FIV in Ungaria 171

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Goofytza spune:

Olimp esti draguta dar asta chiar nu se poate...suntem cu azoo deci fara FIV cu ICSI nu scapam.Si si asa sansele sunt modeste.Dar mergem inainte caci nu mai este cale de intoarcere.Doar PK si Dumnezeu ne mai pot ajuta de acum inainte...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CANDY1902 spune:

buna...am si eu o mare nedumerire am facut 3 fivuri dar pina azi nu stiam de ca poti sa ajungi sa nu mai faci puntia deorece ai ovulat deja (am auzit deja 3 cazuri)....pe scurt azi a fost ziua 9 de tratament cu gonal fara altceva pina in urma cu 2 zile de cind mi se administreaza si cetrotide am 7 foliculi cu sanse, cel mai mare de 18 mm cu endometru de 12 mm si voi face punctia abia luni (cu risc de ovulatie)intre timp in wichend mai am si o nunta la SB coloac peste pupaza (la care ar trebui sa merg desi ar fi indicat sa stau la pat pina la punctie)nu stiu ce sa zic stiu ca suntem fiecare cu corpul nostru cu problemele noastre dar as vrea niste pareri poate ma mai linistec va rog daca va_ti confruntat cu asa ceva sa_mi scrieti va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

goofy eu oricum iti tin pumnii sa reusiti cu ajutorul lui DD si PK

candy din pacate nu stiu sa te lamuresc , poate te ajuta fetele care au facut FIV

imi drum bun , azi stiu ca ai luat drumul Ungariei...

la toate fetele




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

hello fetele

Gata...am decis, am programat operatia, pe 6 febr tb sa fiu acolo, in 7 ma opereaza.
Am mai fost si aici la doi medici, mi-au zis ca treaba nu-i prea roz si ca in Cluj doi ar fi care-s indicati sa ma opereze. La unul nu ma duc eu, iar celalalt a zis ca e cam depasit de situatie . Asta e , din cate am vb cu medicu din Ungaria mi-a inspirat incredere si a mi-a raspuns la toate intrebarile pe care i le-am pus.El stie ca tb sa faca in asa fel sa-mi salveze ovarele, dupa cum i-a zis si PK.
Am incredere in el si ca e recomandat de PK.
Sper sa fie alegerea buna si sa fie bine !

Gagici care sunteti pe la vecini ....va asteptam cu vesti bune !!!

va pupacesc pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

umbra bravo asa te vreau , hotarata , ai sa vezi ca va fi bine , sunt convinsa , hai ca putin mai este 2 saptamani si scapi

tinem pumnii , conteaza enorm sa pleci cu incredere in dorctor




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Goofytza spune:

Da umbra,Olimp are mare dreptate.Increderea in doctor e esentiala.
Eu asa incredere am avut ca nu a mai fost loc nici de emotii macar.
Bafta multa si sa vezi ca vei simti diferenta intre "profesionalismul" dr.de la noi si de la ei.

imi asteptam vesti de la PK.

tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rxx spune:

Bravo Umbra!!!!
Iti tin pumnii sa fie totul bine si sa nu mai auzim de endometrioza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

Olimp, Gofytza Doamne ajuta !

va pusi pe toate.... o zi minunata sa aveti.....la Cluj ninge parca cerne prin sita ....pfuaiiii ce zapada ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

buna dimineata

umbra Doamne ajuta!sa fie bine!

o zi buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

Velvet, Rxx va pusi ....sa fie bine pt toata lumea !!!!

Mergi la inceput