Piersicute de iulie august (17)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Ioana, ce mai face Anuta ta? Cum e la cele 5 luni implinite? Va pupam
La Multi Ani! Rares, Ana Ecaterina, Ana Grace, Andrei si Maria. Si cu o mica intarziere si lui V. de Ilenuta! Toate piesicutele sa fie sanatoase si sa creasca frumos!
Sanatate Mattia, dar asa mare febra a facut! Uf! Eu de frica acestor reactii am renuntat sa-i fac altceva decat cele obligatorii si la astea stai cu frica in san ca uite ce reactii au.
Maria, ma bucur ca Silviu este mai bine!
Fleur, foarte bun cozonacul! Ina, iti dai seama ce pierdeai? Ai timp pt salate depa Revelion!
Spor la bucatareala si la curatenie!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Noi suntem bine, de doua zile nici cu a mai regurgitat, sper sa o tina bunul obicei. In schimb, nu mai dorme noaptea. Inainte chiar daca se trezea de 2-3 ori pe noapte, se culca la loc, iar eu odata cu ea, iar acum sta si 2-3 ore treaza si cere si de papa. Asa ca sunt cam terminata.
Eu dorm cu ea in camera separata, ca sa-mi las macar sotul sa doarma, dar cred ca am experimentat cu Onuta toate programele de somn, de la trezit din ora, in ora, pana la dormit de la 9 seara la 6 dimineata!

Curatenie a facut sotul, nu cu mult mai mult decat o curatenie generala mai temeinica. Dar fara geamuri, perdele, lustre si o gramada de colturi stiute doar de mine. Dar nu am ce face, nu pot lasa fata singura prea mult timp. Eu am mai spalat frigiderul, aragazul, printre picaturi.

Mancare tot el a facut, toba, carnati, sarmale, piftie de curcan si azi cozonac cu mama soacra. L-am ajutat si eu, dar cand am putut sa ma eliberez de pitica.
Maine mergem la impartasit si sa facem bradul! Primul bradut al Onutei!

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salutare fetele.Intram si noi, asa repede la raport. Doamne, dar, voi ce harnice sunteti.FLEUR, cum ti-au iesit cozonacii?Ziceai ca ti s-au lasat putin. Dar, eu cred ca sunt foarte buni.
LML tuturor persicutelor ptr. lunitele implinite.
VERA, ce face Mattia?UF, ce febra mare ti-a facut. Vorba, Lorenei si eu stau cu frica-n san la vaccinurile astea.
LORENA, ONUTA ta cred ca vrea sa-ti testeze limitele. I-auzi 2-3 ore treaza pe noapte.
LAURA, sa nu-l deochi pe ANDREI al tau, ce flacau cuminte.
MARIA< MIHA sanatate multa. Tare rau e cand sunt bolnaviori.
Noi, azi am taiat porcul. Adica, eu am stat pe dupa perdele si am mancat pomana.NECTAREL, este in deplasare la tara. Maine, mergem si noi si ramanem acolo de Craciun.Am plecat azi cu o gramada de bagaje. Zceai ca ne mutam cu totul. Acum, si TUDOR si-a pregatit si el 3 bagaje mari Vai, de capul nostru la intoarcere.Mai doream sa spun ceva, dar, ma lasa neuronii.
ARUBA< IIULI , ce faceti?
Roxy, ce face Atonika?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Buna seara, buna seara,
Primiti cu colindul?
Am lipsit si noi cateva zile, nu am gatit si nu am facut pregatiri cine stie ce. Am facut ieri bradul si bb il admira de cate ori are ocazia. In rest, o sa fac maine un tort si niste turta dulce si cam atat. Au venit mama mea, sora mea si fetita ei la mine si maine ne indulcim impreuna

Si acum raportul despre Fat Frumos. Nu am facut vaccinul sapt trecuta, l-am amanat pt vinerea care vine. Am fost joi la neurolog, la dr. Burloiu - ne-a spus ca bb e per total bine, doar ca motricitatea e mai slaba in manuta dreapta (probabil din cauza hipoxiei de la nastere) si ne-a recomandat control la dr. Robanescu si kineto bobath. O stiti, a fost cineva la ea?
In fine, nu m-am uitat pe raport cand am iesit, am plecat in graba si cand am citit acasa m-am enervat fff tare: usoara hipotonie musculara! Mi s-a parut f aiurea sa scrie un diagnostic ca asta si mie sa imi spuna ca in afara de manuta bb e f bine. In fine, dupa sarbatori vom merge la control si sa speram ca v fi ok. Avm prog si la dr. Craiu, pe 16 ian parca, o sa vedem daca mergem si acolo.

