Strugurasii de S-O 2011 incep anul cu veselie !*5*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Raluca, grillul meu e super greu. iti rupe mana. abia il pot manui la spalat. eu in general gatesc in vase de inox. am si 2 de aluminiu, din alea pt mamaliga. cu teflon nu am niciuna. pt cuptor am 2 tavi emailate si una de inox.

azi am facut si eu linte...sa vad daca ii place marmotei.
noi la paine am inceput sa nu mai tinem cont. ii dau fetei de care am in casa punct. m am saturat sa ma perpelesc ca nu am nu stiu de care paine , vai ce ma fac... ea nu mananca f multa ...in general nu mananca mult orice mancare ar fi. mai mult e si foarte setata doar pe cateva feluri de mancare. daca ii dau altceva face niste fete si mi o scuipa cu atata gratie...ma bucur in schimb ca ii pot da oua si carne. le mananca bine. acuma are o perioada cu visine. baga in ea ca sparta.


marryan, imi pare f rau pt sarcina pierduta...

sei, succes la bb2:)

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna, Buna

May, pai cum sa te stresezi tu ca nu mananca Bea, daca ea mananca???...Daca nu ar fi mancat si se stramba la absolut toate mancarurile pe care le faci si le mai si scuipa daca reuseai sa-i bagi ceva in gura si daca nici lapte nu ar fi baut?TE stesai sigur iti zic eu din proprie experienta

Ti-am urmat sfatul si i-am facut pe fiecare zi o lata mancarica si la fructe cate ceva nou si a mancat.

Si de stat cu fata acasa si eu satu cu ea acasa si incerc sa-i spun sa o invat dar am pe cine???Nu..... Este o capoasa si nu face nimic din ce-i zic eu.
Depinde de copil.

Marryan, eu ti-am mai zis o data ca Lera este o isteata.Bravo ei.Si imi pare rau pentru sarcina pierduta


Jade, daca statia calca singura imi luam si eu

Oana, cum ai facut lintea?Am luat si eu o cutie.


Anastasia mea acum a inceput sa-mi zica mama si cand este suparata imi zice ma-ma-ma.Cand ii este sete imi spune apa, apa, apa.Daca am ibricul cu apa pe foc imi spune apa as.Si mai spune pa, si o la ou.Cam atat.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Maryyan, acum am vazut ca vrei sa intarci pe Lera.Si eu am intarcat-o pe Anastasia.I-am rarit mesele prima data.Anastasia sugea dupa fiecare masa sau chiar nu manca ca sa primeasca san.Prima data nu i-am mai dat san dupa ce manca mancarica.Atat cat manca ea.A durat asta cam o luna.

Ii dam san ziua la 13 cand se culca si noaptea din ora in ora. Apoi nu i-am mai dat ziua cand se culca.Saracuta de ea.... A pans doua zile....si eu pe langa ea dar apoi a treia zi s-a culcat fara saa-mi mai ceara san si a 4 si a 5 zi .Ma mai cauta din cand in cand dar fara sa planga, si ii ziceam ca au plecat ca nu sunt si tot asa.

Apoi dupa o luna am renuntat si la mesele de noapte.Se trezea ii dam apita o luam in brate ca sa nu planga si ea se culca la loc si tot asa.Dupa doua sau trei nopti nu s-a mai trezit noaptea.

Anastasia nu bea deloc lapte.Doar ce-i fac eu combinatii cu orez, gris, paste, painica sau branzica.

Eu am luat pastile dupa ce nu i-am mai dat o zi si o noapte sa suga.

