FIV in Ungaria 171

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Neata Fetele a si Andrew bine ai venit ca membru !!

sa va zic ca avem si noi zapada si ca aeropoartele sunt varza nu stiu cum am sa ajung sper sa se opreasca ninsul pe cand tre sa zbor!
acu nu mie de histero mie de drum , sa ajung acolo ca inapoi vad eu !!
Anicoleta , deci o iei pe drumul la PK, super sper sa fie primul si ultimul!
Fetele care sunt in focuri ,va urez sa ajungeti cu bobocei!!

Andrew -preturile de pe prima pagina sunt corecte pt ca eu am facut niste teste si preturile exact la fel!! pe Histero abia cind ma intorc am sa pun pretul dar in prealabil 50-55 hai maxim 60000.00 forinti.Good luck si ia adresa de la dochi de pe prima pagina cu tot istoricul bineinteles depinde unde vrei Buda sau Szeged!! Good luck!!

Imi, iti doresc drum bun daca ne vedem ar fii super eu la 10.00am vineri dimi am programarea , cred ca am sa fiu mai devreme nu de alta dar data trecuta am intarziat si nu ia picat bine !!ce tine cu cazarea , vezi tu cum crezi ca i mai bine(eu deja sunt ca instalata ,dar e amica mea si a trecut si ea print-un Fiv si stie ce inseamna), dar sunt o gramada de site-ri cu apartam...

Velvet trimite i istoricul la PK , pe banii tai tu comanzi, asta e parerea mea , daca tu crezi ca Fiv e sansa atunci du-te pe Fiv si sincer Dr poate cateodata nu e de acord cu decizia noastra , dar pe corpul tau si banii tai tu comanzi!! so intr-un cuvant uita de IA si treci la lucruri serioase , iar tratamentul e floare la ureche , daca chiar iti doresti!!

Olimp , big hug!!

Restul fetelor lots of

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

daniela multumesc mult raspuns!asa voi face!direct FIV!n-are rost sa pierd timp.am pierdut destul.sper sa fac si eu histero cu dl dr la prima consultatie.mult succes vineri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rxx spune:

Bine v-am gasit...sunt "total noua" atat ca aspiranta cat si pe un forum..pe scurt: 2 ani jumate de incercari, endometrioza operata, trompa stanga cu hidrosalpinx neoperatbila, o sarcina oprita din evolutie si o programare pe 21 frebruarie la consultatie la Kaali budapesta Dr.PK pt Fiv, abia astept sa impartasesc impresii cu voi si bineinteles sfaturile voastre cred ca imi vor prinde tare bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

rxx bine ai venit !!
si eu sunt cu endometrioza operata de doua ori, refacuta si iar refacuta...acum tb iar sa ma operez, tb sa ma decid zilele astea incotro sa o iau spre ce medic de la noi sau spre Ungaria la operatie.
Iti doresc bafta la PK.

mai pove.

v-am pupat pe toate

fetele care sunteti in Ungaria sau mergeti in curand sa aveti grija de voi si sa faceti recolta buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

rxx bine ai venit !

si multa bafta la intalnirea cu PK

daniella

umbra




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Goofytza spune:

rxx bine ai venit printre noi!

Si eu sper sa ajung cat de repede la PK.Mi-a dat sa refac o parte dintre analizele de anul trecut care sunt vechi pentru un nou FIV si dupa ce scap de histeroscopia de dupa operatia de fibrom din noiembrie(investigatie pe care o fac maine la Dr.Torok la Debrecen) mai vedem cum sta treaba.

Bafta tuturor fetelor vechi si noi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

rxx,bine ai venit!

Goofy,succes la histeroscopie!

umbra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rxx spune:

Va multumesc in cor:)
Umbra la mine a fost o singura operatie de endometrioza(deja boala isi facuse rau de cap...arata mai mult a cancer decat endometrioza)..iti recomad cu maxima placere pe Dr Stoian care a stiut ce face si datorita lui am ramas si cu ovarele si nici nu am mai urmat vreun tratament dupa si uite ca am scapat de recidiva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

Fetele
Rxx ma bucur ca nu a recidivat boala, esti un caz fericit. Cu siguranta ai gasit si medicul potrivit.
Am cautat acum pe net despre dr Stoian si am vz ca are doar la clinica particulara.Nu profeseaza in nici un spital de stat ?

dragelor aveti grija de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rxx spune:

Dr Stoian a fost la Spitalul Militar si da, acum doar la clinica lui este dar preturile nu sunt exagerate, ingrijirea este extraordinara si am inteles ca se pot deconta partial interventiile prin casa de asigurari(nu a fost cazul meu si atunci nu te pot lamuri in sensul asta).Eu il recomand pt ca am fost la toti profesorii in domeniu care au presupus care mai de care diverse, am pierdut si timp, nu mai spun de bani ca faceam 2 fiv-uri fara probleme..

Mergi la inceput