Floricele de mai - iunie 2010 ( 15 )

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui marylenac

Buna

Bine ai revenit Alina, ce faci, ce-ai facut cu locul de munca? ai gasit ceva?


Mami de Matei (11.09.2006) si Tudor (28.05.2010)

Buna!
N-am gasit nicaieri.
Stau acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Salutare!!
Va las un banc sa mai animam atmosfera



Einstein, Freud si Bill Gates stateau intr-un compartiment.
La un moment dat observa ei ca trenul s-a oprit in mijlocul unui camp. Dupa 2 ore de asteptat se ridica Einstein, tata lor in materie de fizica si zice:
- Ma duc sa vad daca nu cumva este o defectiune de natura tehnica. Dupa ceva timp se intoarce:
- Se pare ca totul functioneaza normal
Freud, temelia psihologiei:
- Ma duc sa vad daca nu cumva mecanicul are o depresie si nu cumva asta este motivul opririi. Dupa 1 ora se intoarce:
- Mecanicul este in regula, nici o problema.
Bill Gates, gandindu-se profund la windows si alte cele zice:
- Baieti, ce-ar fi sa coboram din tren si sa urcam din nou???



Cris ,mami de pui nazdavan,Sebi ,www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Salut !
Nu am avut chef de net .... am prea multe pe cap !
Fetele sunt bine, pitica merge de-a busilea, ma chinuie cu mancarea ca nu ii place mai nimic, are 2 cuvinte in repertoriu ( mama si tata ) . Sofia momentan acasa, trebuie sa o vaccinez pe Natalia si cum abia am scapat de viroza pe care ne-a adus-o dupa 4 zile de gradi .... acum mai sta pe acasa ca ne-a zis asitenta de la cabinet ca circula un val de scarlatina si sincer m-as lipsi de asa ceva.
Va pupam si va dorim noapte buna 1


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Bina dimineata fetelor!

Rocsy- sanatate printeselor! Vorbareata cea mica....
Sa treceti cu bine de perioada asta!

Eu astept sa vina primavara, asa intr-un butoi cu melancolie parca am cazut....
Vreau soare, floricele. frunza verde la copaci sa mai reinviu si eu un pic........

Cris- cum e la munca? Multumita de asta?
Alina- sper sa se iveasca si pt tine jobul potrivit...

O zi frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Salutare
Da Nico,e bine,multumesc de intrebare...bineinteles intotdeauna e loc de mai bine
Ma dispera Sebi,nu se culca niciodata mai devreme de 22:30-chiar si 23...
Rocsy sanatate fetelor
Alina bafta sa-ti gasesti de munca.Rasare soarele si pe strada ta,cu siguranta



Cris ,mami de pui nazdavan,Sebi ,www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna seara!

Am scapat de biberon si de pampersul de la somn din timpul zilei.
Pe cel de seara il mai uda.

Multumesc pt incurajare in gasirea serviciului!

r_ocsy sanatate multa fetelor!!
cris ti-ai gasit alt job? (stiam ca stai acasa)
Chiar ma gandeam si eu ca va adormi Justina tarziu fara biberon, dar nu adoarme greu. Vorbeste 5-10 min cu un ursulet si adoarme.
Doarme dupa amiaza tarziu, Sebi? Sau de ce se culca asa tarziu seara?
La ora aia ne culcam noi, fetele cel tarziu 21:30 (aici ma refer la Ioana, ca Justina adoarme intre 20-20:30).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Hello girls!
Alina,da,doarme de pranz,de exemplu azi a dormit de la 13-15.Si seara mai adoarme la 22:30..
Nu stau acasa,lucrez.



Cris ,mami de pui nazdavan,Sebi ,www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neata "fetilii"!
Ce se intampla cu voi?Unde sunteti?



Cris ,mami de pui nazdavan,Sebi ,www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

`neata...
eeei, iaca...eu pe aici pe la birou si mai bag o privire si pe DC sa mai vad una, alta....si astept sa se inclazesca odata ca mi s-a luat de atatea haine, de incotosmanit ...Visez cu ochii deschisi la primavara...

Sper totusi ca toata lumea e bine si doar fff ocupata de nu mai scrie nimeni pe aici....

Va puuup si va doresc un weekend frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Salut !

Sofia nu mai bea din biberon de la un an jumate ... mai sterpeleste acum biberonul surioarei cand vede ca nu il termina, numai vezi ca vine cu fata luminoasa si ma intreaba : mami, pot sa beau eu ?

Slaba activitate aici, recunosc ca nici eu nu am fost mai activa, am avut bazdacii mei + 2 saptamani fara bona ( ca a fost bolnava ) , cu doi copiii acasa ( mai putin 3 zile cand s-a dus Sofia la gradi , dupa care s-a imbolnavit din nou ) + mers la cabinet = nici un chef de net.

Cu Sofia am ajuns din nou la urgenta ca s-a urcat pe scara de la pod cand schimbam pampersul Nataliei si a cazut direct in cap ( ca de obicei ). Eram doar noi 3 acasa si nu stiam in prima faza pe cine a sun ca sa ne duca la spital, pe Florin sau salvarea .... Copila asta imi scoate par alb inainte de vreme ! Cazatura a fost destul de urata, si astazi dupa aproape 2 saptamani avem o umflatura in frunte, in rest bine ca nu s-a lasat cu pierderea constiintei, memoriei etc.

Natalica creste, a inceput sa manance, nu mai face fitze. Toata ziulica alearga dupa sora-sa ... merge in patru labe si are o viteza !!! Se ridica singurica in picioare daca se ajuta de o masa, pat, jucarie etc.; azi maine o sa ma alerge prin casa. Si sa nu uit ce e mai important : E MAMOASA RAU DE TOT !!!

Va pup, trebuie sa dau o instalare la antivirus .

Mergi la inceput