Altfel, am inceput si noi povestea diversificarii. Vineri i-am dat un piure subtire din morcov si patrunjel (am decis sa merg pe mana pediatrei), a mancat f bine la inceput - 20 ml in prima zi, 40 in a doua si cam tot 40 azi. Partea buna, dincolo ca ii place piureul, este ca de vineri mannca si lapte mai bine, peste 700 ml pe zi. Si cand ma gandesc ca vineri facem vaccinul ...., sper sa nu o luam de la capat. Vom continua, pe rand si la 3-4 izle distanta, cu pastarnac, cartof, dovlecel, dovleac, ardei, cartoff dulce, avocado etc.. Dr mi-a spus ca max de piure intr-o zi e 80 ml. Voua cat v-a spus?

Am citit tot din urma, am retnut doar ca Andrei e cuminte , bravo Andrei!, si discutia despre dormit: noi am dormit de la inceput cu bb in camera noastra, aici i-am montat patutul; de la o luna pana la doua luni l-am mutat singur in alta camera din cauza ca am avut impreuna cu sotul meu raceala aia lunga, bb a dormit f bine singur. Doarme la fel de bine si cu noi in camera, la el in patut, daca se trezeste, maraie, plange, sau daca vrea sa mai manance pe la 3-4, ii dau si apoi il tinem cu noi in pat, somn de voie pana la 8. Sigur depinde de copil.

Mai voiam sa zic ceva, dar revin maine.

noapte buna




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

IIULI, eu stiu ca e institutul Nicolae Robanescu, unde am fost noi la nebuna aia si am facut kineto. NEctarel, o sa faca kineto acasa cu o tipa de acolo.
Pe dr. Craiu unde ai gasit-o? La Medlife sau la Regina Maria?Maine fac si eu o noua programare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Ada, nu imi amintesc ce facea nebuna . Da, institutul se cheama tot Robnescu, si dr asta este Ligia Robanescu, lucreaza si acolo in spital, are si cabinet pe Batistei. Voi la ce dr ati fost acolo? Adica cine v-a recomandat kineto? Pr dr. Craiu la regina maria am gasit-o, la Burloiu am fost la sanaor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Noi am fost la Padure, mai bine stateam acasa.M-am dus de capul meu.si eu tot la regina Maria, vrem sa mergem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Buna seara, buna seara..

Noi am fost ocupati toata ziua, iar am avut musafiri, apoi am iesit sa incheiem cumparaturile (cadouri), si abia acum face sotul cozonacii. Piftia e la rece de mai demult.

Maine pe la pranz plecam la bunica lui V., vom reveni miercuri. Bagaje n-am facut, dar am o lista de o pagina.

IIuli, ma bucur ca mananca mai bine si ca aveti un inceput bun si cu diversificarea! Hipotonie, off, sper sa nu fie cazul.

Lorena, ce bine ca e mai bine si la tine, cu regurgitatul... Poate isi revine si cu somnul.

Laura, bravo si voua. S-a impacat Andrei cu suzeta sau tot "certat" cu ea e?

Aa, si Vlad mananca iarasi mai bine. Iau si eu Galafor de cateva zile. Sper ca recupereaza si cu greutatea, ca, vorba lui Michelle, il simt mai greu la mana deja.

Fleur, wow, ce numere aveti voi acolo. Pe la vreo 9 luni cred ca va fi si Vlad asa . In tot cazul, bine ca sunt sanatosi si vioi, asta e cel mai important.

Ma retrag, va urez Sarbatori Fericite si multa sanatate!

Sigur voi mai intra, dar nu stiu cat voi apuca sa si scriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Ho ho ho!!!!!!!!
Iuli ma bucur ptr voi ca mancati mai bine
Ada faina participare ai avut la Taierea porcului...
La multi ani tuturor sarbatoritilor de zilele astea .
Eu nu prea m am preg#259;tit ca nu m a l#259;sat cineva cum plecam din raza lui de ac#539;iune cum maraia.am reu#537;it sa fac un tort dar nici ala nu l am terminat.maine sper sa reu#537;esc sa fac mai multe.
Va pup si va doresc sarbatori fericite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna dimineta ,

Ho, ho , ho , vine mosul ...noi il primim cu drag
Cine vrea cafea ? Eu m-am trezit de la 4 sa fac salata boeuf , fac si pt mama si am de taiat zarzavat nu gluma

M-ati amuzat teribil , cu remarca : Andrei este cuminte si eu ma mir . Si-a facut un program cat de cat , a considerat ca a epuizat-o pe mami prea mult . Vrea sa fie cuminte ca sa vina mosul si la el
Ana , nu vrea nimic ... nu suzeta, nu biberon , asta este ce sa facem , eu l-am fortat , suzeta o mai ia cand suntem afara , maxim 10 min Tineam mult sa iesim si noi pe 26 in oras , dar renuntam daca nu suge la biberon nu am cum sa-l las acasa . Ma consolez cu ideea ca va creste
Ada , super tare faza cu porcul
Iuli , multa sanatate lui Mihaita si tutror bebeilor care mai sunt raciti

Sunt prin zona daca vreti sa dati comanda de ceva


Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput