Piersicute de iulie august (17)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Carmen,la mine nu s-a luat curentul dar stiam ca a cazut pe undeva ca am probleme cu netul..cred ca cel care are serverul de internet sta pe langa tine
Ioana,slava Domnului ca nu a mai iesit nimic si ca nu i-ai dat antibiotic!
sanatate tuturor mici si mari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Ho ho ho Craciun fericit tuturor !

Ile mi-a venit curentul intr-un final. Nu lipsa curentului ma deranja cat lipsa caldurii. Chiar eram romantici. Aprinsesem multe lumanarele parfumate, era dragut...

Ioana eu zic sa repeti analizele.

Vera eu am rds si le-a picat si lor. Si acum merge greu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Nu am citit din urma ca sunt in vizita la cumnata mea.dar nu puteam sa nu ma gandesc la prietenele mele dragi in seara asta.asa ca am intrat pe fuga sa va urez din nou craciun fericit al#259;turi de puisorii vostrii iubiti si de toti cei dragi.
Va pup pe toate si sper ca macar zilele astea sa uitati de toate depresiile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Astazi s-a nascut Hristos
Mesia chip luminos,
Laudati si cantati
Si va bucurati!

Fetele mele dragi, va uram un Craciun plin de veselie si cu totul special, primul Craciun al piersicutelor noastre dragi si minunate!
Sa va fie casa plina de iubire si masa imbelsugata!

Noi ne pregatim sa mergem sa ii colindam pe nasi.

Azi am fost si la vaccin, a facut micutzul meu 3 vaccinuri (inclusiv antigripal) si nu a scos un sunet! Acum il pazesc cu termometrul, deocamdata 37.2. Sper sa nu creasca, oricum iau Tylenolul dupa mine.

Inca o data, sarbatori pline de armonie in suflet, in casa, in familie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Craciun fericit , dragelor! Anul trecut visam toate ca o sa avem o papusa sub brad. Azi e un vis implinit.Multumesc din suflet, Doamne.
Noi suntem in deplasare si nu am chef sa fac nimic.IOana, m-ai lasat cu guar cascata.probable trebuie sa repeti din nou analiza. Va pup pe toate. Eu am primit cadoul . E Tare frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Ho ho ho, Craciun fericit!

Azi nu da/bea nimeni cafeaua? Hai ca o dau eu in dimineata asta mai spre pranz...

Fleur, ce-ati primit la colindat? Ati venit cu desaga plina? A mai facut febra?

Ada sa-l porti cu placere. Fetelor, ati fost cuminti? Ce v-a adus moshul?

Sa va bucurati de aceasta zi si sa mancati cu masura :))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Craciun fericit!!!!!!!!!
Carmen mersi de cafeluta!!!!!tare sotul tau cu ajutorul))))si al meu ma ajuta tare...il las cu copiii cand am de facut ceva dar mai rau ma incurca ca ma striga din minut in minut.hai da i apa,fa i un ceai la rafi,unde i bibi...etc
Nycosia sper ca sunteti mai bine.pup davidutul sa nu mai faca febra.
Ioana horrrrrorrrr cu doctorii astia.tinem pumnii sa mai repetati odat#259; si sa ias#259; bine rezultatul.
Fleur cum sunteti?a facut febra ?
Noi am fost in vizita si toata lumea l a laudat ce cuminte e...pai cred si eu ca e cuminte ca a fost purtat dintr un BRAT in altul..asa i ar pl#259;cea toata ziua.
Distrac#539;ie pl#259;cut#259; incontinuare pe oriunde V ati afla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Multumim de cafea! Dau si eu o felie de cozonac!
Eu am bal8tat niste carnati si acum la sarmale, sper sa nu sufere prea tare de burtwa Onuta!

Ho, ho, hoo! A venit Mosul! Inclusiv la mine, cu o nowpte de somn!
Ioana, ce povestesti tu acolo? Ca iti vine sa-ti smulgi parul din cap! Doamne fereste sa ai ceva grav ca nu stii ce sa faci cu medicii astia. Repeta analizele! Sanatate, va pupam!

La multi ani! Craciun fericit alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

Craciun fericit! Sanatate multa si bucurii alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Sper ca aveti toate o zi linistita in familie, cu bucate si voie buna!

Noi suntem in vizita, la strabunicii lui Vlad. Acum imi doarme in brate, asta e cadoul lui pt mine, ca mi-era dor :).

Acum fix un an ii anuntam de sarcina. Atunci am mancat din prajituri inainte sa fie servite, ca eram insarcinata, iar azi am mancat cateva, "ca alaptez".

Ioana, sper sa poti repeta curand si sa fie bine!

Fleur, Nycosia, va pupam si noi, sa nu (mai) faca puii febra.



Mergi la inceput