*Cozonacei iubiti de noiembrie-decembrie2008( 1 )*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

manumanu sanatate multa sa treaca bubitele si pentru turul 1 si pentru 2 , in ceea ce priveste agitatiea aferenta vietii de adult nici nu ma mai gandesc le iau ca atare si merg inainte...sincer luni vine scoala, daca ar fi dupa mine inca 2-3 saptamani de vacanta va roggg .
va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumim frumos pentru cuvintele frumoase monicabo, madutza_bra , eliza_cri si manumanu.

monicabo ai doua printese tare dragalase.. si ce frumos ca se joaca impreuna. Povestesti f frumos despre ele, imi place ca ai minunie care cresc frumos. Felicitari pentru amandoua care care fac totul impreuna si se ajuta reciproc.

madutza_bra
La studio am mers cu hainutele noastre cu papusi, ursuleti si tot ce se vede in poze. Insanatosire grabnica puiutilor si sa nu mai aveti parte de asa ceva. Drum bun la munte si distractie placuta si sa veniti cu multe poze.

eliza_cri
Am vazut poze cu doua minuni gingase. Ce domnisoara frumoasa ai tu mami, care este copie curata a ta. Observ ca a sta in brate la mosu. O adevarata curajoasa si i-a placut in brate la mosu. Felicitari micuto cu ochisori frumosi. Si flacau cozonacel tare mandru de tot ce s-a petrecut in jurul lui. Sa va bucurati de minuni si sa fie sanatosi.
La multi ani sotului. Toata lumea s-a simtit bine la petrecere. Tot binele din lume va doresc.

manumanusanantate multa cozonacicai. Pupam pe amandoi cozonacei.

O seara placuta va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Eeeeeiii ...bine v-am gasit !

La multi ani 2013 ! ...cu intarziere si din partea noastra

Monicus , foarte reusite pozele , felicitari !
Eli aveti o familie frumoasa iar cea mica e o scumpa !...iar tu ai slabit muult
Manumanu ups varicela !...sper din suflet ca la copii se manifesta muuult mai usor decat la adulti
Monica si Madutza sa va fie de bine vacantele la munte !
Otilia chiar ne lipsesc blondinele tale
Eu sincer as pune poze dar inca nu m-am acomodat cu picasa ...dincolo era simplu
Noi am inceput anul ...unii in tara (Sofi si bunicii) altii umbland km. ...pe strazi .Sper ca restul anului sa "umblam impreuna "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

la multi ai! Monicus, Ramo2007, Nature sa fiti sanatoase si sa va realizati toate asteptarile


ce mai faceti fetelor cum mai sunteti?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumesc tare mult mamica drga pentru gandurile frumaose. Noi Suntem bine, unii vor vacanta mereu.. alti nu au avut.. si cei mai rasfatati tot cer si intreaba cand mai vine vacanta.

Voi... eliza? Cum este la voi reintrarea in cele zilnice? V-ati odihnit?
Va pupam


Citat:
citat din mesajul lui eliza_cri

la multi ai! Monicus, Ramo2007, Nature sa fiti sanatoase si sa va realizati toate asteptarile
ce mai faceti fetelor cum mai sunteti?




stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel si Antonia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Buna seara,
Cine pofteste la o felie de tort? Va invit aici, pe forum la o felie de tort si un pahar de suc.
Haideti sa ne indulcim.
O seara frumosa sa aveti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

buna fetele,


criss mersi de aprecierile legate de kg, nu e bai am pus altele la loc in vacanta .
totusi fai un efor si pune niste poze cu frumoasa Sofi


monicus mai cu odihna mai greu. sa iti spun cum a debutat acest an
pai la inceput de an au venit 2 vecini ca au plafonul ud de la beci (sub noi sunt beciuri, noi stam la parter). bun merge ionu vede care este treaba si dupa chinuri, enervare si alte cele ajunge la cl ca trebuie schimbate tevile din masca de la baie. incearca el sa faca treaba pe acolo de unde sa reuseasca. a chemat niste instalatori 2 la numar au facut treaba au luat banii si au garantat ca problema nu este de la noi...si ce credeti hihi apa tot curgea, o singura teava nu am schimbat si tocmai aceea curgea (excentricul parca asa se numea...i-am urat de dulce evident )
a mers ionu a cumparat excentricul a schimbat piesa cu pricina si succes toata lumea in delir exceptam buzunarul familiei

si pentru ca nu avea ce face ionu intr-o seara prin pereginarile sale prin casa a observat o problema la patul din camera copiilor..."a ce e aici, arata suspect". trage vede, observa, anunta "ia o pauzare patul e rut trebuie sa il desfacem sa vedem ce ii mai putem face"

eu what??? bun
se ia una bucata pat se dau jos toate catrafusele de pe el, se despelegoieste si prin interior de hainute si alte obiecte nefolsitoare se depoziteaza in cealalta parte a camerei si ghiciti? se desface in blani si blanite, suruburi si piulite mandrete de pat.

