Ceasca de punch - 2

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Buflea, bineinteles ca nu-i facut de mine, decat in sensul ca am gugalit ca sa caut imagini bune cu fiecare pasarica si fiecare porc. Nu sunt atat de gifted, stai linistita, dar am gasit o cofetareasa destul de nebuna care sa se ia dupa ideile lui fi-miu. Daca vrei sa te mai delectezi cu imagini dulci, sweetela o cheama pe net.

Kari, interesante pozele, ce-i chestia aia alba langa care (cred) ca esti tu ?

Mada, la o faza din asta ne dam seama cati nebuni sunt pe lume...

Foarte haiosi copiii saltareti pe saltele !

Eu azi fac bagaje de-alea mari, ski, craciun, revelion. Maine plecam ... Deja am in cap carnatii si sarmalele de la mama.

Ieri am fost cu copilul la o petrecere a unui coleg intr-un mall. Dupa o ora de trafic din care jumatate blocaje m-am invartit inca o jumate de ora in parcare negasind loc. Masini parcate aiurea, unde era loc, nu aveam cum sa intru de ele, mama sarbatoritului suna sa vada unde suntem, claxoane, nervii mei prastie. Imi vine minunata idee sa mai urc un nivel la parcare si nimeresc in loc de coada la rampa, coada de iesire. N-ai cum sa intorci, evident. Am iesit afara, am mai dat o tura de intersectii aglomerate in jurul mall-ului si mi-am sunat barbatul sa-l anunt ca ...el e de vina ca nu ne-a adus cu masina lui asa cum a promis. Gasesc in sfarsit un loc, arunc copilul la petrecere dupa care apare barbatu' zambitor sa-mi spuna ca el n-a prins trafic din directia din care venea, iar loc de parcare a gasit chiar la intrare....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali
Gasesc in sfarsit un loc, arunc copilul la petrecere dupa care apare barbatu' zambitor sa-mi spuna ca el n-a prins trafic din directia din care venea, iar loc de parcare a gasit chiar la intrare....




Aseara pe la 23 Balaurul era la cumparat de jucarii. Mai avem de luat o tura de cadouri azi - urati-ne noroc, ca e o nebuneala in Bucuresti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo pinguinilor

mada, atata timp cat va exista omanirea prostia umana nu va pieri. si daca mai ies si bani din asta, de ce sa nu profite ce-i ce pot?
apropos, copila ta e frumoasa ca un inger!

Lali, in poza aia este culoarul din casa lui Cesar Manrique. cateva poze sunt cu casa lui si doua sau trei de la tunelul cu lac.

mada, ca plaja cu palmieri? vise taika, vise. sunt si plaje cu nisip, e una renumita Plaja Papagayo. ne-am dus si noi s-o vedem, ca la 8-a minune a lumii am plecat. de la autobuz am mers pe jos vre-o doi km peste niste dealuri cu piatra in fine, am ajuns intr-un final la plaja renumita. ca sa ne dam seama ca-i de fapt o plaja naturala numai cu nisip. ce-i drept un nisip foarte fin.

adaug o poza indata.



fug la cumparaturi, abia l-am dat jos pe barbat din pat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu-mi place.Credeam ca e ceva asa ca in filme...de alea faine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Nu-mi place.Credeam ca e ceva asa ca in filme...de alea faine...


Asa am patit noi in Mallorca, unde nu am gasit palmieri ci pini Altimteri apa era turcoaz si nisipul auriu, da' palmieru, unde e doamna palmieru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Lali, mare ghinion! cred ca ai avut un zambet stramb :)

mada, fiecare cu piticii lui, ce sa faci. cu prostia umana nu ai sanse de castig, oricum o dai.

kari, mie imi place de nu mai pot insula aceea, asa gri si pietrosasa, mi se pare deosebita. M-ai facut s-o asez in bucket ala cum era?

buflea, voi cand plecati pana la urma, ca am uitat si as vrea sa te prind la o tacla pana atunci.

revenind la mada: cadou de craciun: poze cu palmieri si niagara


Edit: le-am facut mai mici. palmierii sunt prin turcia, in rest toate la niagara


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Aquai...io as vrea sa vad live....da` e fain tare....

Sunt ciufuta....pentru ca sotul meu a venit cu un brad ct casa ,natural,care va intepa si va lasa ace peste tot,iar eu vreau brad artificial...care iese perfect de fiecare data.....asa ca desenat....
el nu vrea.
Si ma oftic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

fff pozele cu niagara ...dar nu ma dumiream ce's cu palmierii....piscinele...

si la mine niagara e pe bucket list.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

kari si pozele tale sunt f. deosebite...f interesante.
multumesc pt detalii. se pare ca a fost o calatorie reusita.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea te pregatesti de plecare? ce face sotul, vine cu voi?

michelle

Mergi la inceput