Mamici inimoase de Constanta 165

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Oana, nu prea sunt bebei mici pe aici. E unul dintre motivele activitatii slabute.

Chiar ma gandeam si eu la voi zilele trecute, la perioada in care impingeam carucioarele prin parc. Alte vremuri (stiu, am ajuns sa vorbesc ca bunica ...).




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cornelia, "pe vremea noastra..."

Oana, cum stati cu scoala? ii place Alexandrei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

Da Cornelia, ce super vremuri...
Roxana, Alexandrei ii place mult la scoala, e indragostita de teacher si are rezultate foarte bune fara sa ma implic eu mai deloc. La matematica a luat o gramada de premii, a castigat chiar si o tabara si 1oo lei. Eu nici macar nu stiu ce teme eu, le face singura si nu lucreaza in plus deloc, insa la scoala scoate untul din ei, dar cu placere si distractie. Merita toti banii...cam multi, int-adevar - e la Spectrum.
Azi am fost cu bb la piscina, la Centrul Ondina. a fost super balaceala si pt mine si pt el. Luni vom merge cu instructor, vom socializa cu o fetita de 5 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

unde e centrul asta Oana?

Imi pare bine ca Alexandrei ii place la scoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna, fetele!

Ce faceti? Imi este dor de voi si de atmosfera din vremurile bune

I-a poftiti va rog la un raport scurt, sa stim ca sunteti bine cu mic cu mare

Noi stam cam asa: de o saptamana sunt in concediu, l-am sarbatorit pe Luc sambata trecuta, apoi s-a inbolnavit, acum e bine, maine ne pregatim sa plecam la plimbare prin Bucuresti si apoi prin Braila, Galati, ca sa simt si eu ca am avut concediu.

Oana: felicitari Alexandrei pentru rezultate

Sa aveti un weekend placut!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

pe 1 Mai vechi, in zona Billa.
scartaie pitik, nu ma lasa la calc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Si sa o laud si eu pe Alexandra: are rezultatele astea frumoaseeste si este clasa a II-a, ca merge de la 6 ani la scola.

SImona, scuze c anu am fos tpe faza.
La multi ani fericiti lui Lucian!!!

Stie cineva daca este posibil sa faci varicela, fara alte simptome decat eruptia pe piele? Vladimir avea aseara 2-3 bubite, dimineata au mai aparut inca atatea si acum are vreo 10 in total. Cele de ieri sunt mai "inflorite". Ma tot uit la el si nu stiu ce sa cred. Nu are absolut nimic: nu febra, nu muci, nu altceva. Dimineata eram sigura ca e o alergie, dar l-am tinut totusi acasa pentru ca stiam ca sunt cazuri de varicela la gradi si sa nu se sperie asistenta de"alergia" lui. Dar acum chiar mie mi se pare ca seamana cu eruptia de la varicela. S-a sis scarpinat si a rupt una.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Aproape sigur e varicela. I-au aparut si in cap. Ce copil cuminte am , fara nici un simptom.

Chiar se mira asistenta zilele trecute ca merge zilnic la gradi si nu a avut nimic-nimic, nici macar un rosu in gat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata

Cornelia, oooh. refacere rapida lui Vladimir! va asteptati acum si la Maria si Stefan?

Simona, la multi ani lui Luc!

noi suntem bine, cu gradi, scoala.... asteptam vacanta

o saptamana usoara sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna dimineata!

Rox, multumim. Maria si Stefan au avut varicela cand erau la gradi. Ma bucur ca scapam .

Vladimir e bine, foarte vioi, tot fara febra si alte manifestari, dar are destule bubite si se cam scarpina. A batut recordul la bubite, ca Maria si Stefan au avut o forma foarte usoara.



Mergi la inceput