Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *456*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Salut, tufete!

Bianca, o imbratisare mare de tot!

Noi suntem bine, sanatosi, sper ca si voi!
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Stiu ca si eu am tras chiulul la greu, dar...tufete, unde e Gianina??!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Buna seara tuturor,

Anul asta am facut 2 schimbari: am renuntat la Cola si mi-am sezactivat contul de feisbuc...sper sa ma tina mai mult de data asta!

Cine doreste...stiti numarul meu de mobil! Cine nu...dati PM.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ilinca, poti crede ce iti zic...Rares a auzit acum la tv numele "Manole" si mi-a cerut sa vada poze cu Manole catelul.

Unde gasesc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Gata, Ilinca, Am rezolvat pofta copilului. Pe fb. In pozele cu tine te-a caracterizat ca fiind "pisica lui Manole"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Buna dimineata! O cafea?

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!

Merge o cafea cum sa nu !! eu sunt tot pe fuga ca e o colega in concediu si ne impartim cum putem cele care am ramas



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Eu mananc seminte de dovleac, invelite in ciocolata. Vroiam sa fac o supa dar n-am nici ceapa, nici praz. Se poate fara?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Neatza !

Kea, asa-i, bine e sa fie copiii sanatosi, am zis ca ma fac zen sa incerc sa ignor si mucii ecaterinei asa cum am fost sfatuita, sa ii bag in seama numai daca nu poate suge/dormi. Mai bag eu apa cu sare - inhalatii seara dupa baie, si ceapa in camera, intr-o dmineata o sa ne trezim imbalsamati de la ceapa aia....
Doar ca...Ilinca se plictiseste iar eu nu pot intotdeauna sa o distrez, fie ca nu ma lasa aia mica-mica, fie ca am de facut treaba pt "job"...

Mada, ma tot tin sa iti povestesc de ieri cu living/sufragerie. Din punctul meu de vedere, sufrageria este camera aia de la bloc in care nu doarme nimeni (da, am avut 3 camere mereu la ai mei acasa) si in care se afla singurul tv din casa si in care sunt primiti musafirii. Livingul este, in viziunea mea, un spatiu deschis, cu tv si gadgeturi de oameni mari, care spatiu comunica-cu o bucatarie in care nu se gateste niciodata, doar cel mult la microunde :)))
In viziunea Motanului, sufrageria este camera in care se ia masa. Nu stiu cum l-o crescut ma-sa :)))) de l-o invatat asa prost :))). Livingul e un spatiu pt distractie.

Eiiii....si am ajuns la o intreaga disputa de cand a constatat el ca eu ca eu, sunt o cauza pierduta, dar si Ilinca ia sufrageria drept ceea ce nu este :)))). Disputa cu dictionare si marturii si terte (cvadruple, sextuple etc) opinii. Asa ca acum fac un efort constient sa fiu snoaba si sa folosesc cei doi termeni conform cerintelor in vigoare :)))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Pisigriu si Keutu se plictisea acasa, de aia si servea atata tv. Dar iar e in faza din aia, in care nu se joaca daca nu ma joc cu el.

Te ajuta Ilinca, iti aduce pampersul? V-am mai povestit ca la inceput, keutu, ori il arunca din usa, pe undeva pe la mijlocul camerei, ori mi-l arunca mie sau la bebe in cap. Acum, mi-l inmaneaza.

Ha ha, sufrageria, la mama acasa, insemna, ce insemna si la tine. Aici, bucataria e mica, a.i. nu avem masa in ea. Cred ca asa si e gandita, ca si matusa lui barbatu-meu, care are vreo 110 m2 , tot o bucatarie minuscula are ( au o sufragerie cat juma de casa). Asadar, noi mancam doar in sufragerie.

Mergi la inceput