*Cozonacei iubiti de noiembrie-decembrie2008( 1 )*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

hello fetele!

Inca nu m-am acomodat la serv Ma simt tare obosita in primul rand datorita programului...trezit devreme...seara ajung molesita toata acasa. Trag speranta ca ma voi acomoda si ca voi fi ceva mai bine dispusa seara. Imi este tare dor de copilasi si sufar f tare ca nu mai ajung la Cristi la gradi deloc...sotul il duce si bunicile il iau...nu mai discut cu educatoarele, nu mai vad planse facute de el..nimic. Nu-mi place deloc si trebuie sa schimb asta...inca nu stiu cum dar trebuie cumva sa o fac.
copii in schimb sunt bine, feiciti, nu par deloc afectati de schimbare. Nici macar Cata nu e suparata si nici nu si-a schimbat comportamentul fata de mine. Se pare ca singura crae sufera sunt eu...
As mai sta la povesti dar sunt prea obosita..

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Madutza, iti vei intra in ritm...
Te-am citit si dincolo, citeam de ce ziceai de colegele tale, concluzia e ca serviciul ocupa o mare parte din timpul unei zile
Si eu "slalomez", sunt mai pe cont propriu cu serviciul, asa ca beneficiez de un program flexibil, sa le pot lua de la gradi, si sa fiu cu ele de la 4-5 in sus... In rest, ma mai ajuta parintii, angrenati si ei in munca, unde sunt si eu
Ma bucur ca ai tai copii sunt bine si nu au resimtit in mod dramatic, schimbarea.
Incet-incet, o sa va reintrati cu totii in ritm, va adaptati din mers, acum e de abia inceputul

Ti-am scris si pe FB, eram curioasa daca ne-am intersectat cumva in vara la Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

monica, nu vazusem mesajul tau de pe FB, nu stiu de ce... Noi am fost la Ferma mai inainte, am vazut ca le-am postat pe iulie. Tin minte ca nimerisem o zi extrem de caladuroasa, am fost pe la 4 dupa=amiaza si nu stiam daca vom rezista de caldura pe acolo, dar a adiat vantul si a fost f placut. Era f putina lume, cred ca din cauza caldurii...in parc la ora aia nu puteai sta.

Poate la vara stabilim o zi de intalnire acolo Ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Da, ar fi super sa ne intalnim acolo, noi clar vom mai merge.
Asa am prins si noi o zi calduroasa (iulie), la fel a fost putina lume.
Am mai fost o data prin octombrie, in acele ultime zile de toamna blanda, si atunci era "omor" f multa aglomeratie...
Tinem legatura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!

Ce faceti?

Eu m-am mai acomodat la serv, parca nu mai sunt as aobosita seara, insa in continuare imi e f dor de copii.

Vreau sa-l inscriu pe Cristi la innot la Miramar, echipa Aqua Team, am citit lucruri bune despre ei. Voi ati dat piticii la inot?
ma gandeam sa nu astept buluceala din vara, si sa-l incriu acum cand poate sunt mai putini copii. Voi ce ziceti?
..as vrea eu sa-l inscriu si la arte martiale dar nu am gasit pe langa mine nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Ma bucur ca te-ai acomodat madutza_bra.. incet incet o sa iti prinzi ritmul. Asa am patit si eu, imi era f dor de printesa mea, ce inseamna sa te obisnuiesti cu copii. Asa de mult te obisnuiesti ca iti trebuie zile bune sa te obinsuiesti cu alt ritm.
Ti-ai intrat repede, mai ales ca tu ai stat mult acasa cu minunile.
De cursuri de inot nu iti pot spune nimic. Deocamdata stam pe loc in privinta asta, pentru ca nu avem timp sa reusim sa o inscriem si la alte cursuri optionale. Daca reusiti poate ne spuenti si nou cum este si ce costuri practica. Unde este localizata acest centru?
Succes la inscrieri si la cursuri si sa ii placa din prima.

Noi crestem, deja avem cateva saptamani in care stim foarte multe litere si entuziasmata cand mai invata cate o litera. Acum cateva zile bune isi scrie si numele singura si scrie si "mami" si "tati". Am fost f emotionata cand a inceput sa scrie cu ltere de tipar si pe strada recunoaste litere invatate. Cu cifrele stam bine, dar mai incantata este de litere, deci partea aceasta de uman.

Ce mai faceti voi mamicile?
Ce mai faci mami Ralukutzza, ce mai face printesica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

O primavara frumoasa tuturor!

Monicus, n-am mai apucat sa ne intalnim la sanius, din lipsa de materie prima Se pare ca a fost o iarna mai usoara decat cele anterioare! Ramane valabil pentru la anul! Tot in Poli

Madutza, bine ca te-ai mai acomodat cu programul! La inot noi am fost vara pe strandul Tineretului, am facut 2 serii, si in toamna am mai facut inot la in club prin Crangasi. Pe iarna n-am mai facut, mi-a fost teama de diferentele de temperatura, dar acusi, in primavara vreu sa le mai dau o tura, iar in vara revenim pe strand. Fetelor le place, s-au acomodat cu apa, acum se balacesc cu capul sub apa (cu casca si ochelari), inoata, fac pluta, pe fata, pe spate, cam cum au invatat. Eu vreau sa le duc la inot "a la long", caci mi se pare un sport complet, care este f bun pt musculatura lor, toate grupele de muschi, coloana, mai ales ca sunt si vor mai fi in perioada de crestere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

O primavara frumoasa!

Noi am fost plecati in concediu, maine e botezul nepotelei mele si sunt in criza de timp. saptamanaviitoare copiii au vacanta la gradi si ne ducem la munte.
Revin cu un raspuns pt Malinas cd reusesc sa-mi trag sufletul.
Eli, pup ..mersi pt PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

O primavara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

O primavara frumoasa si plina de bucurii pe toate planurile pentru toate mamicile si pentru toate cozonacelele gingase.
Am avut pentru prima data petrecere in pijama la gradinita, pe 1 martie si a fost asa de frumos, cu concursuri, cu tombole, cu dans si tot ce este nevoie ca sa fie o petrecere pe cinste. Copiii s-au distrat pe cinste si au fost rasplatiti cu diplome si premii. FF entuziasmati de tot, a fost de vineri seara de la 19.00 pana a doua zi la ora 9.00. O petrecere reusita si ne-a spus educatoarea ca vor mai fi astfel de petreceri frumoase. Saptamana aceasta avem si miniserbarea de primavara destinata mamicilor. Deja fimea secretoasa nu imi recita nimic acasa pana nu va fi serbarea, tare haioasa este, mi-a spus sa am rabdare ca o sa o aud recitiand la serbare.
O saptamana usoara si frumoasa sa aveti.

Mergi la inceput