dieta pinguinilor Oshawa

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ziua buna doamnelor!!

la noi vine primavara . sincera sa fiu as zbura nitel prin tarile calde... yuck.

copchiii incepura de azi scoala si gradi, cam maraiti la trezire, ca de... se obisnuisera sa leneveasca. dar over all is happy.

bufleo, cum mai stati cu conjunctivita? are dreptate aqai, mare grija la prosoape. noroc ca trece destul de repede. (ce de 2 lei sefa. mor cand aud de faze din astea... mi se par asa de scarboase.... :( )

Michelle, sanatate si voua.

eumada, sper sa gasesti problema. nu ti-ar strica si o vizita la un reumatolog/bft, dupa analize, sau chiar acum.

asara am vazut Djano unchained. misto, Tarantino clasic. acu de dimineata am vazut ca a si lua Globul de Aur ptr cel mai bnu scenariu. daca aveti chef de sange peste tot dar cu umor mult si bun, e un must see.

Androix, sa va fie de bine zapada!! ce pofta mi s-a facut cand am vizionat pozeleeee..... tu nu stii inca ca doar alea "De cumparat" is bune???

Kari tu vorbesti serios, te tii cuminte de boabe?? sa traiesti, sa ajungi super sanatoasa la 10 zile atunci. tin pumnii!

ce bine ca la noi a trecut isteria cu beibleizii. alta cutie bifata, cu zeci de prostii inauntru. tre sa trecem pe lista "de dat"

Ruf deci acu incepi boabele???? ca am ceva de trimis, da? ce fac???

buflea, supa de la ski are gust de MSG, a ta ba!

ma intorc la munca. sa aveti o zi absolut exceptionala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Roxana, detaliaza...
Ca boabele stau cumintele, nu?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Kari, te admir cu boabele astea. Nu cred ca as reusi. Dar tu esti deosebita.

Eu azi incep regimul in tandem. Asta inseamna ca am resuit sa-l conving si pe Celcesforaie.
Si daca nu il convingeam tot n-ar fi gasit ceva mancabil in frigider.

Roxana, mi-i si inchipui pe copchii tai cu ochii carpiti...

Fii-mea s-a trezit de dimineata sa termine de citit o carte. Ah, nu va inchipuiti acuma cine stie ce. E la impuse petru scoala si azi cica da test din ea.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

a propos de diete. am ras vineri seara.. eram al cumparaturi. si un cuplu facea piata cu un vraf de liste in mana. si scria "saptamana 1", "saptamana 2" . :))))) a dat lumea in diete, imediat ce s-au terminat sarbatorile

Ruf, PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Helou repede si de la mine,

Pai ziceam ca sunt LASA, pentru ca duduia vine pe aici si face conversatie gratuita cu noi ceilalti, si noi ceilalti trebuie sa facem conversatie amabila cu ea, cand de fapt o dispretuim. In plus, daca se lasa cu proces, mi-e frica nene ...realitatea este ca mi-e frica sa spun de tzipete si mi-e ciuda si mi-e sila ca trebuie sa merg pe burta ca sa-mi apar linistea cand dreptatea este alta. Ca de aia isterice ca ea stau ani de zile in postruile pe care le ocupa fara a avea o problema, pentru ca toata lumea se face ca nu stie, de frica si de lasitate. Am aflat ca persoana pe care am inlocuit-o eu, a fost pe lista neagra si a plecat de buna voie ... eu i-am mostenit fisierele, era cu siguranta un tim extrem de bun profesional, foarte organizat si foarte documentat. A fost impins de Isterica sa-si gaseasca alt job ... Nici macar la exit interviu nu a spus ceva rau de ea - la intrebarea "cum a fost sa lucrezi cu X" a raspuns " a fost o placere sa lucrez cu Y" - Y fiind seful lui X.

Realiatea este ca nu mai vreau sa ma mut - sunt niste avantaje care imi convin aici si pentru a-mi gasesc jobul asta a durat, fara exagerare, 284 de aplicatii. Nu mai am nervi efectiv sa o iau de la capat ... in fine, azi e liniste ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

La raportul meu de azi voi spune asa :

1. Cu ochii familiei am rezolvat-o cu Tobradex-ul romanesc - sunt toti clari si stralucitori ca intotdeauna. Inca le mai pun in ochi ca sa fac 5 zile.

