Teo divorteaza?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Larasarit, chiar crezi ca la ea i-a fost primul gand?
Lasand la o parte impresia pe care mi-au lasat-o cand am auzit si mai apoi, vazut "povestea" si protagonistii, mai ales ce reactii de tip Disney( cine a vazut Bambi, intelege ce spui eu) a avut Teo(zicea ca 'mnelui e un soare), cand am mai auzit si ca el presteaza pocker, iar pt ea e...ok, ba chiar il sustine si ii admira "indemnarea", mi-a iesit un uou! din gura si am fost sigura ca nu este doar o prima impresie lasata de toate cele, ca e ca si confirmat ca nu va dura.
'nteleg ca omu' e plin de talente, a reusit sa puna capat la doua cununii ale sale, intr-un an , adica 2012!( poate crede in calendarul mayas). Mama lui, nu doar ca are o pozitie "antiTeo" , ci si- a exprimat-o public, acum cu iepurasul iesit din palarie, cand a zis ca ea se afla alaturi de prima nora si nepotii dansei. Si mai inteleg ca Teo a aflat de separare din presa, caci asa a socotit dansul sa ii comunice.
Nasol! E trist, nu fac misto, dar de la Teo chiar aveam pretentii.
Veriga slaba este insa tatal ei, domn' dr, care in ciuda faptului ca fiica i-a intors spatele tocmai pt ca presta la tv, pe cand ea se lupta cu boala, si in ciuda faptului ca Teo incearca sa pastreze acum(cam tarziu as spune) discretia, da din gura de-aiurea, producand un rau in plus copilului lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Lucialu daca nu te-as cunoaste as crede ca o vorbesti de rau pe Teo.
Ce a dat din gura de-aiurea? Doar o singura data a intrat in direct prin telefon si nu l-a vorbit pe rau pe nea Ctin
Ca ii admira indemanarea..ce ai fi vrut sa zica pe post?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Larasarit, eu spuneam de tatal lui Teo ca da din gura de-aiurea. Pratic este personajul principal care mentine "scandalul" in presa.
POvestea asta, casatoria lui Teo, mi se pare atat de stupida si neveromila, incat dc n-ar fi fost copiii lor implicati, aproape ca as fi spus ca e altceva acolo, ceva ce nu stim, o intelegere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui larasarit

Cum stiu parintii mereu ce-i mai bine pentru copilul lor..tin minte ca acum ceva timp tatal ei era de parere ca e cam prea repede nunta


parintii au inceput sa nu mai stie nimic! poti sa fi fericita cu un om pe care l-ai cunoscut de ieri sau nefericita cu un om pe care l-ai cunoscut de ani de zile!

si probabil ca dupa ce vezi moartea cu ochii te mariti, faci si nunta si speri ca tatal sa nu iti spune ca te grabesti cu nunta!
de parca suntem pe vremurile alea in care nu trebuie sa stie satul ca nu ma esti fata mare!
no sincer, voi chiar nu vedeti realitatea? mai dam si bile negre!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Am doar un singur neuron mic si obosit Lucialu
Ieri la Observator tot tatal lui Teo spunea ca sotul fiicei ei ar fi umblat dupa avere, ar fi vrut jumatate din bunurile ei pe numele lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Eu una nu sunt fan casatorie, o voi face doar ca trebe, dar ma intreba sa, daca Teo e etichetata drept imatura ca s-a casatorit cu un om dupa cateva luni de relatie sau cat o fi fost, spuneti-mi si mie care era diferenta in viata Maiei spre exemplu daca cei 2 nu semnau bucata de hartie?
Ca tot impreuna ar fi stat, tot asa ar fi fost relatia lui cu Maia si cu Teo, exact aceleasi lucruri le-ar fi facut, doar ca fara un act semnat la primarie.

Ar fi afectat-o mai putin pe maia daca ei 2 nu erau casatoriti?

Si suflatul asta in iaurt dupa o casatorie esuata ce inseamna? Ca trebuie sa stea cu un om 15 ani si abia dupa aceea sa se casatoreasca? Si asta pt ca este demonstrat si statisticile sustin acest lucru, ca dupa o perioada de X luni odata casatoriti 2 oameni nu mai pot divorta?

E treaba lor si doar a lor, copilul ar fi avut aceeasi relatie cu ei si daca nu se casatoreau si ar fi suferit la fel de mult cat sufera acum daca se desparteau. Pt un copil e tot aia daca mama se desparte de tata vitreg care e sot sau de tata vitreg care e doar prieten sau doar concubin.


Asta cu pokerul nu am inteles-o, daca un om joaca poker inseamna ca e bolnav sau defect?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Un om care joaca poker ocazional nu este defect, in schimb, unul care participa la concursuri internationale de poker si se lauda ca este profesionist, are o mare problema.
Tot ca un profesionit, a reusit sa-si puna pe butuci doua casnicii intr-un interval de un an.
Ii doresc lui Teo tot binele din lume. Sper ca lucrurile sa se rezolve, dar cu un cartofor pe post de sot, nu stiu cat va rezista mariajul.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

eu nu's de acord (dupa cum s-a vazut) cu etichetarea asta a celor care joaca poker. Ba chiar cred ca e de admirat ce memorie au si cum le merge mintea cand e vorba de carti si atentie.
DUsa la extrem, adica dependenta, ca presupun ca la aia te referi, e la fel de nociva in absolut orice domeniu, de la medici si pana la sportivi de performanta si mame. ma refer dpdv al relatiilor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Daca citesti cu atentie, vei vedea ca si eu tot la relatii ma refer, cand zic ce zic despre un cartofor.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

allinta, si eu tot de asta vorbesc. asa cum un om care joaca poker isi poate pierde partenera din cauza asta, la fel si o mama isi poate pierde sotul pt ca se focuseaza doar pe copil, un medic sau un sportiv isi pierde partenera ca se focuseaza doar pe munca samd.

Mergi la inceput