Ceasca de punch - 2

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Am pus 2 poze de la concert ... in una sunt copiii mei cu invatatorul Flaviei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

neatza pinguinilor,

cu cadourile, aveti dreptate ...nu ami are fun cand sunt prea multe, nu le mai apreciaza...mai las din ele si pe alta data cand treb sa-l mituiesc pt vreun test (nu dati cu rosii...da, il mituiesc)
astfel, am decis in final...si nu mai schimb nimic
pt ziua lui:
-joc PC
-Sorry -board game
-tava bayblade

Craciun
-hotwheels(set de 6 sau 8...nu stiu cate sunt)
-hotwheels sine care se agatza mobila si o iau masinile la vale
-joc de carti
-dictionarul
adidasii, mingea de fotbal...poarta de footbal le las pana la primavara cand nu o sa mai fie ploaie.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Rufus stiu cum e cind cineva iti lipseste.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea, super pozele...daca nu specificai ca e profesorul Flaviei...credeam altceva.

si William isi face freza la fel ca baiatul tau. in fiecare dimineatza se piaptana, se aranjeaza parca nu stiu unde s-ar duce.

noi avem serbarea vinerea urmatoare...nu m-am hotarit daca sa ma duc sau nu voluntar...era o zi in care vroiam sa fac prajituri pt vecini...dar sa vad cum scap,la serbare tot ma duc asa ca poate si voluntariez un pic.

aqai, acum cand povestesti de la servici, parca imi lipseste atmosfera de birou.

Rufus cum is carnatzii...ai prajit vreunul?

mai ninge pe la voi? poate dau drumul sa vad ceva pe Realitatea ori Antena de la voi...dar mai intii il sun pe tata.
acum, ca e singur il sun aproape in fiecare zi si stam de vb cu orele...eu gatesc, fac curat, el la fel...si vorbim...vorbim.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

am uitat sa va spun, ieri am fost impresionata la lacrimi .

va spuneam ca are fiu-meu shopping la scoala..chestie cu care nu sutn de acord...dar nu i-am spus.
eu nu i-am dat decat $2 sa cumpere o masinutza ceva pt colegul si prietenul lui cel mai bun.
in schimb ieri a venit acasa cu o plasa si un zimbet asa emotzionat dar si plin de mandrie... spunind ca a decis sa ia mai bine ceva pt familia lui- cadou de Craciun.

astfel, eu am primit un pix pe care scrie'nr1 MOM",iar lui tac'su un magnet pe care scrie "The Gratest Dad in the World, nr 1"

a fost f. special!



michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Aseara barbata-meu a zis ca si-a facut planul si bugetul de mutare si daca toate ii merg unse, merge cu noi la munte de pe 28. Daca toate merg unse ...daca ceva mic intarzie procesul, nu mai vine cu noi de vineri. Apreciez bunavointa ... dar lucrurile nu merg niciodata unse, nu-i asa ?


B, eu zic ca asta e o ramura de maslin, nu-i cauta nod

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello
Si eu pe fuga ca azi vin si socrii si am destule de terminat plus de mers la inot cu fii-mea.
EU oricum nu imi revin inca din tragedia care tocmai s-a intamplat in state-nu stiu inca toate detaliile,dar a fost un atac asupra unei scoli,sunt cel putin 18 copii morti-scoala elementara...Sandy Hook School-off doamne, sa se duca copilul al scoala si sa nu se mai intoarca-a si 9 adulti...
Pling pe aici si nu mai stiu ce sa faca, cica atacatorul a mers din clasa in clasa, principalul impuscat nasol...Bietii copiii cum sa mai mearga acolo-imaginilr sunt devastatoare..
Aqai-I feel for you dar e delicata problema..Happy B-day baietilro tai si sa petreceti frumos!
Buflea-o sa se rezolve, cu reve si bine ca ai precizat cine e personajul dintre copiii,eu am crezut altceva
Michelle-f frumos,bravo lui WIll si eu sunt de acord cum procedezi cu cadourile si noi al fel, ca la noi E e in ianuarie nascuta-La multi pt baiatul cel destept si frumos!
Rufus- ai gustat carnatii,eu nu, i-am afumat insa ca si muschiul..
Pe restul va pup,merg sa ma reculeg sa termin treburile ,dar is numai stiri triste..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Si eu am citit pe CNN despre atac - mi se pare o grozavie greu de descris in cuvinte. Incerc sa nu ma gandesc cum ar fi daca... Doamne ajuta pe parintii aia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Si au am aflat acum ... mi-a spus ocebine.
Cica scoala asta este la 30 min de ea.
Ce porcarie mai, cine naiba a facut asta ? Mi-e si frica sa ma uit ...

Aham, deci v-a placut invatatorul Flaviei ? Il cheama Mr Fries, adica Dnul Cartofi Prajiti . Tocmai s-a insurat sapt trecuta cu profesoara de muzica tot de la ei din scoala ... am aflat de la copii, stiau o gramada de amanunte ... sunt extrem de simpatici amandoi, mai non-conformitsi. La clasa a 2 a, pentru serbare, copiii au cantat un cantec care se numea "There is no school tomorrow" pe care l-au cantat cu atata bucurie ca a rasunta scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

ma infioara povestea cu scoala... am citit ca ar fi 27 persoane decedate. nu am dat drumul la tv...mi-e groaza.ce o fi in sufletul bietilor parinti
sunt multe de spus, de ce se intimpla, ce se intimpla...chiar vb cu o mamica in urma cu citeva zile.

noi platim f. scump pt zona in care stam si ca william sa mearga la o scoala buna si care credem noi ca e safe...dar tot ma rog in fiecare dimineatza sa-l tzina Dumenzeu safe.

michelle

Mergi la inceput