Bobocei de septembrie-octombrie 2012(8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Buna fetelor, inca am diaree, ma mulg si arunc laptele, imi vine sa mor de ciuda, nu mai am febra, ma simt bine dar imi e groaza pt bebel sa il alaptez. Ieri a fost f agitat si nu a dormit decat in brate ziua, noroc ca noaptea doarme in patut. Mi se rupe sufletul cand il vad cum cauta sanul atunci cand il iau in brate. Sper sa ma vindec repede. Mosul ne-a adus tot ce ne-am dorit pacat ca m-am imbolnavit. Doctorita zice ca nu e viroza ci doar o mancare ce nu mi-a picat bine dar eu sunt f atenta ce mananc. Va doresc sarbatori linistite, fericite, cu multa sanatate si iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

CRACIUN FERICIT cu bucurii si sanatate maxima !!! Ce superb este sa avem aceste mici miracole alaturi de noi in aceaste zile sfinte de Craciun ... sunt atata de fericita si implinita !!!

Norma - am avut si eu diaree zilele trecute dar am alaptat fara nici o problema... mai citeste pe la alte forumuri si poate te lamuresti mai bine. Pup !

Natalia face si ea nazuri la tzitzi, e cam lenesa sa traga tot laptele din san iar daca folosesc pompa nu iese prea mult asa ca am inceput de ieri sa suplimentez cu 30 ml. LP (am terminat rezerva de la congelator ). Deh, am mai crescut si noi, cerintzele sunt mai mari

Sa nu o deochi dar ea sa cuminte, se trezeste ii dau laptic,sta o ora jumate treaza, cand incepe sa miorlaie inseamna ca ii este somn, ii mai dau un pic de laptic si nani 2-3 ore... Noaptea, se culca pe la 23:30 , se trezeste la 5 apoi la 8 . O schimbare foarte mare fatza de cum era acum cateva saptamani cand plangea de la colicei. Si acum mai are crize dar sunt mult mai domoale.
Nici nu prea vrea in bratze decat rar, sta in sezlong , in fatza bradului sau cauruselui si se joaca. Daca vorbesc cu ea, e pplina de veselie, rade cu gura pana la urechi, din pacate vomita daca vb.cu ea imediat dupa ce am alaptato asa ca o las o perioada singura sa ajunga bine lapticul la locul lui.

Diseara mergem la cumetri, doar noi doua pentru ca Stefan e la Onesti la mama cu familia fratelui meu si se intoarce diseara

Va pup si un Craciun de poveste !!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Ramona, diareea a fost insotita si de febra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Ramona, diareea a fost insotita si de febra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Ramona, diareea a fost insotita si de febra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Imi cer scuze pt ca mesajul a aparut de 3 ori , sunt pe telefon si doar o mana disponibila, in cealalta e bebelul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Nu, eu de regula nu fac febra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Sarbatori fericite si binecuvantate sa aveti alaturi de dragii vostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianadana spune:

Craciun fericit si bobocei sanatosi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Craciun Fericit!
Cum ati sarbatorit? Noi dupa pranz am fost la niste prieteni, am mancat si prietena mea s-a mai ocupat de Paul asa ca eu m-am simtit mai libera si chiar m-am uitat la un film. Am mancat zilele astea o gramadaaaa, noroc ca nu sunt sarbatori prea des ca ar fi jaaale. Pe Paul inca il deranjeaza mucii noaptea si doarme asa rau din cauza lor si implicit eu ca il tot aud foindu-se. Am fost ieri la MF sa il asculte ca sa stau eu linistita de Craciun. Din fericire nu avea nimic, doar muci si ne-a dat PIVALONE. Acum sunt si eu mucoasa :(((.
Fetele se uita la toate filmele posibile pe care le intalnesc la TV, profita de vacanta :).
Sa aveti o noapte linistita.

Mergi la inceput