Vila Codreanu - Bran- Revelion 2013

Vila Codreanu - Bran- Revelion 2013 | Autor: speranta

Link direct la acest mesaj

Va fac cunoscuta patania noastra , sa nu o mai pateasca si altii. Pacat de zona si de vila, dar a fost jale cu masa si cu organizarea. Pur si simplu pachet cu demipensiune si si-a batut joc de noi. Prima seara ne-a servit un snitel cu cartofi prajiti, la revelion aperitivul, snitel de pangasius, o friptura si-o feliuta de tort, iar in seara de Sf.Vasile, la cina ne-a dat o carne cu sos si cu mamaliguta, atat , nimic mai mult. Ar trebui sa ne dea banii inapoi. 2 familii dupa noaptea de revelion au plecat, cu toate ca pachetul era 30 dec-02 ianuarie. Bataie de joc. Rusine!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miriama spune:

si n-ati cerut banii inapoi?
dar n-ati stiut de cand ati platit ce contine pachetul cu demipensiune? ati platit concediul pe incredere? eu stiu ca la astfel de evenimente se scrie clar ce contine si ce se serveste sa stie omul pe ce da banii...
imi pare rau de patania voastra, sper sa invete altii ce sa ceara de cand platesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

De curiozitate, la ce te-ai fi asteptat de la ei ?
Adica inteleg ca un snitel cu cartofi prajiti nu a fost suficient pentru cina ... Ce ar fi trebuit sa primesti ?

Noi am fost la o pensiune cu Revelion, tot la Bran, si masa de REvelion a continut aperitiv, pastrav cu cartofi natur, sarmale cu mamaliga, friptura cu garnitura si salata si tort. Noua ni s-a parut suficient, chiar daca nu a fost cea mai de lux masa, si nici calitativ nu au excelat.

La fel, micul dejun cam saracacios, iar mesele de seara erau cam cum ai spus tu, un fel de mancare cu garnitura.

Noua nu ni s-a parut asa dezastruos cum spui tu, de-asta as fi vrut sa stiu la ce ar fi trebuit sa ma astept ...

A, si la ce bani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta spune:

Noi am cumparat in fiecare an pachete de Revelion si nu am patit niciodata asa(stiu ce ar fi trebuit sa primesc nu sunt straina de astfel de vacante si am mers in multe zone ale tarii), cinele contin cel putin 2 feluri de mancare iar in seara de Sf Vasile era o masa semifestiva ( includea bauturi racoritoare si alcoolice. desert) pt ca era seara de Carnaval, ca sa nu mai spun ca si-n seara de 30 dec. se face o mica petrecere de bun venit, unde turistii socializeaza, danseaza....

Probabil la BRAN asta se practica; care sunt multumiti nu au decat sa se mai duca, daca nu stiu cum stau lucrurile in alte parti.

Eu ma indoiesc ca Burtocika a avut din partea pensiunii in seara de Sf. Vasile numai un fel de mincare si atat, daca da pacat- ca nu asa stau lucrurile. Si sa nu comparam pastravul cu pangasius. Ca sa nu mai spun ca atunci cand am cumparat pachetul am fost asigurati de proprietar ca micul dejun e bufet si si ca in in seara de Anul Nou o sa fie o cina bogata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Am cautat pe net pensiunea Codreanu si n-am gasit mare lucru, nici macar poze nu are ... Am vazut ca e clasificata la 2*, deci nu pare sa fie mare lucru de capul ei ...

Ce spui tu cu Carnaval, petrecere de bun venit etc. eu am vazut la mai multe stele, si la banii corespunzatori ...

Oricum, ar fi trebuit sa va prezinte o oferta mai detaliata ... In zona Bran sunt multe, chiar foarte multe oferte de cazare, dar nu toate sunt pe masura preturilor pe care le cer, multi au niste pretentii complet nejustificate.

Mergi la inceput