Piersicute de iulie august (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

yellow! hai k eu am reusit sa ies din butoi i-am pus si capac k sa nu mai pic iar
sambata am pregatit masa cu sotzulache, ne-am jucat cu pitik, apoi ne-am jucat si noi 2 , mi-a promis k iesim intr-o noapte in club aman2 k pe vremuri...ce sa mai! i'm back on my feet again
pitik mea e suuupeeerrr cuminte de vreo saptamana sa nu-i fie de deochi! nici nu mai stiu cum e sa planga se joaca, papa linistita, rade in hohote, chiuie de ne stie tt cartierul, se lupta cu rostogolirile, incearca sa se ridice...trai nene! a inceput sa reziste mai mult sa stea singurik, isi face de lucru cu jucariile, ii pun colinde...sper sa o tina cat mai mult! apropos de ce zicea Iuli - si Antonik se joaca de numa cu tac'su sunt fenomenali aman2! rade cu el de se prapadeste, se joaca cucu-bau, se gadila, il prinde cu mainile de fata si il pupa si sotzulache evident este mega topit cand ii aude glasul sau cd il vede...e tot un zambet pe ea mi-s dragi cand ii vad pe aman2 de nu mai pot! mi se umple inima de fericire
legat de bonnisan - sa stiti k si eu l-am reluat de vreo 2 sapt si vad k e f ok pitik: nu s-a mai constipat, face kk foarte usor, nu se mai screme, nu se mai agita, nici nu se mai partaie asa tare. mi-am amintit eu k mi-a zis fina k ea i-a dat piticului ei pana pe la 2 ani bonnisan k are multiple beneficii si am zis sa urmez exemplul. si vad k da roade! in paralel i-am mai luat si o sticlutza de protectis.
de papat papa la greu, eu bag more milk si lichide la greu, de o sapt n-am mai baut ceaiuri.
azi vreau sa dau comanda online de hainutze pt pitik k nu cred k voi reusi prea curand sa ies prin mall asa k traiasca netul am mai pregatit o mega comanda si pt bb tei dar cred k v-a treb sa o impart in 2-3 k ma destabilizez financiar grav luna asta si cine stie cd o veni indemnizatia...cred k prin februarie
ieri am trebaluit prin casa tt ziua - curatenie la greu, frecat, aspirat, sters sotzulache s-a ocupat de gatit, vase si decorat casa (facusem doar bradul de sapt trecuta si mai aveam o gramada de chestii de pus/atarnat prin casa). aseara am avut musafiri- au venit niste prieteni sa o vada pe pitik, iar ea a facut deliciul audientei - a ras non stop, s-a jucat cu ei, a chiuit...a fost maxima! de fapt de vreo 2-3 zile e o distractie si o veselie pe ea de numa
n-am mai iesit afara de cand cu ghetusul asta k mi-a fost teama. azi am tinut-o la geam vreo 20 min bine imbracata. vad k se lucreaza de zor la mine aici la "dezghetarea" aleilor si sper sa reusim sa iesim "pe curat" in zilele urmatoare.
trimit si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

asa, sa revenim
fleur - i'm here and i have big ears
ada - mai fata da' numa petreceri de fitze ai tu ne tii si pe noi la curent cu mondenitatile bafta la vaccin!
maria - sper ca e mai bine silviucu
iuli - felicitari pt progresele lui M! eu zic sa incerci sa-i dai si tu bonnisan k rau nu are cum sa-i faca...
muraturik - si noi planuim un conce in 2 prin primavara, am vrea sa mergem la venetia in aprilie de ziua lui sotzulache...dar sa vedem cum stam cu alaptatul pana atunci...oricum planuri certe sunt pt vacanta din august cd vom merge in spania la mare!!!! deja ne pregatim sa rezervam avionul, iar sotzulache se uita dp vile de inchiriat
balanta - ce mai fac baietii? sper ca sunteti bine cu totii
delia - voi ce mai faceti? azi sper sa reusesc sa intru pe mailul comun sa-mi aleg gluga k m-a zapacit sotzulache k el vrea carrier
dana - ce face leon?
aruba - super tari praji
nycosia - nici noi nu o sa luam premergator. am primit deja un antemergator si o sa-l folosim pe ala. ma gandeam si eu la un bouncer cum au luat fetele...dar ma intreb eu dk o fi f sanatos ala? k din filmulete/poze pare k e cam aceeasi pozitie k in premergator...voi ce ziceti mamici?
LML tuturor sarbatoritilor de zilele astea
va poop!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Ina, unde l-ai gasit pe Mosul? Eu nu am ajuns ieri in Carefour.... pt jucarii.

