Ceasca de punch - 2

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

oh Michelle mi-a amintit
de artificiile la care am fost martori
... desi nu detineam decat niste amaraciuni de artificii din alea de se gaseau pe vremuri apuse (bete care ard in in stelutze un minut, doua) am beneficiat de un spectacol de exceptie
caci de unde ne aflam noi era vedere de undeva mai de sus, catre toate hotelurile, pensiunile de pe o Vale superba din Carpati

iote o gasesc pe Eumada poeta
Rufus se da cu mexicanii
Tora bestialaaa, zici ca-i sora cu mezina
Buflea cu bateriile full dupa un sejur perfect cu mult sport! O invidiez vocal si sper sa reusim si noi macar cateva zile de nebunie pe partie
Aqai tb sa-si breveteze reteta aia de ciorba




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Calatoria lui Mos Craciun
...................................................
[b]Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Gata am bifat si masa cu familionu...s a desfasurat in DURBUY la rest hotel (in traducere)MISTRETUL ARDENEZ.
Mincare sofisticata un vin bun pe care culmea au uitat sa l puna la plata
Revenind acasa primesc stirea ca matusa mea ela terapie intensiva in spital...probleme cu inima....se pare ca sintem inimosi rau
Am si eu o mica problema...imi puteti va rog da niste linkuri cu jocuri pt baieti 8,10,12 ca am nepotii invitati la mine si in afara de niwte jocuri cu carti sau ruleta nu wtim cum sa mobilam timpul searq
Va pup caci ii auds au sculat
Da TORA e star!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Am uitat ce vroiam sa spun.....inca dorm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Na ca m-am trezit....ma seaca poprirea aia afurisita....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Scriu repede si pe puncte :

1. Buna de dimineata la mine

2. Am inceput serviciul de ieri, in fortza, inchidem luna, trimestrul, anul ...aseara am plecat la ora 21:00 de aici, sambata lucrez

3. Rufus, arata foarte bine restaurantul ala, pe Ana aproape ca nici nu am recunoscut-o asa gatita si Torei nu i-am vazut niciodata picioarele - o-la-la, o-la-la

4. Doamne Michelle, n-am auzit de impuscaturile de la voi dar e invatatura de minte sa nu stam niciodata in locuri aglomerate.

5. Aqai, ai 5 min de rusine pentru ca toata Canada este in concediu / vacanta pana luni. In grupul nostru au fost 2 familii de canadieni si ne-au facut cu mana la plecare ... ei si-au mai prelungit sederea inca 2 zile

6. Carma - pe tine e greu sa te localizeze omul, cand in Belgia, cand in Grecia

7. Alinuko, dar unde e zapada soro ? Pai aia e zapada ? Noi am avut zapada pana la brau, alba si pufoasa ... ia sa va pleznesc si eu cu niste poze si dupa aia bag capul la fund.

Later edit - la naiba, nu pot sa pun poze ca cica tipul fisierului este "screen file" si trebuie sa-l fac jpeg. Stie cineva cum sa fac asta ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

LA MULTI ANI!


buflea, ti-am dat PM.

io n-am poze de la revelion, ca doar nu m-am pozat cand dormeam. am fost singuri acasa, la 12 am ciocnit o sampanie din care doar am gustat, apoi dupa bombardament ne-am dus la culcare. urasc bombele si toate pocnitorile de anul nou.

eumada, ce-i aia poprire?

Rufus, nu-s oare semnale ca imbatranim? durerile astea... vin numai cand vor si nu pleaca aproape niciodata, isi fac de cap pe pielea noastra. frumosa familie sunteti.

in rest.... azi am dat cu subsemnatul la politie, am stat trei ore acolo, am crezut ca pocnesc pe scaunul asa stramb. cred ca de-anumelea le au ptr vizitatori. a fost o ultima audiere inainte de a trimite dosarul mai departe la judecatorie. copilu' a fost iarsi intrebat cum s-a intamplat (banuiesc ca-i o strategie de-a lor sa vada daca isi mentine declaratia prima) a repetat exact ce a spus si prima data. in cel si cel mai rau caz, e posibil ca si el sa primeasca ceva mustrare si/sau ore sociale. ma luat asa un avant... i-as fi tras cateva, nu stiu de ce.... chit ca politistul ne-a repetat de 5 sau 6 ori ca e totusi bine ca nu s-a intamplat ceva mai grav.