2. Barbatul s-a imbolnavit iar - cica au zis astia la TV ca e nu stiu ce stare de alerta in zona, ne-a atacat o gripa care e parsiva. Vine prima data, ai impresia ca ai pacalit-o, dupa care te ia prin invaluire si a doua oara, mai ales daca esti nevaccinat ...ei, daca au spus astia, barbata-meu s-a hotarat sa ii verifice. Ieri a stat in pat toata ziua vaicarindu-se. Cu explicatia ca fac snitele, am inchis usa la el .

2. Copilul ieri a castigat la hockey. A bagat 4 goluri si se crede cel mai bun din echipa ...e fals, adevarul este ca au jucat cu o echipa foarte slaba.

3. La noi ploua si e ceata - din lipsa de activitate, ieri dupa hockey m-am dus sa-i cumpar adidasi lui Alex.

Intrebare pentru voi : Si la voi baietii din dotare consuma o pereche de adidasi la 2 luni ?

Adica eu nu am probleme ca ii raman mici, ca nu apuca sa ii ramana mici - nu exagerez, din Sept pana acum a rupt 2 perechi de adidasi - unii Puma si unii Champions. Am scris marca ca sa intelegeti ca special ii cumpar mai scumpi, in speranta ca tin mai mult. Dupa cum se spune si pretul, aia Champions care au fost mai ieftini, au si tinut mai putin ... ieri i-am luat tot Champions. Mai are unii New Balance care ii tin in vitrina si ii scot cand mergem in vreo vizita sau are picture day la scoala .

Din cauza ca a trebuit s aintru in magazin cu amandoi pentru adiddasi, m-am mai lipit de o groaza de alte chestii, de iar mi-a venit ameteala la casa. Acasa cand l-am prins pe barbata-meu in doua picioare, l-am pus sa imi plateasca repede credit cardul, sa fiu sigura ca mai am ceva bani disponibili.

4. De la magazin, am venit acasa si am desfacut bradul cu copiii ... in urma acestei activitati s-au spart 5 globuri si s-a umplut casa de ace de brad. Asa ca am luat asiratorul si am curatat tot parterul.

5. Pentru masa de seara am facut celebrele mele snitele. Dupa cum vedeti, m-am intors la ceea ce stiu ca mananca. Le-am facut cu Flavia, tare imi place si ii place sa facem snitele impreuna. Ea le mozoleste prin ou, faina si pesmet si eu le pun in tigaie ... Pe fiu-meu nu il pasioneaza bucataria, dar DELOC. Niciodata nu a fost curios, poate pentru ca in general nu ii place mancarea, sau pentru ca seamana cu ta-su. Nu il vad nici in viitor cu lingura in mana.

Planul a fost sa servesc snitele cu salata verde si ciuperci la cuptor. Rezultatul a fost ca barbata-meu nu a vrut sa manance nimic, fiu-meu numai salata si eu cu Flavia de toate ... noi fetele care si eliminam mai putin, conform teoriei lui Alex ...

6. La ora 20:30 m-am asezat la Golden Globe ...dar scriu separat despre asta ... pana atunci insa am o intrebare: In Romania nu au inceput nene scolile ? De ce nu va aud deloc pregatind copiii de scoala ? Rufus plecat de joi in vizite, Viv sculata la ora 14:00 ?
Ce-ati facut frate cu copiii, vinde-ti si voi pontul la pinguini ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Cat despre Golden Gloabe - mai e cineva la curent cu ele ?

1. Nu mi-a placut discursul lui J. Foster - nenica, parca era "on drugs". Vorbea asa fortzat, parca se chinuia sa fie funny, vorbea si foarte repede, eu la un moment dat citeam titrajul ca nu o puteam urmari ... nu a spus mai nimic si nu am inteles ce planuri de viitor are. Parca totusi a spus ca se retrage din cinematografie, asa o fi ?

Dar arata foarte bine, foarte bine, frumusica foc ... si avea si o rochie foarte frumoasa.

2. A vazut cineva filmul asta a lui B. Affleck - Argo ? A fost foarte premiat dar mie nu prea imi place subiectul ... poate o sa-l vad daca imi spune cineva ca este "un must".

3. Tarantino iar nu a fost niciodata pe gustul meu. Niciodata ... stiu ca e foarte apreciat, dar mie nu mi-a placut nici unul din filmele lui ...si am incercat sa stiti. Deci n-o sa-i vad filmul, mai ales daca zice Roxana ca e, fireste, cu sange pe tavane.

