Buburuze de mart-apr2013(13)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Elenush, ma intereseaza si pe mine cursul de lamaze, sper sa nu-mi trebuiasca dar ma stii.......te astepti la orice de la dr nostri asa ca mai bine ma documentez cat mai pot.

Cosminutza ce mai faci, nu am mai auzit noutati de la tine, astept vesti.

Fetelor, voi de unde cumparati sutiene pt alaptat?
Am vazut si eu la c&a, pe net, nu duc lipsa de idei doar ca m-ar interesa care sunt mai confortabile....poate aveti idee.
Momentan nu am cumparat pt ca mai cresc sanii si nu vreau sa am surpriza ca nu-mi mai vin cand am nevoie. Daca as avea si lapte la ce ugere am facut as fi tare fericita



27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Alexa, chiar si eu sunt curioasa de sutiene, de unde sa iau. Ieftine nu-s :D mie-mi plac bustierele foarte mult.

maine o sa scanez la birou ce am primit la primul curs si ii fac share, eventual va scriu si ceva detalii aici. Sunt 4 sedinte, astfel ca n-o sa fie greu sa va fac rezumat :D

Pupici

happy 28 cu o buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Cine imi da o parola la picasa sa pun niste pozici?

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
29 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Buna burtici

Va citesc zilnic insa la servici trebuie sa las totul bec ca de luni nu mai merg decat in vizita daca o sa ma plictisesc prea tare acasaseara nu am chef de nimic as lenevi in pat

Alexa vesti noi nu am,trebuie sa sun la docorita zilele astea sa-mi faca programarebuburuzu meu tot mai activ si mor de dragul lui

Le urez bun venit noilor gravidute si sarcina usoara in continuare.sa ne dati datele voastre sa va trec in listuta.

Ioananae bine ai revenit si ma bucur ca sunteti bine
Arianna ma bucur ca nu-ti mai da emotii colul
Nu mai retin exact cine a fost la meduc insa va felicit pe toate pt vestile bune si bebelusi grasunei si sanatosi

Foarte utile sfaturile vostre,musai sa le scriu si eu undeva pt ca incet incet ne apropiem de finalDoamne...nu-mi vine sa cred.sa ne ajute DD in continuare si sa aiba grija de noi si de buburuzi

Cam atat a retinut neuronul gravid
De saptamana viitoare promit sa stau mai mult cu voi.

Va pup pe toate si va doresc o seara faina


Cosmi 26+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenaionascu

Buna,



Am vazut ca lucrusoarele pe care ar trebui sa le iau de la farmacie insumeaza detsul de mult, adica, suzetele de la Avent/Nuk/Tommy sunt cam 25 lei, un biberon 35, daca vrei saucleti sau recipiente de pastrat lapticul la congelator: 85 lei, peria, forfecuta si tot asa...

As vrea sa va intreb despre scutece, ce parere aveti? Aveti preferinte, mai ales mamicile care au mai folosit?
Eu tind cel putin pt primele luni spre Huggies, pt ca au acel strat de bumbac si mai lasa pielea sa respire. La Pamapers(premium, new born) stratul este cotton like. Huggies cica au si delimitare pt buricut...n-am idee la ce sa ma uit. La pret sunt le fel, 1 leu/scutec.

Am fost aseara la primul curs Lamaze. Daca e cineva interesat, pot
sa scanez informatiile si sa dau share cu mare drag.

Va pup!

28 saptamani cu o buburuza

vreau si eu cursul Lamaze daca se poate.
o parte din accesoriile gen suzeta, biberon vreau sa le comand de pe net desi suzeta nu cred ca o sa cumpar fiindca fetita mea nu a acceptat-o si la pretul la care se prezinta....
pe mine ma dispera preturile la unguentul Garmastan pe care mai ieftin de 25 ron nu l-am gasit, pret la care se adauga si transportul, asta fiindca pe la farmaciile de la mine nu il au decat la comanda si sare de 35 de ron.
La H&M nu am apucat sa ajung in magazin, m-am uitat numai pe site si scorurile sunt....sus in aer!
Eu la fata am folosit cu succes Pampers dar acum avand in vedere ca voi avea baietel am inteles ca cei de Huggies s-au gandit la aspectul cuculetz si cred ca ma voi reorienta.

32 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

eu la sutien am ajuns la 110 asa ca inteleg problema cu gasitul sutienelor confortabile insa aveam in casa 3 sutiene mari din perioada cand ma ingrasasem si n-a mai fost nevoie sa cumpar altele. sutiene pt alaptat n-am mai cumparat nici unul si nici nu voi cumpara . lasa sa pot eu alapta ca pot sa-mi modific si singura un sutien1 asta bineinteles este superstitia mea dar avand in vedere ce am patit la primul copil....m-am lecuit de cumparaturi anticipate.

32 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Buna,am mai pus si eu poze pe picassa.
Si apropo,dc tot stau acasa m-am apucat de crosetat,am sa pun poze in album si astept note:)


25+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!

Elena cursurile le poti trimite pe adresa de mai comuna asa are acces fiecare

O zi frumoasa tuturor!!!



Cosmi 26+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Neata fetili!
Cafea cu lapte si miere in dimineata asta . La Galati e o vreme urata cu spume si nici catelul (daca as avea) nu l-as scoate din casa.
Ma uitam ieri prin cartier si ma gandeam cum naiba am sa circul eu cu caruciorul lui bebe pe trotuarele inexistente. Efectiv in tot cartierul nu cred sa fie 50 de metri de totuar disponibil pentru circulat pietonii daramite carut de bebe. Bine ca mi-am luat marsupiu ca altfel scoteam copilul din casa cand invata sa mearga.


32 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

buna burtici

Sunt noua pe aici, chiar proaspata. Am 10 saptamani de sarcina si intentionez sa nasc normal, daca ma lasa si strumful.
Arianna05 vroiam sa te intreb la ce clinica nasti? Ca si pe mine ma bate gandul si cred ca o sa merg la President.


mama in devenire

Mergi la inceput