nastere la polizu

nastere la polizu | Autor: OanaAdriana

Link direct la acest mesaj

Buna sera tuturor mamicilor si viitoarelor mamici,

Din fericire voi fi si eu mamica in acest an si as vrea sa ma ajutati cu cateva informatii legate despre costurile unei nasteri la Polizu.
E cineva care a nascut recent la Polizu si care ma poate ajuta cu cateva informatii legate de costuri?

Doctorul meu este dl. Pechi Laurentiu de care am auzit doar lucruri bune.

Va multumesc si astept vesti de la voi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

In primul rand bun venit pe DC
E
u am 3 nasteri la Polizu,toate 3 naturale si super rapide.La toate 3 am stat in rezerva,la prima la rezerva dubla ca nascusem putin inainte de termen si nu aveau atunci libere altele.De 2 ori am stat in rezerva single,la toate 3 nasterile copiii i am avut non stop cu mine.Probleme cu asistentele nu am avut,dr meu pr atunci era sef de sectie si nu cred ca indrazneau madamele sa faca fite.La prima nastere am avut non stop asistenta dr cu mine in sala,l a chemat pe dr cand a fost cazul.A doua nastere a fost mega fulger,era sa nasc in masina,cat am apucat sa urc in sala,si bebelina a so iesit.

La a treia nastere a stat aproape non stop o studenta la medicina care era in practica,dar a iesit pana afara si mie fupa 3 min mi a venit sa imping,era usa intredeschisa si am strigat,in sev 2 au venit asistentele care il si sunau pe dr sa urce din policlinica.
Pt mine una nasterile la Polizu au fost super ok.Daca as mai naste o data,cu siguranta tot acolo as naste.
Capul sus,ai grija de tine si de minunea din burtica,si bucura-te de fiecare secunda de sarcina,ca asa repede trece .


Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Desaga Mosului,plina de surprize,va asteapta cu mare drag ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maxika spune:

Buna! Si eu sunt pacienta doctorului Pechi si as vrea sa impartasim din experienta impreuna, daca se poate. Eu am fost ieri pt prima data la dansul, am 14 sapt si mi-a facut o impresie foarte buna domnul doctor, numai ca nu stiu cum sa procedez deoarece vrea sa nasc prin cezariana. Poate ma poti ajuta cu un sfta. Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xtraordinary spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=157872&whichpage=1

Mergi la inceput