4. Vreau insa sa vad Silver Lining Playbook, care parca este nominalizat si la Oscar ... am doua motive ca sa-l vad:
- Bradely Cooper face parte din visele mele erotice
- mi-a placut la GG de Jennifer Lawrence ...

5. Mi-a mai placut de Adele - bai cat e de naturala si simpatica gagica asta, jos palaria ... tocmai am scris un mesaj la divortul Marin-Banica despre cat de constipata si crispata este Andreea Marin pe sticla - pai nenica, diva asta nu se ridica nici la genunchii lui Adele si ce diferenta de comportament si naturalete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

buflea, raportul tau are doua puncte 2. De ce?
Scolile au inceput...dar fetele mele (si a vivianei) sunt mari. Ana nu se pune...ca suntem doi calare pe ea, n-are sanse.
Ca veni vorba de cele mari...am inceput in forta. Le-am taiat calculatoarele in timpul saptamanii. Ioana avea de citit Morometii in vacanta, dar cica s-a amanat termenul...asa ca n-a facut-o. De fapt, n-a facut nimic in vacanta, desi vine BAC-ul peste ea. Iar Teodora pare ca s-a sudat pe scaunul din fata biroului. Ei bine, trebuie sa le dau sansa sa invete ceva. Cu calculatorul la liber se pare ca nu merge.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bufleo,incepura scolile...azi...spre surprinderea mea azi Eva nu a plans deloc,deloc.S-a comportat admirabil,doar ca ea e genul care daca e cuminte la gradi ,acasa devine un fel de mr.Hyde.....ne toaca nervii maruntel....si culmea e ca nu ma pot supara pe ea...tot ce am zis eu ca nu o sa fac cand o sa am copil,fac acu` cu brio....bat la usa cand intru in camera ei,discutam toate aspectele unei decizii....fac ca ea ca sa fie liniste....si cateodata zic ca o sa cobor militaria,dar vine la mine cu falcutele alea stralucitoare,ma pupa si ma topesc si simt exact ca atunci cand motanu` Tom se uita in oglinda si il vede pe Jack Ass...ceva de genul....




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

pinguin si pinguine,
la noi e frig (-2 'c noaptea) iar ziua abia se ridica la 5'c....si culmea, ca e un soare si frumoas afara cand te uitzi pe geam...dar iti ingheatza urechile in urmatorul minut cand ai iesit.

caldura merge non stop ziua... ma ingrozesc la cit o sa platesc lunile astea.

pe william, nu m-am indurat sa-l scot afara in frig si m-am hotarit sa-l tzin acasa si azi , desi nu mai e bolnav(tuseste doar din cand in cand...)
si doamna lui e bolnava si multa scoala nu face astazi...asa ca nu are ce pierde.
vineri, mi-a spus vecina, au avut un suplinitor batrind, batrin de vreo 80 de ani...abia mergea...abia vorbea

buflea si al meu tot o pereche de adidasi la 2 luni(si tzine cont ca are mereu cate 2 perechi)
cand i-am cumparat o data de la walmart nu i-a tzinut decat o saptamana....asa ca nu mai fac prostia.
ii cumpar cand gasesc in sale la magazine, si incerc sa-i iau de marca , ca parca astia tzin mai mult.
acum are nike care pret original a fost 40 si eu i-am luat cu 10 si unii polo.

va admir cu dietele. noi nu am facut nimic detox...nici semnintze...ca nu face sens. saptamana asta mi se face in sfirsit varza acra...asa ca stiti ce urmeaza.

buflea nu am vazut GG, dar am citit stirile.
cred ca sunt singura care nu stiam ca J. Foster e gay....dar mi-a placut mereu in filme.
nu am vazut Argo, dar o sa-l vad zilele astea.
cat despre Bradley cooper...no more comments

ieri am vazut Columbus circle-thriler, a fost f. bun http://www.imdb.com/title/tt1465533/
desi la mijlocul fimului m-a sunat vecina si m-a tzinut 20 min sa-mi povesteasca ce lampi si-a cumparat.

eu nu ma dau in vant dupa genul asta, desi nu a fost scary, mai mult misterios...mie imi plac comediiile iar sotzul e cu filmele romantice si cu sf-urile.

rufus, astept sa ne povestesti despre "tzara"ta...sau viziunea ta , la tzara.

roxanaz, noi inca mai tzinem de bayblades...dar nu-mi place tava aia ca-mi ocupa spatziu.

eumada, hmmm...stai sa vezi cand o incepe scoala, cum de voie, de nevoie...treb sa schimbi foaia.

michelle

Mergi la inceput