so, asta e viata....nu am avut dispozitie sa merg la politie, ieri ne-au murit doi pacienti foarte tineri si am fost destul de afectata. viata asta e uneori asa nedreapta....


tre sa mai spun ceva, caut o solutie rezonabila. la servici am un coleg , medic oncolog care se da la mine. nu cu vulgaritati, e baiat fin totusi, fara gesturi sau ce stiu io.... si am cam epuizat tot ce-i puteam spune, iar el insista sa ne cuplam. i-am spus ca nici in cele mai intime vise ale lui nu se va intampla asta, i-am spus multe.... solutii cum sa scap de belea. am mai avut si alta data propuneri de-astea, dar am refuzat frumos si am fost lasata in pace. insa nenea asta insista....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Pai Kari,daca faptul ca esti casatorita nu are nici o relevanta in fata lui,atunci da-i flit in stil romanesc.Parerea mea.....Da` chiar trebuie sa fii fina fina..ca o ciocolata?

Poprire este atunci cand ai o datorie catre stat si el nu-ti poate lua,dar iti pune poprire pe cont si tu trebuie sa fii de acord sa platesti,altfel el nu-i poate lua,si nici tu nu poti folosi banii.Doar intr-o anume formase pot retrage.....

Eu am o parere foarte foarte foarte proasta ,sincer, despre politisti.

Bufleo,da` tu?Unde esti ca io te stiu si nu te-am vazut.
Alinuko,poiata sunt,da?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

mada, acus am priceput ce-i cu poprirea. nemtii blocheaza direct contul in situatii de-astea si pana nu-ti trag toti banii, nu te elibereaza.
asta face Finanzamtul.
la politistii din Ro te referi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Da.Din Romania,dar in general...nu stiu am o reticenta vis-a vis de ei.
Auzi Kari nenea ala care se da la tine e insurat si el?
Ca nu pricepui eu ce si cum...daca e baiat fin,nu mai fi tu fata fina si zi-i sa-si vada de treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

gata, mi-au trecut minutele? as vrea io sa aiba toata Canada liber... jumatatea e pe baricade de ieri, la fel ca toata lumea.

doar unii dintre noi "e" mai cu mot si si-au luat zile de concediu cat mai dureaza vacanta copiiilor.

btw, creaturile astea mici sunt fantastice. uite si ai tai, buflea, cum stau pe schiuri/ snowboard! invata teribil de repede.

i-am pus si pe ai mei pe schiuri dupa principiul urcat dealul si dat drumul in jos. au invatat singuri sa ia curbe si sa se opreasca. in 3 zile aveau deja o siguranta pe schiuri de indiviat

in rest, nimic de raportat, am o perioada ciudata. m-am ratoit la copii cu un discurs cam dur desi mi-am dat seama ca sunt cicalitoare rau in ultima vreme si numai dau ordine (spalat, mancat, teme, afara, in casa, construim, curatam) pe banda. si imi propusesem sa tac si ma dau un pas in spate. n-am fost suficient de atenta. dorm rau si am cosmaruri cum nu am avut de mult...e ceva in aer ca si jumattaea si copiii se plang de aceleasi lucruri. poate totusi e doar mancarea in plus de sarbatori.

gata cu mine.

Mada, nu poti plati sau esalona suma aceea, sa scapi de poprire?

Kari, nervi tari si tactica de evitare, altceva... daca ai spus-o direct si nu merge...

buflea, spor la treaba, am vazut poze excelente, baterii incarcate ai, scuze nu ti-au mai ramas tre' sa prestezi la nivel inalt pentru corporatia capitalista

Alinuk, imi plac pozele tale.

Mergi la inceput