Buburuze de mart-apr2013(12)!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Felicitas abia acum am vazut ca Miriam are varicela mititica tocmai acum de sarbatori...Multa sanatate iy doresc
Pe tine te afecteaza varicela ei?

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 26+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Cosmi spor la treaba maine Si eu am prestat cate ceva azi restul maine si cumparaturi la fel


Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 26+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Mara-i multumesc frumos, abia acum am inteles! Mi se pare incurcat si balenele de la Runos de la serviciu sunt atat de acre si par permanent deranjate incat iar ma certam cu ele daca intrebam. Numai sotul meu reuseste sa le vrajeasca de zici ca sunt mielusei.
Ma bucur ca a inceput vacana de sarbatori si dupa ce termin zilele acestea ma apuc de gatit bunatati. Desi pe 25 plecam la socrii vreau sa fac vreo 2 salate si 3 feluri de prajituri. Voi ce mai gatiti bun?

27+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Mara, Cosmi multumim de urarile de insanatosire! Pe mine nu ma afecteaza varicela ei pentru ca eu am facut-o, zicea medicul de familie ca si daca faceam in stadiul asta nu prea putea sa-mi afecteze sarcina. Problema ca mai am doua prietene bune care sunt ambele in trimestrul 1 si cu care Miriam a venit mult in contact, iar de una stiu sigur ca nu a facut varicela. Oricum e in garda, fetele noastre sunt in aceasi grupa la cresa.
Ma bucur ca face varicela, pentru ca e fetita si stiu ca scapam, iar eu sunt acasa si nu trebuie sa-mi iau concediu, sa ma rog de sefi etc.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
26 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

Buna seara burtici de buburuze
va citesc, dar am avut o perioada super ocupata cu munca si n-am mai apucat sa scriu...
Noi suntem bine, bebeii foarte activi, am intrat in sapt. 26...
Mi-au revenit iar poftele...vreau mereu supe, ciorbe, multa branza de vaci...beau cam 3 l de apa pe zi ca imi e mereu sete...si multe ceaiuri pe stilul romanesc...musetel,tei, menta si multa lamaie...
In rest, mai calc stramb : branza cu mucegai, icre, sushi...
gabriela87 eu am facut tratament cu ovule Macmiror 10 zile pt un streptococ care mi-a aparut la analiza de culturi col..si am luat si Augmentin ...si Canesten...deci e ok...tratamentul mi-a fost recomandat de 2 dr diferiti...
Am pus niste poze de la sedinta foto cu Baby bump pe contul nostru de buburuze-picasa
Va pup pe toate si aveti grija de burtici

24+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Femibion 2, Tardyferon folic, Cetebe, Magne B6, No Spa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

Am updatat si semnatura

26+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Femibion 2, Tardyferon folic, Cetebe, Magne B6, No Spa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Eva, superbe pozele!!
Sunteti asa frumosi si fericiti amandoi!!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Salut fetelor. Am rezultatele de la testul de toleranta la glucoza. Am vomitat lichidul ala gretos de dulce dupa 40 min dar si medicul si asistenta zic ca in 40 de minute s-a absorbit suficient cat sa fie relevant rezultatul.
Am asa:
A jeune 91 (<92)
Dupa 60 min 107 (<180)
Dupa 120 min 89 (<153)

Zic ca e ok, nu? Adica nu e nimic peste limite sau in cadran sau ceva de genul asta...

24+ Anna Karina
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

tusferi multumesc mult de tot, da! super happy
tudoralexa, gemenasii tai ce mai fac ? ai mai fost la eco ? in cate sapt. esti acum ?
pup toate fetele, sa aveti o seara frumoasa.

26+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Femibion 2, Tardyferon folic, Cetebe, Magne B6, No Spa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Enhorabuena spune:

Bun gasit tuturor!

Chiar daca nu am fost activa la scris, am citit tot ce s-a postat intre timp. Felicitari pentru bebeii miscareti din burtica!

Va rog sa ma treceti si pe mine pe lista de la inceputul topicului cu

Mergi la inceput