FIV in Ungaria 171

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AndrewD spune:

Buna ziua.

Va rog sa ma lamuriti si pe mine...la Szeged la clinica de fertilizare se fac si analizele necesare pentru gasirea cauzei infertilitatii ?

M-ar interesa in special histeroscopia, laparoscopia si analizele hormonale. Astea le stiu din ce-am citit pe net, nu din ce-au zis doctorii...ca ei nu prea zic nimic decat eventual incurajari goale...

Aveti idee cam cat costa astea ?

Problema sotiei mele (si a mea) este ca la 36 de ani a pierdut o sarcina+chiuretaj abraziv+sinechie nedescoperita 1,5 ani+histeroscopie operatorie pentru indepartarea sinechiei+inca 10 luni pierdute fara o noua histeroscopie de control necesara pentru a vedea daca s-a refacut sinechia...etc. etc. etc.

In concluzie la 38+ nu mai vrem sa pierdem timpul prin tara...medicii astia parca habar n-au ce trebuie facut si/sau nu le pasa.

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

buna dimineata fete

as vrea sa ii scriu si eu un mail dlui dr PK.si nu prea stiu ce sa cuprinda.ma gandeam sa ii mentionez cele mai importante analize/investigatii pe care le-am facut-hormonii,trombofiliile,histerosalpingografia si rezultatul la ecografii.ma tem si de termenii medicali in engleza.dar sper sa ma descurc si sa ma inteleg cu dansul.as mai vrea sa mentionez ca vreau sa fac si o histeroscopie cu dansul,ca urmare a menstrei mele schimbate,f putina cantitativ din octombrie 2011,imediat dupa HSG.

ma puteti ajuta cu o parere?ce-as putea sa ii mai scriu in mail?

si altceva-la o prima consultatie,nu stiu cand va fi,in contextul in care nu dispunem inca de o suma suficienta pt a pleca,ar putea dl dr sa imi faca histeroscopia?ca apoi urmatorul drum sa fie direct FIV.

va multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

hello,

Velvet....in email catre PK poti face o scurta prezentarea a istoricului tau medical si al sotului....eventual ataseaza si analizele medicale (tsh, fsh etc...astea sunt universal valabile si le intelege)pe care le consideri tu mai importante insa dk ai o scrisoare medicala in romana dupa hsg este mai bine sa faci o scurta traducere (ajuta f mult google translate)caci altfel nu cred ca intelege mare lucru. Si in urma raspunsului lui ii poti spune dk te decizi la fiv k el k vrei sa faci o histeroscopie inaintea fiv-ului.

Andrew...in ungaria se face atat histeroscopie, laparoscopie cat si sonografie salina sau alte analize hormonale sau alte analize necesare legate de fertilitate pentru ambi parteneri o parte din preturi le gasesti pe prima pagina a subiectului...insa la ei ajungi de obicei pentru a face fiv dupa ce ai primit deja un diagnostic de infertilitate...tu insa poti scrie un email (adresele le gasesti tot pe prima pagina) si asa stiti incotro va indreptati....

olimp....si pe mine m-a uitat imi in listuta ei....

week-end placut tuturor....si un dulce...



_

FIV1 + FIV2 Szeged-2011_nereusit
FIV3 Budapesta-2012_nereusit
va urma...

PAI 675 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

flory multumesc mult pt raspuns.asa o sa fac.o sa incerc sa fac mailul astfel incat sa inteleaga dl dr cat mai bine.la care adresa raspunde dl dr?un weekend frumos si tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

velvet..., pe prima pagina gasesti email-ul info@.....

tuturor si numai bine

_

FIV1 + FIV2 Szeged-2011_nereusit
FIV3 Budapesta-2012_nereusit
va urma...

PAI 675 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

flory multumesc doar am studiat prima pagina de atatea ori,da voiam sa fiu sigura de adresa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anicoleta79 spune:

Buna . Scuze ca nu am mai scris pana acum dar am fost ocupata. In sfarsit mi a raspuns PK . intr o ora a venit si raspunsul lui. Floryma ms mult si raman datoare. De saptamana viitoare incep sa ma interesez de analize. Am vazut ca mai vrea Velvet sa mearga la budapesta. Poate ne vedem acolo. Dar pana atunci sa vedem ce facem cu analizele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

buna dimineata

nicoleta eu as merge si maine,dar din pacate ma opresc resursele financiare deocamdata...ce analize ti-a zis dl dr sa faci?

voiam sa mai intreb daca preturile de pe prima pagina sunt actualizate.si cat costa o consultatie la dl dr.am citit ca anul trecut o histeroscopie era 55.000 de HUF.multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anicoleta79 spune:

vorbim pe mesenger.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

hello
Din cate stiu lista de preturi este actualizata, sar putea sa difere f putin preturile in 2013..dar poate e vorba de 1.000 huf- maxim 4-5.000huf,,la ei nu cresc preturile ca ciupercile dupa ploaie
Velvet, in febr 2012 am dat asa;consult-13.000huf, ultrasound-10.000, spermogr+bact- 15.000huf...Histero nu cred k e mai mult de 50-55mii.. iti spune Dani imediat sapt asta.

Andrew, nu trebuie decat sa dai un e-mail cu istoricul medical+analize atasate si dr Peter Kovacs iti va raspunde imediat si te va sfatui ce sa faceti in continuare.Da, se fac tot felul de analize si proceduri la ei.. in plus sunt si mai ieftine decat in RO, unele chiar ff ieftine.Succes!

Flory ce mai faci?
Mona te pregatesti de atac?
si Eni?
Succeeess fetelor!

(Imi, nu am nici un plan,,pauza pauza,,)


Mergi la inceput