Mamici inimoase de Constanta 165

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cami, o sa veniti fix in toiul aglomeratiei, ceeace e bine
din septembrie o sa vi se para totul parfum

scoala Ferdinand nu prea cred ca e aproape de voi... sau ma insel? in ce zona pe Unirii e blocul? inspre politie/centru sau inspre mamaia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Roxana, e spre Mamaia, in complexul Orion (langa Adivin, am inteles ca e un reper mai cunoscut )
Chiar aproape n-am vazut nicio scoala, dar vreau sa fie macar pe aceeasi strada, ca sunt pierduta in spatiu daca intru pe multe stradute...
Sper sa ajung in vacanta de primavara, sa ma orientez mai bine, ca ultima data am studiat zona doar din viteza masinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

nici nu stiam ca s-a terminat complexul ala, recunosc
a stat mult timp la stadiul de "gri". scoala 3 - Ciprian Porumbescu va e cea mai aproape.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Multumesc de raspuns, Roxana
De scoala stii ceva, e ok? Chiar nu m-ar deranja s-o duc la o scoala ceva mai departe (bine, nu in celalalt capat al orasului), numai sa fie buna. Sa nu ma intelegeti gresit, nu vreau scoala/gradi de fitze, prefer una de cartier dar cu profesori buni.
Gradinite in zona imi puteti recomanda? Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Cami, Gradinita 45 este cotata foarte bine, la fel si Scoala Ferdinand.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cornelia, Scoala Ferdinand e scoala nr. 43?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Roxana, da 43 este.

Despre scoala stiu doar din auzite. La gradi am incercat acum 7 ani sa o inscriu pe Maria si nu am reusit. Se intra greu .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

ct

in seara aceasta Bogdi a avut premiera ...la teatru ....dovezicateva-aici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Dodo, felicitari lui Bogdan si tie!

Cred ca v-am mai intrebat, dar insist : und eimi recomandati sa imi tund baietii, ca iar e coafeza me aplecata si mai am putin si le fac codite impletite (de fapt lui Stefan chiar ii pot face ). Dar m-am chinuit mult sa ii las parul sa aiba o forma (la Stefan ma refer) si nu as vrea sa ma duc undeva si s ail faca iar harcea parcea.

Si inca o intrebare: stiti cumva ce se cere la examenul la limba engleza pentru clasa a V-a la Mircea? Exista pe undeva vreo tematica?

EDIT: S-a rezolvat cu tunsul
Edit 2 : Am gasit si modele de subiecte la engleza. Dar daca aveti orice informatii despre examenele de admitere la Mircea sau Ovidius, poate mi le impartasiti. mai avem timp de gandire, dar macar sa stiu in ce sens sa ne pregatim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

Hello....am vazut ca e cam slaba activitatea pe aici...eu vorbesc.
Nu prea am timp de butoane ca sare piticul pe ele. De fapt nu prea mai am timp de nimic, decat de plimbari, jucat, schimbat bb, facut mancare....
Mai e cineva cu bb mic pe aici prin gasca? Ma plictisesc, la Alexandra eram o adevarata gasca, acum nu mai cunosc pe nimeni care sa aiba timp sa umble prin parcuri cat e ziua de lunga.

Of, s-a trezit, gata pauza
Va pupam!

Mergi la inceput