Piersicute de iulie august (17)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Fleur venim sa te ajutam la dezapezire.???mie nu imi plac ploile si am nimerit intr o tara a ploilor.chiar ii spuneam la sotul ca nu puteam nimeri si noi intr o tara cu mare cu soare???acolo era via#539;a mea...
Ce fac eu la ora asta???acum mi am terminat de facut manichiura(((de craciun nu am apucat sa mi o fac si ma gāndeam ca daca nu mi o fac noaptea dupa ce se culca ei nu mai apuc nici de revel .
Apropo de revel ce faceti???care pe unde petreceti?ada tu sigur vei fi la vreo super petrecere...dar restul?m as petrece si eu oleaca dar cu copiii dupa mine nu prea sunt #537;anse mari....

Azi va dau tort ,cafea,sampanie si tot ce dori#539;i ca īmplinim jum#259;tate de an abia am a#537;teptat sa facem 6luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Neata buna. Eu sunt la cafea. Va invit si pe voi. Scriu de pe tel. Fleur, multumim ptr. Info . Ina , ma apuc sa caut schema ta. Ali, si eu vreau la soare. Noi, de rev. Plecam la Craiova. Iar, apoi Plecam la Viena. Cam astea ar fi planurile. Acum sa vedem ce iese. E cam frig in Viena, in period asta, dar eu vreau shopping. Daca nu Plecam acum, abia prin Mai putem, dar atunci o sa fim cu botezul si alte alea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Ali, Lml ptr 6 luni. Pup bebeloiu frumu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata!poftiti la
Multumim tuturor pentru urarile de bine si pentru informatiile legate de mucisori!
intr-un final se pare ca se rezolva de la sine,nu mai curg aproape de loc..
Ali,LML si MA lui Denis Leon!
Sa stii ca si pe la malul marii,in tarile astea mai calde din Europa,iarna tot ploaie inseamnna..e drept ca tine mai putin dar tot deprimant e
Hai ca pana dau eu cafeaua,,de o ora scriu la mesajul asta :))
Ada,multumim de cafea
ma duc sa aspir nitel si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

buna dim!
si eu la cafea! ma cam doare spatele...
pe bebel l am indopat aseara cu un bibe de lp, ca sa fie satul. desi nu i era prea foame, pana la urma l-a baut, apoi a si supt (ma intrebam unde intra atata???) si tot s-a trezit noaptea si a supt de 3 ori. dar nu molfait si alintat, ci supt viguros...

eu mi am facut programare la un control la pediatru in Olanda. sper sa si ajung... desi, recunosc ca ar fi o iesire mai mult ptr mine... eu iubesc tara asta (adica aia)!

FLEUR sper sa va dezapeziti... desi o zapada alba, curata, nepoluata, e chiar frumoasa!



----------------------------------------------
M si R
----------------------------------------------

http://www.pediatrics.org/cgi/content/full/115/5/1360
http://www.fabresearch.org/view_item.aspx?item_id=103

http://www.omega3forchildren.co.uk/default/default.aspx
http://www.omega3forchildren.co.uk/articles/article_details.aspx?id=266
http://www.omega3forchildren.co.uk/articles/article_details.aspx?id=250

http://www.equazen.co.uk/default.aspx?pid=116


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

neata fetelor! Numai la urgenta in Rom sa nu ajungi dupa 3 zile de febra si doua diagnostice gresite se pare ca pediatra npoastra a avut dreptate: POJAREL deja incep sa-i apara bubele exact cum a spus ea, fapt care mi-a confirmat ca am facut o alegere buna in ceea ce o priveste!
Primul medic de la urgenta mi-a spus ca e de la dintinti si sa-i dau antitermice din 2 in2 ore timp de 4 zile dupa ce mi-a tinut o teorie ca de ce i-am dat copilului cereale ca trebuia sa incep cu branza cu banana...
a doua zi nu a mancat decat 200 ml lapte si febra crestea asa ca pe 25 seara m-am dus iar la urgenta ...... mi-au tinut asitentele o teorie ca de aia are copilul febra ca nu-l imbrac( avea body + pantaloni de treining si sosete flausate +caciula totul bagat in fasul de iarna cu fular)...nu au putut sa-i puna un supozitor ca face caca....D a inceput sa planga ca ele tipau si l-am luat in brate in puta goala si i-am pus singura supozitorul ...l-am plimbat prin cabinet si s-a linistit
am ajuns la doctorita care sincer mi s-a parut ca avea ceva la bord ca se tot repeta...eu i-am spus ca nu are muci ..ea imi explica cum sa-i desfund nasul si de aia nu mananca copilul..binentele ca s-a uitat in gat 10 sec dezgustata ca D a oftat cu gurita spre ea si gata rinofaringita acuta si musai antibiotic de la care avem si acum repercursiuni
Fetelor ambele doctorite de la urgenta nu s-au uitat decat in gat si cu stetoscopul...nu tu urechi, ganglioni,ochi ( cum a facut pediatra noastra)..si la cat de speriata eram am avut grija sa fiu atenta cu ele...dar pt ultima data!
asa ca acum stam linistiti asteptam bubitele sa iasa si intram in carantina...dar macar stiu ce are copilul!
In schimb au aparut si la noi consoanele ghe,ghi,cu,ca,ma, stam mai bine in fundulet si tragem absolut tot ce este in stanga sau dreapta
Noaptea e de groaza de doua zile face pe noapte cate o criza de plans ca atunci cand avea colici...sunt extenuata..sper sa fie numai oboseala acumulata in ultimile zile!