ionu "blana asta e rupta" STUPEFACTIE la mine "si aceasta"...nu se mai terminau.
merge ion si cumpara niste blani asta sambata ziua cu 2 zile inainte de incepera scolii. ce credeti blanile frumoase ei as pline cu zapada si multe impuritati , nefinisate...si mai tarziu am aflat noi cred joi in prima sapt de scoala VerzII(in acea clipa si eu vedeam stele verzi )

Se iau blanile se depoziteaza in bucatarie se acopera farfuriile si alte cele de prin bucatarie si sa trecem la treaba: se smirghinuiesc, apoi se slefuiesc, se sterg ...si in bucatarie un mare depozit de rumegus, iar pe hol dare dare de rumejus numai picioruse pe covorul de pe hol

ma supar il trimit cu blanile la baita si acelasi procedeu si pe acolo pentru restul blanilor.
ne relocam cu somnul prin ale locuri, si joi dupa taiere si gaurire se observa verdeata blanilor.

idee salvatoare mergem la un tamplar sa dam comanda de blani de culoarea patului mai inaite rupt se bate palma si suntem anuntati ca seara le primim.
vine seara 7, 8, 9 mai frate ce face nea tamplarul adormi acolo cred.
sunam si surpriza sunt gata.
entuziasmat tata ion sare in haine din haine in masina si dupa cateva minute se intoarce cu minunatele blani.
Urmeaza refacerea patului si STUPOARE gaurile prin blani erau date aiurea, nimic nu functiona. nervi, suparare, rasete gen rasu-plansu.
se iau blanile se gauresc pe la o ora cat se poate de omeneasca 24 ca doar ce sa facem si noi de atata plictiseala.
am reusit gata patule functional.
Ne instalam comod in el si dormim pana a 2 zi.
cl totule bine cand se termina cu bine ...pe nervii nostri si banii tot ai nostrii

altcineva ce ne mai povesteste.

va pupam si va imbratisam
Si cu o intarziere de cateva zile dam si noi felie de tort a fost Sf. Anton zilele trecute.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Wow, Eli....eu explodam demult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

...si am scris ditamai mesajul si l-am sters

ce ma oftic cand fac treburi din astea...

spuneam ca noi am fost in ultima sapt de vacanta la munte, am stat 5 zile. cristi a luat lectii de schi, a fost suuper incantat. Speram sa reusim la inceput de feb sa mai tragem o fuga de week-end. Sunt fericita ca am venit cu ei acasa sanatosi tun, fara muci si fara tuse, chiara daca au stat mult afara, erau mereu tavaliti prin zapada..si a fost destul de frig. Am fost cu inca 2 familii cu copilasi, ai mei ersu cei mai mici

eliza, nasol cu pataniile, doar romanul are vorbe pentru toate intamplarile...un necaz nu vine niciodata singur....

mai sunt fericita pentru ca logopeda mi-a spus ca in aprox 6 luni termina sedintele cu Cristi , adica undeva in vara. Ultimele invatatate au fost "sh" si "j". Pe "s" il spune fff greu si sunt rare datile cand il nimereste corect. Mai are "tz", "z", "ce/ci", "ge/gi" si gata Acum este sasait si lucram sa tina limba in gura...sunetele nu ies tocmai bine, dar e important sa tina limba in gura oricum s-ar auzi. iar acum sunetele pe care nu le-a invatat le spune "sh", dar cu limba in gura . Acum parca il intelegem mai greu, dar trecem si peste asta..tara este "shara", vacanta-vacansha, concediu-conshediu....etc

Am mai putin de 1 luna si incep serviciul , si am inceput sa-i scot pampersul de zi catalinei...deocamdata nici un succes...e incantata de chilotei dar nu face absolut nimic la olitza, mai mult de 10 sec nu sta. Spune imediat dupa ce face in pontaloni, si merge cracanata pana la baie sa o schimb, deci nu-i place sa fie uda dar nici nu-si da seama inainte sa faca. Trag speranta ca in timp se va prinde care sunt "semnele" de dinainte de pipi... Nu o cert, nu o fortez sa stea pe olitza...am stoc de pantaloni si chilotei daca nu reusesc pana plec la serv, va fi greu dupa aceea cu bunicile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Madutza cate sedinte de logopedie aveti pe saptamana?

Mergi la inceput