Delfinasi jucausi de iulie-august (97)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:



Felicitari Alinaaaaaa!Sper sa fie totul asa cum iti doresti! Uite ca se adevereste ca un sut in fund e un pas inainte....Esti ambitioasa si asta inseamna mult! Bravo mamica draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

neatza

o cafea si un biscuite serveste cineva?
Va doresc un week-end super

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

La fel va doresc si eu!! Week-endul ala linistit!!

Raul nu mai vrea s aiesim afara, il imbrac cu tipete si urlete, parca-l tai asa tipa " nu merg afara!!! ajutor!!!!" , si daca reusim sa iesim, nu mai vrea sa intre in casa, aceleasi tipete si urlete.
Si foloseste f des cuvantul ajutor!! Mi-e sa nu-l ia vreun vecin in serios si sa ma trezesc cu Protectia Copilului pe cap.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 12+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

La fel face si mara, paula. Dar nu zice ajutor, zice "te ooooooog" si face si un gest cu mainile :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns imaya spune:

Bine v-am regasit in noul an!
Sa aveti un an nou extraordinar!

Vad ca ati petrecut linistit trecerea in noul an, si noi la fel, acasica la caldurica :))
Andrei a dormit de seara de la 10.30, pe la 2 m-am bagat si eu la culcare. Vad ca si acum dupa 2 saptamani de vacanta tot la 10.30 se culca, musai sa schimbam programul caci de luni incepe cresa.
Va pup.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
e gata!! Va astept!!
Asa rau imi pare ca nu mai se scrie aici...abia acum mi-am dat seama, ca tot ce am scris pe FB se cam pierde. Daca vreau sa stiu cum a fost Raul in primul an de viata, ma uit aici, si aflu tot, si ce am uitat...dar din al2lea an de viata, nu am mai prea scris si s-au pierdut multe. Asa ca, revin aici...macar ramane aici si stiu unde sa caut!!

Asa, ca haideti in povesti, sa nu vb chiar singura

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 12+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Eu sunt ma uit la naufragiatul. Asa e paula, si eu mai scriu aici cand e cateva ceva mai imp ca se pastreaza. Ieri am scris (la bulgarasi) bilantul lui radu de 1an.
Mi-e foame si n-am inspiratie la scris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Alice, si cum s-a terminat anul lui Raducu? Comparativ cu Mara? E adevarat ca copilul 2 se dezvolta mai repede ca primul copil?

Raul mai nou toate cuvintele le articuleaza...nu stiu ce l-a apucat. Spune Mosul Craciun, pisul, Bogdanul, etc. Ma distreaza de mor cand il aud cum vb

Si in plus refuza orice mancare fara carne. Ieri i-am facut vinete, mi-a luat 1/2 h sa-l conving sa guste, inclusiv i-am spus ca contine carne, dar nu se vede, si dupa ce a gustat a mancat, dar tare greu s-a lasat!!


Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 12+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ma uit in agenda si iti zic. Sunt cam pe acolo. Parca el zice mai multe. Azi striga "mana, mana", cred eu ca o striga pe mara
Pai Mara cand se refera la un lucru de-al lui radu spune "e masina uducui". Il articuleaza :))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

neata

Feteleeeeeeee, Natalia a facut aseara primii pasi singura! M-a apucat plansu' realizand cat de mare s-a facut!

De azi am reintrat la dieta! trebuie sa scap de kilele astea in plus. Sa revin si eu la o oarecare forma.

Mergi la inceput