Ceasca de punch - 2

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ruf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

De Haggard(t) ati auzit?Canta divin,pe bune,aseara a fost prima data cand am ascultat...nu radeti de mine dar mi s-a facut pielea de gaina.


Canta f frumos
Asta e una dintre preferatele mele:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Hai ca o daduram si in rock .

De la Haggard mi-a placut mult Awaking the centuries de acum 1000 de ani, cand eram eu in liceu.

Hallelujah imi place interpretata in Shrek, dar nu am avut curiozitatea sa vad cine o canta.

In privinta cadourilor mi se par foarte multe din ceea ce scrieti voi. Mai ales ca nu este vorba de 10 mandarine, 15 banane ci de jucarii/ jocuri complexe. Si toate high profile (adica nu este un cadou care sa fie si restul normale , ci toate sunt si cumva se anuleaza unele pe altele). Nu cumva se plictisesc de ele si zac sub pat pentru ca primesc multe odata? E o idee...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Hmmmm cadouri pentru copii ziceti. Eu sunt intr-o dilema mare anul asta. Dilema data de al meu sot care a preferat sa cumpere o gramada de lego-uri din Metro fara sa ma intrebe, ca erau la reducere + un copil nazdravan care inca nu s-a obosit sa scrie scrisoare Mosului, doar a exprimat verbal ca vrea si aia, si aia, si aialalta. Daca nu scrie nimic, e OK, zicem ca Mosul a adus si el ce-a prins din zbor. Daca scrie, ii pun lui tac-su in brate scrisoarea si sa se descurce.

Mai puneti la socoteala ca saptamana viitoare avem petrecere de ziua lui, deci o parte din cadourile din dulap s-ar putea sa se dubleze ca avem 24 de copii invitati.

Asa ca mai vedem ... "goana dupa cadou" scrie pe mine anul asta!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Lali, vinde lego-urile!! ai vreun starwars printre ele?

Ioana, tu ai dreptate, la noi insa e obiceiul ca Mosul sa aduca o gramada de lucruri mult-dorite si de obicei in timpul anului nu primesc asa cadouri, nici bogate, nici multe, decat de ziua lor. zic si io rezonu' nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Va aduceti aminte de farsa aia din lift, cu fetita-fantoma pusa de buflea? Pai sunt multe farse in lift!
Dar aia cu fetita are si o continuare (noroc ca-i parodie):

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=aWjctIQz2-E

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Ioana, noi anul trecut am facut overkill cu cadouri (si noi si bunicii) si s-a intamplat cam ce ai spus matale... au intrat asa intr-o vrie, au trecut de la unul la altul urgent si in final dupa 2 zile toate au fost uitate.

si desi ma enervez ca lego ajunge in final in lazi, macar e o pasiune constanta. daca au lego sunt fericiti si mesteresc de zor, asa ca de asta nu-i problema sa primeasca mult, in afara de cost.

asa ca anul asta vor primi ceva lego, dar seturi mai mici si aparatele foto si cam atat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Rufus,lasa textele..zi ce fac carnatii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Bune de dimineata (la mine),

Gata, am bifat si Concertul de Craciun ... a fost dragut, toti erau imbracati asa mai festiv si au cantat cate doua cantece fiecare clasa ...

La serviciu, dupa petrecerea de Craciund de aseara, toata lumea este anesteziata ...cica au ajuns la 4:00 A.M. acasa. Eu nu pricep de ce s-au mai dus acasa, puteau sa vina direct la birou. Zic participantii ca a fost SUPER, ca mancarea a fost foarte buna, baututa la discretie si au dansat de si-au stricat pantofii. Eh ! asta este, am facut economie la o perecehe de pantofi, zice vulpea de mine care anul asta nu a ajuns la struguri.


Ok, m-ati convins, o sa dau azi inapoi masina lego cu lumini si gradinile alea care trebuie sa infloreasca ...dar pietrele alea nu le dau ...le-am comandat de pe Amazon si sunt pregatita mental sa fie o porcarie.

Deci o sa primeasca jocurile WII si cate un brad din ala de pietre sa creasca ... nu e cam putin ?
Ioana are dreptate - nici multe nu e bine, dar pe mine ma doare constiinta ca eu, cu mana mea, le dau jocuri video - le-as da si altceva, o jucarie palpabila ...

Aseara barbata-meu a zis ca si-a facut planul si bugetul de mutare si daca toate ii merg unse, merge cu noi la munte de pe 28. Daca toate merg unse ...daca ceva mic intarzie procesul, nu mai vine cu noi de vineri. Apreciez bunavointa ... dar lucrurile nu merg niciodata unse, nu-i asa ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

tough ... nu as vrea si fiu in pielea ta! da' te inteleg cu jucaria palpabila...

lasa si copacii de pe amazon pe alta data si ia alta jucarie or ce mai vor ei?

anywey, sa va povestesc cate ceva despre nimic

Azi: mare potluck mare anuntat doar pentru staff... separatisemele staff/ faculty la mare onoare. nu suntem demni de concepte matematice abstracte si de retorica plato/seneciana sau cum s-o fi chemand

anyway, partea cea mai tare este ca unul EL care lucreaza intr-un cube ceva mai incolo de biroul meu intr-o zona mare cu cuburi - adica no doors or anything - a hotarat sa faca meatballs pe care le-a adus la munca sa se gateasca intr-un slow cooker!!!!

cum in zona aceea nu au usi si de acolo se intra direct pe holul care duce la biroul meu in aer pluteste o aroma dulce sfasietoare de chiftele cu ceva sos.

eu urasc sa stau in miros de mancare, ca mi se inmirosesc hainele, am o sensitivitate crescuta la mirosuri peste toate. In plus, nu mananc dimineata si respectivele arome mi-au activat toate glandele stomacale

asa ca m-am inchis in birou, dardai cu geamul larg deschis si dau prin birou de zor cu In the mood for love al lui ferre sa contracarez ... chiftelele

e un amestec de arome aici de nu mai stiu de mine, si peste toate imi chioraie stomacul de parca sunt o armata de suflatori in trombon in prag de depresie...



PS: pe hol sufera si un sarman student care si-a reprogramat un examen si din lipsa de alt spatiu, sta la o masa in fata biroului meu... n-as vrea sa fiu in pielea lui!


Mergi la inceput