FIV cu Dr. Dragos Albu 73

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Merci fetele pentru sfaturi; eu acum am inceput sa sper ca poate totusi imi va opri si mie clexanul la un moment dat pentru ca deja il fac foarte greu, nu mai intra acul asa de usor ca inainte.

London daca poti sa iti activezi Pm ca sa iti las numarul meu de telefon, sau mi-l poti lasa tu mie in PM, poate reusim sa ne intalnim in weekend in mall...asa mai putem schimba impresii si ideii pentru bebei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

xoxo,mai schimba locul de intepat...
Eu am facut clexane toata sarcina si o luna dupa ce am nascut
Cand imi crescuse burtica ma intepam pe lateral,pt ca puteam infige acul mai bine in zona aia
Piele de pe burtica se intinsese si ma durea foarte tare cand infigeam acul
Poti sa incerci...
Dupa nastere nu am mai putut sa le fac in burta,nu stiu de ce pur si simplu nu mai suportam , asa ca le am facut in mana...
La hematolog ai fost...el iti va spune daca le poti opri sau nu...
Toate fetele


Mami de Irinuca
Multumesc Doamne!

Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Buna fetelor, va rog sa ma primiti si pe mine in grupul vostru si sper sa ma ajutati cu informatii despre dr. albu. Vreau sa merg si eu la un consult la dansul, sa vad ce parere are despre situatia mea.
Istoricul meu: o laparoscopie, hidrosalpinx bilateral, trompa dreapta legata, cea stanga refacuta. instilatii, hsg, trompa stanga blocata si cu un hidrosalpinx micut, Fiv 1 Cta nereusit. Vreau sa merg sa discut cu acest dr, eventual sa ma opereze si sa-mi scoata trompa/trompele inainte sa transfer cei 3 embrioni congelati pe care ii mai am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Sunt curioasa ce preturi are, cat costa un consult si o ecografie transvaginala, presupun ca, pe langa analize, trebuie sa vada clar despre ce e vorba. Si cat costa laparoscopia, cat au dat fetele care au facut

Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELLAMIA31 spune:

Buna fete dragi!
Crystyne, Liza79 (pup si eu burtica ): eu ocupata ca de obicei cu munca (vesnic la fel) nu prea am mai avut timp sa scriu..
Noi suntem bine, se pare ca ; mai am inca stari de greata, desi am ajuns in sapt. 16 si toata lumea spune ca o sa treaca... Dar pe ansamblu fericiti si recunoscatori ca suntem bine
Pup toate fetele si burticile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

dellya, pot sa-ti spun cum am procedat eu...
am sunat pt programare si am gasit loc in vreo 2-3 saptamani.... m-am prezentat la dansul cu tot dosarul (analize eu+sot adunate la recomandarile diversilor doctori consultati anterior). s-a uitat cu atentie pe toate si mi-a dat trimitere pt analizele lipsa (e un barem de analize pt evaluarea infertilitatii cu care dansul lucreaza) si m-a chemat si pt o ecografie in ziua 11-12 de menstruatie.
aceasta prima vizita m-a costat 100 ron (sau 150...).
apoi am fost la ecografie, iar vizita asta mi s-a parut cam scumpa 240ron (am retinut pt ca m-a socat putin pretul ).
a 3a vizita a fost cu dosarul complet (toate analizele plus ecografia) si am discutat ce e de facut. pt mine: laparoscopie, hidrosalpinx stang/clipsare trompa. m-a costat 2000 ron (tinand cont ca vreo 750 au fost decontati prin CAS).
la consult postoprator nu am platit nimic.
momentan ma pregatesc sa incep tratamentul pt IA (tot cu dr albu).

sper ca informatiile sa-ti fie de folos .
succes!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Neatza fete albe

EllaMia scumpa de tine ,tare ma bucur ca sunte-ti ok burtica jucausa si harnicutza

Liza si burtica

Dellya bine ai venit

Pup toate fetele (si pe cele care sunt mai tacute)

Qiao sper ca esti ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

Desi cam tarziu va colind si eu: La multi ani cu sanatate, fericire, bafta cat cuprinde si spor la bebei - facut, clocit si crescut!!!
Eu intru in linie dreapta ... natural nu s-a prins nimic - tocmai ce mi-a venit cm-ul luna asta si deci incepem pregatirile pentru histero si FIV2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Annika anul asta va fi anul nostru

Te-ai programat pentru histero?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

nu ... o sa ma programez luna viitoare, pana atunci sa fac analizele recomandate. am inteles ca e indicat sa faci histero cat mai apropae de ET

Mergi la inceput