ce sa fac? cum sa fac?

ce sa fac? cum sa fac? | Autor: emanouela

Link direct la acest mesaj

Cer ajutorul vostru
Nu stiu cum sa fac, ce sa mai fac...in luna martie 2012, in urma unei Ordonante Presidentiale, tatal copilului meu, angajat al Parlamentului European, trebuie sa plateasca o suma X ca si pensie + alocatia copilului (e o alocatie data de catre angajator nu de catre stat). Am trimis decizia tradusa, parafata, apostilata, abia in dec m-au bagat in seama si l-au informat si pe el (nu ca el nu ar fi stiut)....daca pana acum imi vira alocatia copilului, s-a hotarat ca nici aia sa n-o mai vireze pt ca se va ocupa Parlamentul de asta... stau si astept, n-am fost contactata de nimeni, n-am fost intrebata nimic. Pt ca nu mai vreau sa stau alte N luni, vreau sa-i trag de maneca si sa-i intreb de "sanatate". Nu stiu cui serviciu sa ma adresez, nu stiu cum sa formulez....stiu doar ca vreau sa-i ofer un trai decent copilului meu.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Revin la rugamintea unui moderator sa scriu rezultatul "sapaturilor" mele, in caz ca vreodata, cineva, va avea nevoie: serviciul care se ocupa cu remuneratia personalului angajat in cadrul Parlam European se afla in Luxembourg, nicidecum in Bruxeles unde a trimis eu initial (Bruxeles fiind si orasul in care am locuit, nascut, orasul in care lucreaza ex). Se numeste Direction genereale du Personnel / Unite Droits individuels et remunerations, L - 2929 Luxembourg iar momentan sef este Fernando Arroyo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Sa inteleg ca ti-ai rezolat problema...ma bucur pentru tine. Eu abia acum am vazut subiectul asta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Acea problema , da...insa acum am alta care imi da dureri de cap, imi provoaca sila si alte alea... ma lupt cu statul roman . Imi trebuie o adeverinta din care sa reiasa ca nu beneficiez de Alocatie de familie...and guess what...de la la Directia de asistenta comunitara ma trimit la Agentia de plati si invers, de la Agentia de plati ma trimit la Directia de asistenta comunitara

Mergi la inceput