Acum tu faci cum simti ca este mai bine pentru ea.Eu nu am vrut sa renunt dintr-o data sa nu-i mai dau san.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

atoshik bine ati revenit!
grill din acela greu am si eu tot de prin supermarket cumparat. eu sunt foarte multumita. ca sa nu se prinda carnea trebuie incins foarte bine inaite fara nici un fel de uns. (vazut la Jamie si incercat de mine )
dbunny nu am patit asa cu kk la niciunul dintre copii. daca poti mai las-o si fara pampers o ora-doua pe zi. poate se vindeca zona mai repede.
azi vreau sa fac niste fursecuri cand ajung acasa. am gasit niste retete pe forum. ma bag la testat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

dar despre vasele cu ceramica ce parere aveti ?

ooka gratarul meu de fonta este marca Baumatic - este o firma de produse electrocasnice incorporabile

bunny T pateste asta de fiecare data cand ii iese vreun dinte
cel mai jale a fost cand i a iesit maseaua , praf a fost la fund

oana casa am terminat o atat cat ne am propus pt 2012
pus acoperisul , tabla , geamurile , usa , facut peretii interiori , facut canalizare , tras curentul in casa
poze n am pus ca nu prea aveti ce vedea in stadiul asta :D

rach asa e si T , si capos si sclifosit si nervos
dar are cu cine semana , sigur e al nostru :)))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Jade nu am decat o tava de ceramica si o tigaiegen Delimano si mi se par foarte bune, gatesti usor, nu se lipeste si e si mai dietetic.

Of, cred ca ai avut un an greu cu casa, imi aduc aminte prin cate am trecut si noi pana am facut-o..... nu as mai lua-o de la zero.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Ca tot vorbiti de tigai, eu am tigaie din cupru si sunt foarte multumita de ea ,ehee nici nu ma omor cu gatitul ce-i drept

Bunny Noura are probleme cu kk acida de luni bune , nu-i dau rosii,kiwi,mere crude ,piersici ,portocale si alte alimente care fermenteaza. Cum i-am scapat o bucatica e jale ! Pe langa faptul ca scaunul e diaree si acid ,face o iritatie de cosmar , asa-mi luase o ciuperca in vara si de atunci ne chinuim ,noi umblam cu tratamentul dupa noi oriunde am merge,am creme prescrise de medic .
Sa cumperi creme care contin zink
Faza cu ciocolata e tare , cred ca am intrat in depresie instant citind mesajul tau

Oana tare micuta ninja iiaahaaaa ,ai bodyguard langa tine acum ,ce-ti pasa?

Sei cum e Ela ?

Rach si eu am o capoasa acasa care nu asculta si e intr-o miscare continuua .Eu macar nici nu-i pot citi sau arata o imagine intr-o carte,tot izbeste ,se enerveaza si ar rupe













Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Al meu e foarte mamos zilele astea. Vrea doar in brate la mine. Nici nu e bine la tata in brate de pilda. Si cand il iau in brate are momente in care incepe sa bodogane pe limba lui si sa ma loveasca cu palmele repede si destul de rau. Si in ultima vreme bate din palme cand se enerveaza. Mai demult batutul din palme era bravo-bravo si era a incantare. Acum e si una si alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Jade eu sunt mare fan a vaselor de ceramica pentru cuptor, am toate formele si marimile posibile , coc de la friptura pana la mini sufleuri in acele portii mici de tot
Se curata usor,nu se prinde si vorba ta, nu ruginesc la spalat


Lali ce rapida esti la citit ,de scris nici nu mai zic


Noura nu -mi prea mananca legume,toata ziua ar manca paine si de o saptamana nu mai cumpar deloc,nici macar pentru noi. Cand mergem in magazine si-o zareste pe raft ,incepe sa urle ,sa sara din carut si trage de centuri sa coboare .
Ii mai iau uneori cate un covrig ,dar nu vreau sa se sature din paine,ci din mancare . Si daca are painita in mana ,refuza mancarea
Aveti vreo reteta care sa contina legume si sa-i ung pe painita?
Ceva gen zacusca ,dar aia contine mult ulei ,iar vinete nu i-am dat pana acum
I-am mai facut pate, l-am uns pe paine sia mancat foarte bine, uneori ii mai dau unt cu majun facut acasa,dar nu stiu ce sa-i mai dau sa manance
Legumele proapsete ,verzi nu mananca intoarce capul ,daca le zareste in vreo mancare le piseaza cu degetele,le intoarce pe toate partile,sterge masa cu ele stanga dreapta si la sfarsit le arunca jos





Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Mihaela poate va paste vreo maseluta de e asa mamos .Palme am luat si eu ,dar am iertat-o ca e prea mica si nevinovata




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput