Mamici inimoase de Constanta 165

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Noi gradi,afara,scoala,treburi,alergat :)
Lulu ce ti-a crescut baiatul..wow,merge la scoala.Multa bafta!

Ramona,nu te pot ajuta,in zona chiria ajunge la 250-300E.Parerea mea e ca puteti merge intr-o zona unde chiriile sunt mai mici si sotul sa mearga cu transportul in comun si nu pe jos..Intr-adevar perioada e scurta,iar proprietarii prefera sa inchirieze pe termen lung.Multa bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna dimineata!

Noi suntem bine in general, cu scoala, gradinita, munca si plimbari cand mai gasim timp.

Trebuie sa ajung si la doctor zilele astea, m-am trezit cu cativa ganglioni inflamati la ceafa cu dureri si nu stiu de unde provin, dr de la munca mi-a prescris antiinflamatoare dar nu vad nici o ameliorare.

Ramona: n-am uitat de tine, dar n-am mai dat nici un semn ca nu am auzit nimic, daca crezi ca te-as putea ajuta cu ceva, eventual sa iau un ziar sa ma uit la anunturi

Sa aveti o zi placuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Buna fetele,

Aseara am gasit si noi o chirie cu 150 e/luna la o vila chiar pe langa Teatru` Fantasio. Mi s-a parut f.ieftina asa ca am trimis o cunostinta sa vada despre ce este vorba si a zis ca e ok, e cam rustica dar curatzica, are curte iar proprietarii sunt niste rromi civilizati pensionari. Vila este duplex, fiecare cu treaba lui, 2 camere mici la etaj iar jos bucatarie si baie. La noapte pleaca sotul sa o vada si el, am dat un avans de 3 mil. sa ne-o retina pt.7 mai - 30 iunie (sper sa nu ramanem pierduti si sa fie oameni seriosi, am facut o chitanta de mana).
Va pup pe toate !!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Stiti cumva vre-o gradinitza in acea zona (Teatru Fantasio, Primaria Constranta, strada Miron Costin)? M-am uitat pe google map dar nu am vazut nimic :(

As vrea sa-l duc pe Stefan in cele 2 luni la o gradinitza de stat si poate vb.cu o educatoare contra-cost sa mi-l primeasca... Credeti ca am vre-o sansa ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramona7575

Stiti cumva vre-o gradinitza in acea zona (Teatru Fantasio, Primaria Constranta, strada Miron Costin)? M-am uitat pe google map dar nu am vazut nimic :(

As vrea sa-l duc pe Stefan in cele 2 luni la o gradinitza de stat si poate vb.cu o educatoare contra-cost sa mi-l primeasca... Credeti ca am vre-o sansa ?


Ai gradinita Perlutele Marii, pe str. Mihai Viteazu, mai sus de Tomis Mall, spre Bl. Mamaia sau Gradinita Vaporasul Magic, jos in Port, zona poarta 2. Ambele sunt cam la aceeasi distanta fata de teatrul Fantasio. Insa nu stiu daca va primeste cineva doar pt doua luni, eventual faci dosar si spui ca v-ati mutat de tot in oras... Dosar adica analize, adeverinte, stiti voi, usual stuff...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Boticelina, multumesc pentru raspuns . M-am uitat pe google harta si am gasit cele 2 locatii descrise de tine, sunt aproape de locuinta cu pricina.
Nu stiu cum o sa spun minciuna, sunt cam rusinoasa cand e vorba de asa ceva, sper sa ma descurc si sa nu ne refuze.
Merci pentru pont

Dodo si Simona - poate in aste` 2 luni reusim sa ne vedem un pic daca stati prin zona sau vin eu la voi daca ma descurc ...





Mergi la inceput