si el a ciordit o cutie de bomboane de pe masa lor si mi-a adus-o. A fost de coma.

Cam atat de la noi. Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna Monica si condoleante!
A fost tare Rares la faza cu cutia de bomboane.si felicitari pt numarat in engleza.
te pup si te imbratisez



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata !

Condoleante Monica , in astfel de momente nu prea stiu ce cuvinte sa spun. Te imbratisez !

Foarte tare Rares cu bomboanele, tine la mami a lui !

Eu sunt intoarsa pe dos de cand am citit despre Alex de Dianaalex , un copilas pe care "il stiu " de la umanitare . L-a gasit mama lui si asa greu incercata , plecat la ceruri cand s-a trezit ea dimineata . Mi s-a rupt inima cand i-am citit mesajul pe fb , apoi subiectul de aici ,de pe forum ... De atunci am sentimente amestecate . Ma uit la ai mei si imi reprosez fiecare moment in care am ridicat tonul la ei,fiecare nazbatie pentru care i-am certat, fiecare palma pe care si-a mai luat-o Paul la buci pentru diverse chestii ( mai toate pe fondul de sperietura,ca atunci cand l-am gasit urcandu-se pe birou si sarind de acolo pe podea, sau cand a intins-o pe Teodora pe spate si ii apasa foarte tare pe burtica ) . Si in acelasi timp ma candesc ca asa copilul ala nu mai sufera , poate sa mearga si sa se joace cum psunea si mama lui. Daca nu stiti despre ce vorbesc este vorba despre un baietel cu tetrapareza si sindromul Lesh Nyhan( parca asa se scrie,nu sunt sigura) ,sindrom cu care mai traiau doar doi copii in tara noastra in afara de el.
Va pup , poate ,mai revin azi.
Va las si cafea ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna Lali!
Am citit si eu ca Alex a murit si mama lui l-a gasit, dar nu stiam povestea lui. Este trist pt mama, dar asa cum spuneai si tu, poate lui ii este mai bine acolo unde este.
Stiu ca in astfel de momente te gandesti si ii multumesti lui Doamne Doamne ca asa cum sunt, ai tai sunt langa tine.
In rest ce mai faceti? Noi suntem bine, cu gradi, si activitatile extra.
si week-end placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Ce fac fetele?
Noi suntem bine, copii sunt la gradi, eu pe la servici. Nu avem nimic nou de raportat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna fetelor,

Va multumesc pentru ca sunteti alaturi de mine.

Din pacate in ultima vreme nu am mai reusit sa intru pe la voi asa cum mi-as fi dorit. De cand sta socul eu la noi trebuie sa spal si sa gatesc non stop. Imi vine sa imi iau campii.

Acum sa va dau si o veste buna. Astazi m-am vazut cu Biaz. E tare frumoasa si are o fire tare calma. A fost pe la noi sa faca un filmulet cu Rares pentru o emisiune viitoare de-a ei. Tare as vrea sa o mai vad si alta data.

In rest... astept cu nerabdare sa aflu ca se fac inscerieri la gradi ca sa scap si de asta.

Va pup si va doresc o saptamana excelenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!

In primulrand vreau sa va fac cinste azi cu ce va doreste inimioara! Acum sase ani am devenit pentru prima data mamica.Ramona face azi 6 ani. Nici nu-mi vine sa cred cand a trecut timpul...
In primul rand ii multumesc lui Doamne Doamne pentru amandoi copii, sunt tare emotionata si nu gasesc cuvinte... rememorez cu placere clipele si momentele nasterii.

Monica inscrierile la gardi inca nu au fost anuntate, nu am uitat te voi informa imediat ce aflu. Stiu sigur ca prima etapa este cea in care se vor reinscrie cei care sunt deja la gradi si apoi piticii voinicii

Va si va urez o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Laura sa-ti traiasca fetita! Sa creasca mare, sanatoasa si norocoasa. Multi pupici din partea noastra si petrecere frumoasa.

Multumesc frumos ca nu m-ai uitat cu gradi.

O zi buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Multumesc mult de tot Monica!

Ramona a fost ieri o mini vedeta,i-am facut ziua la McDonald's....si a iesit super. Au fost in total 17 copii, colegi de gradi si verisorii ei. Aseara era epuizata, dar fericita. Cum descarc pozele le pun.

Voi ce faceti? Ce face sotul? Cred ca este destul de greu pentru el...

Mergi la inceput