Ceasca de punch - 2

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bna seara...pinguinule si doamnelor pinguine.

Bag sama ca se vorbeste de animale...Rufus,cu iepurele in lesa,...vreau sa te vad....te rog,vreau sa te vad cum te plimbi cu iepurele in lesa...

Aquai...se mai intampla...mie cred ca mi-ar fi greu sa reiau alt tip de contabilitate...intelegi ce vreau sa spun..


Eu sunt de parere ca animalele trebuie sa stea in natura.

Si mai sunt si adepta stilului minimalist...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

si vecina mea a avut un iepure pt vreo 3-4 saptamani (cand stapinii au plecat in concediu)dar a fost o experientza buna ca a zis ca nu va lua niciodata un iepure.
daca ii dadea drumu treb paza permanenta ca rodea firele, cablurile prin casa...deja a apucat sa roada citeva...pana sa-si dea ei seama
alta problema era cu mirosul. si eu cand ma duceam la ea sesizam un miros naspa.
copiii au avut putin fun cu el,ca era prea speriat de ei si statea pe loc de frica, iar ei vroiau sa faca tumbe, sa alerge...mai multa actiune.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

pun cateva poze de la ziua lui willy. v-am spus ca anul asta avut dreptul doar la 2 invitati-copii si cu parintii...petrecere mai modesta...nu ca a lui buflea...spart in figuri si buzunar (parca asa zic romanii, nu?).
dar eu zic ca chiar daca au fost doar ei, au avut fun. baietii au stat mult pe jocul ala cu masini. sanya mai putin ca a zis ca ea "sucks" la condus. le-am pus filmul Singur Acasa-Home Alone(nu l-au vazut pe tot) dar cat au vazut rideau de se prapadeau ...si noi rideam de risul lor.
poze nu prea am facut, ca nu vroiau sa stea la pozat, faceau tot felul de fetze...alergau...abia i-am prins...asa ca pun ce am si nu am de unde sa aleg...
las pozele doar o zi-doua ca lui barbatu-mio nu-i place sa isi arate figura pe forum...pe net.


michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

si niste poze de la bouncing town, cu mosu si ultima cu bradul. nu am scapat si a trebuit sa pun cana si farfuria pt prajituri pt mosu.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Frumoase pozele ...

Michelle, ce e cu jocul ala "Sorry" ? L-am vazut si eu la T&R si m-a atras cutia. Eu l-am luat pe ala "Fibber" care cred ca este un trombon romanesc doar ca daca te prinde ca minti, iti lungeste nasul.

Am fost azi si am dat jucariile alea inapoi

Aqai, e bine sa mentionezi ca ai de curatat dupa precedentul dar asa in treacat, n-o face dand ochii peste cap ca nu da bine la reputatia ta.

Eu am de depasit o noua criza ... vineri, cei de la YMCA s-au gandit sa-si ia liber, ei fiind cei care ofera after care in scoala. Ne-au spus ieri ... Eu am toate zilele de concediu consumate cu sapt viitoare iar barbata-meu, dupa cum stiti, se muta. Imi vine sa ma duc la YMCA si sa fac o mahala din aia pur romaneasca.
Aseara iar am primit replica de la barbata-meu ca eu nu am vrut sa vina maica-sa in Decembrie si uite acum ce probleme avem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

nu stiu nimic despre joc. william mi-a spus ca are Sanya si stiu ca mai joaca impreuna si ca e fun.
am cautat acum instructiunile dar nu le gasesc decat pe cele in spanish...sper ca nu le-am aruncat pe cele in engleza.
am inteles ca e un joc f. popular , toti copiii il stiu.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo pinguinilor

Rufus, mortala Alina voastra. vad ca stie si la PC.

Aqai, cum mai sa taci? spune tot si varsa la seful toate greselile fostului coleg. ptiu, nu vreau sa-mi amintesc cum am lucrat si eu dosare din 2007!!! anul trecut cand lucram la o alta firma. in trei luni am rezolvat ce altii nu au fost in stare sa rezolve in 7.

also, fuseram la politie de dimineata. am scapat mai usor decat ma asteptam. am primit si laude, asa ca pot sa ma declar multumita. imi pare totusi rau ca prietenul copiilor va trebui sa plateasca paguba. de fapt imi pare rau ptr el ca nu-l sustin parintii si sunt niste dobitoci in relatia cu el. (scuzati limbajul suburban, da nu ma pot abtine)
pe seara am decorat bradul impreuna cu copii. inca ii mai lipsesc ceva globuri si spuma, dar per total sunt multumita. ah si am cumparat o saniuta mica mica, decor sub brad.
de maine intru la foc continuu, ca sunt in urma cu treburile.

roxana, hexoral ala e spray? azinoapte am inghitit un kaktus asa ma simteam cu gatul. abia pe la 4 dimineata, dupace am luat un paracetamol si strepsils, am reusit sa adorm.

pana vin pozele cu bradul, cateva din vacanta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Gata, mi-am facut topul sezonului de iarna. Stiu ca sunt "usoara" in gusturile muzicale dar nu pot sa cred ca nu va plac aceste 3 melodii.

Imi plac exact in aceasta ordine, cu nr 1 insemnand medalia de aur

1. Ed Sheeran - The A Team

www.youtube.com/watch?v=UAWcs5H-qgQ

2. Phillip Phillips - Home

www.youtube.com/watch?v=HoRkntoHkIE

3. Bruno Mars - Locked out of heaven

www.youtube.com/watch?v=e-fA-gBCkj0


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ah ! Daca mutam discutia de la animalele de pe tastatura la gaturile de pe umeri, atunci ma inscriu ei eu cu al meu ... Dupa tura de Zinat care m-a lasat sa supravietuiesc fix atat cat am luat-o, continui sa ma automedichez singura ...si am trecut pe Augmentin. Il am tot din Romania ... incerc si cu asta 10 zile si spere sa trec de Revelion ca n-am de gand sa las gatul acasa cand plecam la ski.

Va rog, urati-mi un gat de lebada gratios pe afara si rozaliu si desfundat pe interior ... Multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

kari , super pozele...mi s-a facut dor de vacantza.

buflea, mi-au placut melodiile dar la primul cintec video-ul e prea trist.
prea brusca trecerea de la Jackie Evancho ce ascultam...la Bruno Mars

michelle

Mergi la inceput