IIuli, si ce mutre senine au dupa ce vomita!
Auzi, nu e cam repede pt fundulet? Sa nu-l lasi prea mult sa exerseze sa nu-i faca rau la coloana. Noi de o sapt ne intorcem pe burtica! Cra, cra!
Si Oana tot cu tasu se joaca, dar sa fie prezenta si mami!
Ma bag si eu la o mamaliga!
Mersi, am primit PM!

nycosia

roxypuy, ti-o dau si pe Onuta la reeducare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

zia mea decurge tot prost.....ma suna socrela nervoasa ca bebe e trecut la intretinere si la ea pe scara sunnt 3 copii intre 1-3 ani si nu sunt trecuti...si de ce?
pt ca e romania...am cautat si eu daca exista lege:

http://www.cugetliber.ro/stiri-cetatenesti-bebelusii-pot-fi-scutiti-de-la-plata-intretinerii-numai-cu-acordul-asociatiei-60432
asa caaaaaa.........

va pup si ma bag si eu la o mamaliga azi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Lorena, sa va fie de folos!
Nu cred ca e devreme,oricum nu il tin in fundulet, cicumva inclinat la 30 de grade, pe perna de alaptat - dr mi-a zis de luna trecutaca pot sa il pun sa stea mai ridicat, darnu inca "intre perne". Din pozitia asta pe perna el se ridica singur in fund, dar nu se poate tine mai mult de cateva secunde. E fff simpatic .

Fetelor, a fost delicioasa mamaliguta, va recomand . Amfacut-o dupa reteta bunicii, cubranza de burduf - la o mamaliguta din doua cani de malai, se pune o cana de branza de burduf, dupa ce faina a fiert. Delicios, nu mai facusem demult. Deh, placerile simple ale vietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Buna,

Aruba si Roxypuy, va invidiez. Nici Vlad nu pot sa spun ca plange, dar mai maraie din cand in cand.

Carmen, poate se vede din poza de profil, i-am luat si eu salteluta de la IKEA. E f misto, doar partea cu leul si coama lui nu e ideala (ca ii cade "parul"). Il pun pe o diagonala, pe burta, intr-un colt, si in cateva miscari e iesit de pe ea, pe la coltul opus. Acum merge inapoi, f bine, ridica si burta si fundul, lucreaza la asta toata ziua. In fund nu stiu cand o sta .

Incep sa ma gandesc si eu la bonnisan, nu am avut niciodata.

IIuli, e normal sa manance mai mult spre seara, in special ca doarme toata noaptea, la primele mese e mai ciudat ce se intampla, intr-adevar. Felicitari si pt progrese. Cand zici de supe&co, te referi la diversificarea lui?

Noi ne-am mai revenit cu raceala, am fost si la controlul de 5 luni, am amanat doza 2 de Rotarix dar nu stiu daca o mai facem.

Am pus in sfarsit pe mailul comun pdf-ul de mult promis, asta a fost proiectelul meu de ieri. Imi pare rau pt calitate, mai bine n-am putut, dar poate are cineva rabdare si ochii sa citeasca .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

raportez si eu o zi nasoala. sara nu prea papa....sughite si face kk cat o smochina-
debridatul-vad ca nu o ajuta, i-am dat si bonisan...si cateva lingurite de mar cu morcov pe raz de sticla-

,ma inebuneste diversificarea asta

ce stiti?fructele-la cat timp dupa legume se baga fructele?
se dau ca masa individuala? la cati ml trebuie sa ajunga? la ce interval dupa o masa de lapte?

cerealele se pun in biberon?sau se dau cu lingurita?

am si o stare de neeeeeeervi...de
lorena-te inteleg-si noi suntem cam la fel.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

cine stie necesarul de lapte pt 4 luni-tinand cont ca am inceput diversificarea si avem o masa de piure-mai diluat cam de 100-120ml/zi????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

valy eu stiu ca si spanacul ajuta la contipatie...

noi preferam in fundulex intoarcerile doar daca se enerveaza ca nu ajunge la ceva...
seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Citisem pe www.cristelageorgescu.ro/pericol-la-spanacul-fiert/01/2011/" target="_blank">blogul Cristelei ca spanacul elibereaza oxalati care sunt toxici daca e gatit mai mult de 2-3 minute

Roxy - exact asa e si Clara, e o veselie si jumatate, si cel mai tare se distreaza cand apare sora-sa in peisaj. E numai cu ochii dupa ea, iar aseara a facut prima intoarcere de pe spate pe burta uitandu-se dupa ea.

Mergi la inceput