Demotivarea la job

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Multumesc de implicare, multe sfaturi bune, de luat in seama. Si de rumegat. Problema s-a mai estompat, numai simt asa de acut ca acum o saptamana, este adevarat ca timpul sterge tot si ca ce-i mai important in viata este familia. Din pacate, timp de petrecut cu familia este din ce in ce ai putin, spre disperarea mea; ieri efectiv am ajuns in ultima clipa la prima serbare a copilului. Abia la sfarsit m-a zarit cel mic, fericit.

Sanatosi sa fim (cu totii), restul vin (si trec) de la sine!

Carra, m-ai rugat sa nu trimit mesaj inapoi. Iti scriu aici: am primit cel mai frumos si emotionant mesaj de la cineva vreodata, iti respect distanta, insa este pacat. Esti un OM, un SUFLET extraordinar de frumos, pe care mi-as dori sa-l cunosc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda141
nu sunt vinovata pentru frustrarile tale ca sa ma tratezi in scarba cum spunea Xio . (Ma bucur ca nu i-am fost si nu ii sunt pacient ).



Ma scuzi, am pierdut eu ceva?
Unde am scris ca tratez pacientii in scarba????


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Am vazut cazuri in care o parte (ea in general), a investit de la bun inceput totul intr-o relatie (cel putin teoretica), si din nefericire a primit un bobarnac inapoi.


tu cel putin ai inteles ca nu se vorbea despre un bobarnac dat de el, ci de viata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Da, ceea ce nu inseamna ca nu pot sa vorbesc si de alte situatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

dar nici nu inseamna ca ceea ce n-ai vazut tu e "din scripte". astea au fost cuvintele care mi s-au parut total nepotrivite in context.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Poate ca ai dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Ca tot suntem in domeniul medical...motivarea si automotivarea nu apar rapid, prin administrarea unei pilule dintr-o reteta data de altul. Ganditi-va cat de greu este sa motivezi un copil si acolo inca ai avantajul ca scrii pe o foaie alba, pe cand la un adult ai parte de 20, 30 sau 45 de ani de istorie. Eu sunt cumva in "business"ul asta cu motivarea sau cu lupta impotriva demotivarii si cea mai buna tactica posibila este sa faci ceva mic, marunt in directia buna, dar sa faci ceva in fiecare zi, chit ca ti se pare ca-i degeaba. In final, toate eforturile vor avea un efect cumulativ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Interesant.

Mergi la inceput