Masina de spalat

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

hi,

Dupa cum am inteles din alte povestiri de la fetele din VISA din Ro e un cont normal, pe cand aici e un cont de credit, si ca asta e de poate problema. online banking poti sa faci la contul din Romania? Ca daca da , atunci poti sa trimiti fara probleme bani in contul de la sparkasse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

hi,

Mai fac acuma sapaturi in forumul de pe amazon, se pare ca daca un produs e peste 400 eur, asa zice cel putin un tip, ca si client incepator accepta doar carte de credit, de asta iti zic ei de VISA, dar cum visa ta probabil nu e carte de credit....ca daca ar fi, ea e legata ca si paypalul cu un cont de baza al tau, corect? Si institutia de credit isi ia banii dupa o luna sau doua ca la mine... Sper ca m-am facut inteleasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

Hi Xio,

Deci s-ar putea ca credenta ta sa nu fie foarte buna, cica depinde de oras au chiar de strada unde stai.... Multi se plang de asta, la tine probabil e ca stai de putin timp in Germania, straina si ai punctaj mic la schufa. so, ca sa faci onlinebanking dureaza inca ceva timp, daca inca nu ai termin la banca, cel putin vreo 3-4 zile... Ca ei iti fac contul. Dar parola o trimit poate separat... Asa ca dureaza. O alternativa e sa cumperi gutschein ( bonuri valorice ) de la amazon, le gasesti in supermarketuri, si le activezi e contul de amazon si asa ai bani pe care ii poti folosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Nu, nu, problema nu este cu Visa din Ro, cu ala pot plati, doar ca eu pe ala nu am decat vreo 250 de euro. Iar pe cardul de sparkasse pe care am banii nu il accepta, si nici nu am la el online banking ca sa pot sa transfer din cont pe Visa si sa platesc cu Visa... dar merg azi la sparkasse aici si imi fac un cont cu internet banking si gata.


Multumesc mult de tot pt info!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

Xio,

Ai mai luat masina?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Mi-am facut cont la Sparkasse de aici cu Internetbanking si imi transfer banii pe cardul ala ca sa o cumpar. Intre timp am vazut o masina de spalat de la Techwood sau ceva de genul, cam la acelasi pret, trebuie sa ma uit sa vad ce e cu firma asta ca imi suna cunoscut.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

cred ca de asta-tzi pare cunoscut:

http://de.wikipedia.org/wiki/Torchwood



de firma asta eu n-am auzit dar am avut aceasi tresarire ca si tine:foarte cunoscut.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Nu, nu, e Techwood

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

Xio,

De fapt daca ar fi sa iti urmezi considerentele de viata, cat mai economicos, ar trbui sa iei o masina de spalat de tip AAA care consuma putina energie, la fel ca si masina auto, una pe gas/ electrica :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

eee, masina hibrid ar fi ceva frumos, dar pt mai incolo, cand o sa am mai multi bani
ce masini de spalat AAA? ca nu am auzit de astea.

Mergi la inceput