Frigarui!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Multumesc pentru ajutor si pentru urari!
Meniul dorit este pentru colegii sotului. Ei sunt 10, deci ar trebui sa fac minim 20 de "bete". Inca ma mai gandesc la modul de prezentare.
Ma puteti ajuta si cu idei de garnitura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Daca ai,pune pe frigarui si niste cubulete de ananas ,impreuna cu legumele.E delicios(e un pont de la cineva de pe forum,cu care am devenit prietena in viata reala).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

chiar citisem de ananas si mere pentru frigaruile cu carne de pui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui ni-na

Daca ai,pune pe frigarui si niste cubulete de ananas ,impreuna cu legumele.E delicios(e un pont de la cineva de pe forum,cu care am devenit prietena in viata reala).


daaa...la carnea de pasare(piept folosesc in general),alaturi de ardei gras rosu!!!

Anca pai depinde ce garnitura vrei:legume -amestec de mazare cu morcov de exemplu alaturi de bagheta prospata cu unt cu usturoi(vezi ca a pus Anda 08 la un topic alaturat retzeta),sau orez cu legume,sau cartofi gratinatzi,sau salata de cartofi sau de paste...depinde ce tip de garnitura se prefera.

Eu as face mai multe tipuri d egarnitura,din fiecare cite putzin.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

anul trecut am facut www.lalena.ro/124-reteta-Salata-Floarea-Soarelui.html" target="_blank">asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Wow...ce bine arata!!!

Pai vrei sa pui salata asta garnitura la frigarui,sau cum?

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

cu aceasta salata i-am servit anul trecut. As fi vrut ceva asemanator sa folosesc anul asta impreuna cu frigaruile dar nu cu atata maioneza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

www.ecuisine.ro/retete/aperitive-salate/salate/bobite-delicioase-cu-ciuperci" target="_blank">iata ce-am gasit si nu pare deloc greu de facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

eu fac ariciul pe un ananas. arata spectaculos (n-am poze in calculatorul asta, ca as fi pus). intr-unul mediu poti pune linistita 20 de bete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

buna seara,

Fa o salata etajata... Caut acuma reteta in romaneste pentru tine: tricul e sa ai un bol frumos transparent de sticla si pui ce ai: jos frunze de salata mai tare, eu am facut des cu spanac, boabe de porumb, sunca taiata marunt, ananas,ceapa taiata marunt, cascaval sau branza feta..cate un start din fiecare, si deasupra un bircan de maioneza sau maioneza facuta de casa... Deasupra praz subtire taiat marunt de exTotul de cu seara, pana a doua zi la amiaza maioneza a ajuns pana jos si salata e exceptionala.

Se para ca nu stiu cuvintele cheie de cautare in romaneste, poate stie altcineva, da uite aici o fotografie si reteta in germana ( cica si oua taiate sunt bune... Ton tot ar merge)

Editez sa pun alt link...
http://www.schichtsalat.net/


Mergi la inceput