Paravan decorativ

Paravan decorativ | Autor: carmencat

Link direct la acest mesaj

Aveti idee de unde as putea achizitiona un paravan decorativ la niste preturi decente?
Ca m-a luat ameteala cand am vazut preturi pe net

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

Si eu sunt interesata :)
M-am ingrozit si eu de ce preturi am vazut. Singura solutie a ramas sa mi-l fac singura. Am asa o idee dar inca nu e pe lista de "prioritati".

Radu-Mamii Andrei (4ni si o luna mare) + 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Uitati aici la 199 ron - nu stiu cum e fata de preturile gasite de voi... Avantajul e ca se poate pune orice material pe el.

http://www.ikea.com/ro/ro/catalog/products/80193066/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tara13 spune:

Eu am luat in urma cu vreo trei ani de la Jysk. Pretul a fost rezonabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Am fost aseara si l-am vazut pe cel din ikea. E chiar dragut. O sa il iau, daca nu gasesc ceva mai avantajos pana atunci.
Mersi!

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

CArmen, cat e cel de la ikea?
Am mai vazut in Hornbah unul simplu din lemn natur... grijal din ala gen gradina de vara (adica, nefinisat... nu prea il puteai folosi asa in casa, mai trebuia prelucrat) 230 lei aproximativ.

Edit: acum am vazut linkul catre ikea... 200lei cu 3 bare... hm...

Radu-Mamii Andrei (4ni si o luna mare) + 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Cu placere carmencat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Ala de la ikea e 190, cam asa parca. Avantajul e ca e gata de folosit. Eu sunt antitalent complet la cusut si alte alea.
Imi propusese si sotul sa ia nu stiu ce lemne de la nu stiu ce rafturi sa le puna balamale, eu sa confectionez panza... gizzzzzzzzzzz... o gramada de munca, nu se stie daca vreodata terminata.
De ce sa stau eu sa il bat la cap fa-mi alea, fa-mi alea fa-mi alea si dupa aia sa ma duc sa caut panza, sa o cos, ma rog, sa gasesc pe cineva sa o coasa, sa... sa... sa...
Oricum, i-am facut pe loc un calcul si as fi iesit mai scump, ca rafturile erau pe la 140 parca si daca mai luam in calcul balamale, panza, mana de lucru la panza... ce rost are.
Deci ramane ala de la ikea care e foarte elegant si nu ocupa loc mult.
Asta daca nu gasesc intre timp ceva mai dragut si mai convenabil.
Va tin la curent.

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

poate cunosti pe cineva din lumea teatrului/televiziunii, sa iei legatura cu o persoana care se ocupa cu confectionarea decorurilor, iti poate face paravanul pe dimensiunile si cu panza dorite de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Profile de lemn gata prelucrate, dimensiuni diferite gasiti la Hornbach. Tot acolo balamale, vopsea pentru finisaj. Io-s curioasa pentru ce camere va trebuie. Ele-s frumoase, creeaza atmosfera. Panzele alea pot fi pictate, pot avea diverse siteme decorative de prindere, pot avea si buzunare... numa ca io m-as teme sa nu fie daramate in familiile cu copii mici si caini mari, ca la voi Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

La mine va fi folosit temporar si numai sub supraveghere, de aia imi convine ala cu scelet metalic, e usor si se pliaza miiiic, cat mai mic.
La aceleasi dimensiuni profilele de lemn sunt mai mari, mai grele.


Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput