Buburuze de mart-apr2013(13)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Liza - bine ai venit si multumesc ptr urare!

Legat de banuti, data trecuta am scapat cu vreo 18-20 milioane, acum tot la sumat asta ma gandesc mai ales ca acum mai am habar de una de alta...atunci eram de pe alta planeta si cotizam la toata lumea asha:)

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si28+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Multu Felicitas...le-am dat gata felurile alea, asa ca azi si maine si poimaine staaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si28+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Si ziua lui Miriam va fi in 1 martie. Sper sa nu fiu la maternitate, caci vrem sa sarbatorim acasa. Si cum eu sunt obsedata sa gatesc de casa, nu stiu cum va fi cu statul in picioare. Poate totusi,imi voi trece peste placerea de a face torturi si voi comanda la un laborator care face lucruri superbe.Mai trebuie sa ma gandesc si la bebe din burtica.
Ma ia cu emotii ca din cate se vede primii bebelusi vor aparea luna viitoare, spre sfarsit. Asa repede.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
29 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

La multi ani, Piscotel Mic! Sa cresti mare si sanatoasa alaturi de cei care te iubesc!


30+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Felicitas, asa e, nici io nu ma pot abtine sa nu fac de ziua copilului...dar in martie deja e prea mult...la mine si acum a fost prea mult ca am zis ca nu mai stau atata in bucatarie ca ma durea si spatele, am primit si picioare, nu mai zic dupa ce m-am intins cate mi-am luat...plus ca parca imi atarna burta...deci nu mai e cazul mai incolo...dar nici ocazii nu mai am, asa ca stau linistita.

Multumesc ptr urari fetelor!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si28+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

La multi ani piscotel mic

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

La multi ani sanatosi Piscotel!

26+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Buna fetele!
Eu v-am citit aproape in fiecare zi dar nu prea am avut timp si de scris.
Eu luni mai merg la servici si apoi intru in prenatal
Aseara am fost si noi la control si am plecat tare bulversata,bineinteles colul s-a deschis iar si s-a si scurtat nu stiu cat ca mi-a spus doar din gura si..., iar placenta nu s-a mai ridicat este tot la 2 cm de col, mai vedemm peste 2 saptamani poate poate am noroc sa se mai9 ridice si sa nasc natural.

Imi pare rau sa aud ca mai sunt fete cu probleme la col ,dar trebuie sa fim increzatoare si o sa nastem bebeii sigur dupa 37s

PISCOTICA MICA La Multi Ani!!!!! Sa fii sanatoasa si norocoasa

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 29+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Neata fetelor,
VeveMaria, incearca sa fii optimista, sa nu il stressezi pe bebe inutil. Bebe o sa mai stea mult la caldurica, nu-ti face probleme. Stai cumintica in pat.
Anka, si pentru tine am aceleasi sfaturi. Bebe e foarte bine, e marisor, stai linistita, ca o sa fie suficient de mare cand o sa vina pe lume
Emilia, Casandra, multumim pentru listute!
Liza, bine ai venit. Niciodata nu e prea tarziu
Piscotel, cu intarziere. La multi ani Ioanei-Alessia, sa fie sanatoasa si sa aiba mult noroc in viata!
Eu o sa nasc tot la Medlife, daca nu se declanseaza nasterea prematur, Doamne fereste! Nici eu nu ma simt deloc confortabil cu bagatul banilor in buzunar si vreau ca nasterea sa fie o experienta placuta 100%. M-am obisnuit sa fiu tratata asa cum este normal, cu multa politete si multa atentie, fara sa stau cu banii in mana si sper ca la fel se va intampla si in cel mai frumos moment din viata mea.
Eu nu am prea multe vesti. Abia pe 18 ma duc din nou la eco sa ii vedem pe gemenasi. Intre timp am avut si eu un episod cam neplacut, gen Nicole... Am avut intr-o noapte dureri foarte puternice, in partea dreapta, sub burtica care radiau in sus si spre spate. Nu m-am mai putut misca de durere asa ca am contactat-o pe doctorita mea, desi era trecut de miezul noptii si stiam ca e in concediu. Mi-a zis sa iau un no spa si sa astept jumatate de ora si daca nu imi trece, sa chem ambulanta si sa ma duc la spital. Pana la urma am chemat ambulanta cu care lucreaza Medlife si m-am dus la spital. Mi-au pus monitoare pe burtica, mi-au facut o ecografie (sumara), au verificat colul, care e tot inchis, mi-au propus internare daca doresc, le-am zis ca nu, pt ca ma simteam deja mai bine, se pare ca no spa-ul si-a facut pana la urma efectul. E posibil sa fie ceva tot de la rinichi. Mai fac niste analize sa vedem si o sa ma duc vineri la eco la doctorita mea, sa vedem ce zice si ea.
Bebeii sunt activi, depinde de cum au si ei chef de joaca
Eu din cate am citit, apropos de monitorizarea miscarilor, se face dupa 28 saptamani, dimineata si seara. Eu am citit ca trebuie sa aiba cel putin 10 miscari in 2 ore. Eu nu le-am numarat inca. Oricum, n-am trecut de 28 saptamani. Ai mei au perioade in care parca se dau in carusel in burtica mea si perioade in care sunt cumintei.
Fetita mea e viitoare balerina cred. Daca ii pun seara Claire de Lune, incepe sa se miste Baietelul cred ca adoarme, pt ca sta cumintel cand ii pun muzica
Scuze ca m-am intins asa mult, dar scriu rar, ca inca ma duc la birou si sunt foarte aglomerata toata ziua, cand ajung acasa ma intind si eventual trag si un somnic.
Pup toate burticile

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Fetele care aveti colul deschis,ati simtit ceva inainte sau ati aflat doar la control?
Eu zic ca trebuie sa f optimiste,dc colul e deschis sau scurtat si nu s-a intamplat nimic inca inseamna ca cineva acolo sus ne iubeste si are grija de noi sa ducem sarcina la capat cu bine.Bineinteles ca trebuie si noi sa mai ajutam u mult repaos si fara nici un efort plus medicamentatia de la medic.
Eu acum fac studii de piata referitor la biberoane si cel mai tare ma incanta noul biberon natural cu supapa si tetine cu evacuare de la avent.nu sunt chiar iefine dar luna asta au oferta la help net cu cardul clubul mamelor 2 buc la 42 de lei(de 125ml) in conditiile in care doar unul e 38 ron.am sa mai merg azi sa mai caut si alte oferte si dc nu gasesc altceva mai bun o sa le achizitionez pe cele de la help net.
M-am gandit sa ne apucam de cumparat de pe acuma una alta si sa nu ne inghesuim atunci cu toate.
Weekend placut la toate burticile!

26+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput