Mamici inimoase de Constanta 165

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Eva, La Multi Ani! Rox, sa va umple viata de bucurii, si sa aiba mult noroc.

Simo, multumesc....aseara a fost pe post de bona ptr Luca, 30 minute cred, i am gasit intregi, si pe ea si firma, totul perfect
Duphalac ai incercat ptr. Lucian sau fructe pe stomacul gol? Eu asa il reglez imediat pe Luca.



SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

La multi ani fericiti, Eva mica si frumoasa! Rox, sa-ti traiasca maimutica si sa va bucure sufletele

am inteles cum sta treaba cu cls 0, daca ramane in formula asta si peste 2 ani, o poti muta cred fara pb in cls I la d-na lui patrick. multumesc pt site, bieber fever ce altceva ca pt noi n-am fost in stare sa ne urnim nici pana in buc la vreun concert... as vrea sa ii fac o surpriza de ziua ei, da' m-a cam luat de la stomac totalul, mai vedem...

simo, pana ajungeti la medic, poti incerca cu probiotice, poate ii mai regleaza digestia, ar trebui un gastroenterolog, n-am recomandari in cta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

La multi ani Eva!!! iti dorim copilarie fericita si multa sanatate!

Roxana sa fiti sanatosi si sa va bucurati de puii vostrii!

Angi super surpriza pregatesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata doamnelor
Camelia, Angi, multumesc mult de urari!

Simona, la varsta asta, alimentatia e cheia. minim un fruct pe zi - mar sau para ar fi ideal, sau ananas proaspat daca vrea. fructe uscate - smochine, curmale si caise. si paine integrala in loc de alba.

Angi, uh. da domnisoru ala nu mai canta si in alte orase mai ieftine? ca viena nu e chiar in topul preturilor rezonabile . zic is eu.... succes! (ce ma fac daca doamna ia clasa 0 si nu clasa I in 2015....? :()

o zi buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

hai sa dam mana cu mana


rox, e vb de berlin, cu ocazia asta vizitam si orasul si oricum trebuie sa ne corelam si cu programul lui tati, care e oricum f incantat ca il va vedea pe J.B. cat despre scoala, cine stie ce va mai fi pana atunci, vad ca astia rediscuta iar trecerea la grupa pregatitoare, of si vai de nervii parintilor!

nu v-am zis ieri de patania mea: am dat cu masina intr-o gura de canalizare fara capac noroc ca n-aveam viteza, de fapt executam o parcare laterala cu spatele la noi pe alee, intuneric, ce draci sa vezi... am auzit doar bum si poc si acolo am ramas. s-a mobilizat sot cu 2 vecini si au scos-o, cel mai important fara urmari, aleluia!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ooh, Angi ce nasol. bine ca a fost fara urmari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Simona pentru constipatie iti recomand 1 kiwi/zi , pe stomacul gol..ca stil de viata..pt ca ets eclar ca sufera de constipatie cronica.Tratament cu : Bifido baby (care este prebiotic nu probiotic) si Lass B sirop.

In plus dupa cele 3 mese , mai exact la 20 minute dupa masa...copilul se aseaza pe toaleta(atunci peristaltismul este maxim) si neaparat sa fie un unghi de 90 grade intre coapse si gambe...pt a evita prolapsul anal..

Sa-mi spui daca a functionat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Neata!

Multumesc mult pentru raspunsuri

Marea majoritate le-am incercat si cu fructele si cu painea neagra.
Din pacate nu vrea kiwi deloc, mananca pere, prune, mere.
Am fost si la doctor, nu ne-a dat deocamdata nimic, a zis sa lucram la flora intestinala, ne-a recomandat Eubiotic S, sa speram ca o sa functioneze.
Ma bucur, ca macar nu a mai facut asa tare si fara fisura, dar face o data la 2-3 zile

Intre timp,mi-am facut analizele si ca sa fiu in trend cu Alina am o frumoasa anemie si culmea mi-a iesit si o infectie urinara, fara sa am vreun simptom





http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

nu stiu la cine ai fost , dr Balasa pediatru gastro enterolog recomanda prebioticele..vad ca voua vi s-a recomandat probiotic..Pt inf urinara ia antib si concomitent un dezinfectant urinar(acesta 14 zile).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor
poze de la petrecerea de sambata
Simona, sper sa rezolvati problema!

o saptamana usoara va doresc

Mergi la inceput