gata ca m-am intins...ma bucur ca voi v-ati bucurat de Craciun si va doresc toate cele bune in continuare...
LMA tuturor sarbatoritilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

http://www.bebelu.ro/rosu-in-gat-sau-rubeola.html

ufff nu se da antibiotic bine ca l-am intrerupt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna fetelor ,

Nycosia sanatate multa . Nu stiu daca ai scris sau nu am fost eu atenta dar de unde a luat pojarul ?!

Ali si eu vreau la soare

Fleu cred ca este tare frumos cu atata zapada , dar sa nu tina mult iarna

Noi am avut cel mai frumos Craciun in trei . Ne-am bucurat la maxim de momentul asta . Revelionul in aceeasi formatie il facem

In rest suntem bine , Andrei cumintel pe cat se poate , papa , doarme , ne mai iese cate o pata , dispare , vom face un set de analize dupa sarbatori , poate aflam ceva, ca eu nu-mi dau seama de la ce ii ies . Ii dau 3/4 zile aceeasi mancare nu are nimic a -5-a zi iar apare pe el iritatia
Nu mai balim asa de mult dar nu a aparut nici un dinte , joia viitoare face 6 luni. Habar nu am cand a trecut timpul .

Se vede ca au fost sarbatori , slaba activitate pe aici

Va pup , sunt prin zona

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Ho ho ho, a trecut Craciunelul :(((

Am fost pe la tara si in prima si in a doua zi de Craciun, iar ieri l-am sarbatorit pe sot, Stefan fiind, ocazie cu care dam o felie de tarta cu fructe. Uram si noi lma tuturor Stefanilor si lml piersicutelor aniversate zilele astea.

Intre timp am reusit iar sa racesc, pe acelasi principiu de durere in gat apoi muci. A fost si sotu putin racit... Vad ca Patrick inca nu da semne. Incepuse sa tuseasca si i-am dat stodal, acum vad ca nu mai tuseste.

Nycosia sanatate multa puiului. Acum ce ii administrezi?

Balanta inca sunt extrem de indecisa... Pe de o parte l-as duce la cresa, pe de alta parte as mai incerca sa o educ pe tanti. As mai sta si eu cu ea vreo 2-3 sapt in ian, ar mai veni si mama dupa aia, macar sa faca si el un anisor.

Fleur i-am introdus si eu piept de pui de tara. Am si niste piept de curcan in congelator. I-am adaugat si brocoli, nu protesteaza. I-am dat si pruna. Nu e f incantat, dar o mananca. In schimb am cumparat niste pere...beahh, nu-i plac. Fata de cele pe care le aveam eu din pom....

Ana surprinzator dar nu vad modificari semnificative asupra cantitatii de lapte. Ceai n-am mai baut decat 1 litru in ultimele 3 zile, galafor am mai luat cam 4 pastile pe zi si vad ca sunt ok. Apa are gust bun...

Azi am mutat patutul la mezanin ca deja se ridica in cot si se agata de marginea patului. Caruselul il dadusen jos ca imediat cum il puneam, se agata de el. Acum se enerveaza ca nu mai ajunge la el, se ridica, se chinuie..

Si noi ii facem baie in cada mare de vreo 2 luni ca nu mai suporta cadita, il strangea. Nu avem suport, dar o fac numai cu sorul. El il tine, eu il spal.

Fleur mama ce iarna aveti... Va dau astia la tv...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Of of nico ce film de groaza poveste#537;ti tu acolo.imi pare rau ca asa vi ati petrecut voi Craciunul .din p#259;cate cam asa se īntāmpla prin mai toate spitalele de la noi.si asta a fost unul din motivele ptr care am ales sa plec din tara.aici ma simt mai in siguran#539;#259; cu copiii mei.

Laura ma bucur ca ati avut un craciun pl#259;cut.o meritai la cat te a agitat andreiutul pana acum

Va multumesc ptr urari.

Inca va petreceti de e asa slaba activitate aici?sau faceti curatenie?eu m am pus la spalat si la facut curat ca dupa atātea zile de s#259;rb#259;toare

Mergi la inceput