Ceasca de punch - 2

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Ok, hai sa halim niste boabe.
O Oshawa mica, pentru inceput...apoi mai bagam cate ceva.
Ce ziceti? Eu cu aia m-am echilibrat anul trecut dupa prapad...

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Ceaiuri frate...dimineata la pranz si seara...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

kari, e un regim de detoxifiere. Zece zile mananci cereale (unele anume), gatite in fel si chip. Cura se repeta dupa ceva pauza (gasesti pe net detalii).
Eu mananc amestecul de boabe doar fiert, fara sare. De asemenea, exista si un ceai din mai multe plante, care mie nu mi-a facut bine si am renuntat la el. Dupa cele zece zile, intre boabe isi mai fac loc cateva ingrediente, si inca cateva pentru alte 10 zile.
In 30 de zile organismul se considera in mare parte detoxifiat, metabolismul "duduie", iar cateva kg (functie de fiecare) dispar in neant.
Daca vreti, pun aici regimul.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Pune-l...ma intreb daca disparitia kg nu e de la faptul ca mananci doar ceva anume....

Mai cucoanelor,dar ceva natural pentru celulita,stiti?Si cu efect,desigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

kari, e un regim de detoxifiere. Zece zile mananci cereale (unele anume), gatite in fel si chip. Cura se repeta dupa ceva pauza (gasesti pe net detalii).
Eu mananc amestecul de boabe doar fiert, fara sare. De asemenea, exista si un ceai din mai multe plante, care mie nu mi-a facut bine si am renuntat la el. Dupa cele zece zile, intre boabe isi mai fac loc cateva ingrediente, si inca cateva pentru alte 10 zile.
In 30 de zile organismul se considera in mare parte detoxifiat, metabolismul "duduie", iar cateva kg (functie de fiecare) dispar in neant.
Daca vreti, pun aici regimul.

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


interesant.
diseara cand am intorc de la servici sa va gasesc pe toti aliniati al dieta. fara fasoane va rog.
si va dau si un impuls.

capitol nou
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=176416&nm=dieta-pinguinilor-Oshawa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Soooooooo...azi am despachetat/desfrunzit bradul...a fost asa un sentiment de jale. Rebecca chiar a plans. Am vrut sa-l despodobim dupa ce adorm ele...dar suntem asa obositi.


Ioana...au trei nume, cu spor contestate/barfite/dezagreate de unii...neinteresant-as zice.

Marie Rebecca Ayanna-cea mare

Alexa Micaela Christine- cea mica.

Rebecca si Alexa, pe scurt!

Kari-multumesc de info!

Androix, pe mine ma intrebi de Bran? sper ca nu...n-am parasit Bacaul, iarna asta!

Carma...draga de tine. Cum mai esti? Pe cand operatia? In primavara, parca? Tin pumnii, doamna draga. Multumesc din nou pt. deliciosul serbet!

Gusta, tu cum mai esti?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Kari,jur ca am citit sex in loc de servici....


Mai trebuie ceva de dezintoxicare clar,mai ales mie....

Hai Ruf,Hai Ruf....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Pentru slabit, incercati sa mancati macar jumatate din cantitaea zilnica de alimente de dinainte.
Si desigur, renuntati pe cat puteti la dulciuri, fainoase, paine, sucuri...
In schimb hidratati-va organismul cu multa apa.

Se poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Dezintoxicarea nu e totuna cu slabitul.
Renuntare ala paine si dulciuri...asta e clasica,dar nu are efect intotdeauna.Ajuta.Stiu eu,care am dat 45 de jg jos in doi ani si opt luni.
Cel mai bine e sa mananci disociat,sa nu combini proteina cu carbohidrati si mesele sa fie la trei ore minim distanta.Si sport.Si fructele nu se mananca seara.Fructoza se depune sub forma de grasimi daca nu e arsa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Eu m-am referit la kilograme in minus.
La mine a functionat. Dar nu vorbesc de zeci de kilograme.
Vorbesc ca se poate slabi cat de cat in modul asta.
Nu am tinut niciodata un regim anume in care sa mi se impuna ca azi am voie sa mananc doar alimentul x, y, z.
Dar am slabit reducand cantitatea de alimente zilnica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Eu traduc asta prin"streptostrachina"....adevarul e ca trebuie sa mancam ca sa traim,nu invers.Numai ca,la un moment dat,organismul se invata cu putin si orice e in plus,si o gura de apa,se depune.Stii,persoanle care spun...sau chiar mananca foarte putin si totusi nu slabesc deloc.

Organismul trebuie invatat sa arda,pentru ca altfel,in virtutea genelor,el stocheaza.Simte lipsa mancarii?Organismul zice"halt,stocam ca vine foametea"..asa cum era prin epoca primitiva...absenta hranei este perceputa ca situatie de criza si se stocheaza grasimile.

Of..daca ar fi fost asa de simplu....dar abia din septembrie anul ast am ajuns si eu cum eram inainte de a naste.....

Mergi la inceput