Asta-i ministru ?!

Asta-i ministru ?! | Autor: capcaunul

Link direct la acest mesaj

Gafa? Cersetorie? Diletantism? www.hotnews.ro/stiri-esential-13820813-titus-corlatean-rog-asociatiile-romanesti-din-sua-canada-semneze-petitia-pentru-ridicarea-vizelor.htm" target="_blank">Prostie de-a dreptul! Un ministru de externe se gandeste sa-si fundamenteze politica internationala pe ... petitii?!

Celalalt neuron se gandeste deja la o petitie pentru intrarea in spatiul Schengen.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari9 spune:

Zi Titus Corlatean si...restul e tacere.

Oare de crede el ca nu vor americanii sa ne dea viza?Ce o fi in capusorul ala mic al lui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Sigur toti romanii care au o situatie in SUA si Canada abia astepata sa se dea liber la vize sa se umple de muncitori la negru, cersetori si hoti romani. Mai sunt locuri pe lumea asta unde roman nu este egal cu tigan sau hot. Eu nu as semna asa o porcarie de petitie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Dar asta nu-i decat o alta actiune menita sa le aduca sustinere in tara, sa fim seriosi. Eu in orice initiativa a acestor guvernanti nu vad decat populism si demagogie. Este exact acelasi lucru: miile de rude ramase in tara vor gandi, vai ce bine, sa ma pot duce si eu la copii si la nepoti etc fara viza ! Bun ministru avem !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

un populism ieftin care incearca sa bage zazanie intre cei din ROmania si cei de afara. Pana la urma o sa spuna Corlatean ca de asta nu au viza romanii pentru America pentru ca nu vrea diaspora.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali
Este exact acelasi lucru: miile de rude ramase in tara vor gandi, vai ce bine, sa ma pot duce si eu la copii si la nepoti etc fara viza !

Si daca trebuie sa obtina viza nu se pot duce la rude? Nu pe astia ii va afecta scoaterea vizelor, pentru ca rudele puteau obtine viza oricum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Evident ca puteau obtine viza, insa pentru fiecare o formalitate in minus (care nu e o simpla formalitate in unele cazuri) conteaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Din infinitul putz al gandirii corlatzene a mai tasnit o perla:
Daca ne amana iar pe Schengen, Romania nu mai e interesata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Ceea ce se intampla cu ministerul de externe al Romaniei este scandalos.
Ministrul de externe al Romaniei este un diletant, care habar nu are de concepte ca negociere, limbaj diplomatic, maniere.
Porcaria pe care a facut-o azi, ar putea costa Romania incredibil de mult... insa, supriza, nimanui nu ii pasa in Romania. Trist.
Ar fi trebuit sa fie demis in urmatoarele 10 minute....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Jenant, jenant... Ultimatum din partea Romaniei, daca voi nu ne vreti, iaca, acuma ne suparam si n-o sa vrem nici noi altadata, uratilor! Pe la gradinita am trait dialoguri de-astea.

Inca e ministru de externe domnu' ala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Evident ca puteau obtine viza, insa pentru fiecare o formalitate in minus (care nu e o simpla formalitate in unele cazuri) conteaza!


pentru unii viza asta e un fel de blazon, le confirma lor si rudelor emigrate ca nu fac parte din categoriile: muncitori la negru, cersetori, hoti...ai de nu au o viza in pasaport ...sa le fie rusine...

Mergi la inceput