Fulgusori de noiembrie -decembrie 2012

Fulgusori de noiembrie -decembrie 2012 | Autor: MACARIE

Link direct la acest mesaj

urez un bun venit pe lume tuturor bebeilor veniti pe lume in noiembrie-decembrie ,
am sa incept eu cu bebelina Ilinca nascuta la 10 noiembrie 2012 chiar de ziua mea , sa nascut la 36 saptamani din cauza unei dr incompetente care in rma unei recoltari din col ma umplut de sange si sa declansat travaliu ....dar probabil ca stiti povestea de la odisee
acum avem aproape 2 luni , colici cat cuprinde , hernie ombilicara si tal valgus bilateral , in ianuarie mergem la spital pt ghips la ambele picioaruse .
va astpt sa scriem aici toate probleme si sa ne sfatuim cum stim noi mai bine

-----------------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

fetelor , va astept sa vb de bebei

----------------------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Macarie, felicitari pentru deschiderea acestui nou taram de surprize din viata de bebelus!!Titlul ales este superb, multumim, sunt sigura ca fetele noastre vor fi incantate!Dar cred ca trebuie sa asteptam sa terminam Odiseea sarcinii, altfel ne pierdem, mai ales fetele care trebuie sa nasca, nu au sa stie unde sa mai urmareasca..Tre sa predam stafeta!!

Si iti doresc multa sanatate si liniste in suflet, cu bebelina Ilinca, draga de ea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Ieeeeei, ne mutam!!!
Las' ca vin fetele una cate una
Dupa ce o mosim pe Aschiuta aici ne gasim!
Eu o sa bananai si acolo si aici

pt Ilinca, sa se vindece repede piciorusele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

De cand n-am mai intrat pe DC ,mi-e si rusine...:( Dar am fost acaparata de casa noua careia ii mai trebuia zilnic cate ceva,de noua formula in care trebuia sa ne obisnuim cu totii ...si fara niciun ajutor nu mi-a fost deloc usor.De sarbatori au venit ai mei din Italia si pt o saptamana jumate am mai rasuflat si eu ...:)
Irina mea creste frumos,luni facem 2 luni si avem in jur de 5,500 kg.Bubitele s-au mai dus dar inca mai are cateva la pulpita stanga,in zona inchisa de pampers.Inca n-am facut vaccinul BCG,tocmai din cauza bubitelor si nu il vom face deocamdata.in schimb,pe cel de 2 luni o sa-l facem.
N-am mai intrat la odisee pt ca am pierdut sirul povestilor si ma bucur ca v-am gasit aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

fetele cochetele, ne strangem usurel usurel. sper ca aici sa fiu mai activa decat am fost la odisee. ilincuta mea face 2 luni pe 10 ianuarie avem 4500 gr ,dar din pacate suntem deja la a doua internare. prima data la grigore a. pt raceala unde nu a fost trata bine acum suntem la gomoiu pt pneomonie, sper sa fie bine acum.
intrebare pt mamicile care dau biberon, la 2luni cat mamanca bebeloii? eu fac 120 ml si din 6 bibe manca 4 tot restul cam 90 ml, oare o indop eu pe a mea?! si colac peste pupaza avem si o hernie ombilicara si nu are voie sa planga deloc dar....


--_


Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

nu mai aveti un subiect aici? http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=176519

Roxana

Mergi la inceput