Italia

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Sunt aici...asteptam saptamana asta sa faca RMN si toate analizele de sange si vedem cum merge treaba.Sper sa se faca bine...a facut un ictus ,si-a mai revenit , vorbeste nu tare bine dar e vigilent.Sta sora mea cu el...bine ca mai am pe cineva acasa.Pana vineri cand vin analizele asteptam si speram sa iasa bine rezultatele.

Bine au venit fetele noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Ginger ,sanatate tatalui tau ,iti doresc ca totul sa fie bine!
Va doresc o seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genziana spune:

Buna seara!

Pe aici ploua. Am ajuns Acasa uda leoarca. Daca o tine tot asa si se raceste maine dimineata gasim zapada.

Pe o vreme asa ar merge bine o cana cu vin fiert. Cine mai doreste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Buna fetelor!

Ginger - multa sanatate tatalui tau . te astptam cu vesti bune si cu moralul sus

Bun venit fetelor noi

Eu sunt un pic ingropata in treburi si trebuie sa ma organizez ca sa le pot face bine pe toate. Ieri am dat o fuga la Ikea la Padova si am luat cateva mobile ptr soggiorno. voiam de fapt sa-mi cumpar un birou si librarie ptr a-mi organiza biroul acasa dar ceea ce-mi placea nu mai era in magazin asa ca va trebui sa mearga marito la Milano Corsico caci doar acolo l-am mai gasit ( din aprilie iese din productie modelul asta asa ca e musai sa-l luam acuma).

Maine am programata operatia la chirurgul plastic ca sa-mi scoata un punct gras de pe umar ( punct care a devenit cat o pruna!) si vreau sa rezolv pana vine vara sa pot purta bluze cu bretele .

Marti 22 ianuarie vin la Milano caci am sedinta cu sefu' dar nu stiu inca cat va dura.

Acum fug sa-l ajut pe marito sa monteze mobila. suntem cam zombi caci de 2 nopti dormim rau . i-am scos suzeta lui Ricky si desi ziua nu ne-o cere noaptea se vaita in somn ca un mos bolnav de ne-a zapacit de cap. sper sa treaca repede si asta!

Si aici la Verona e inorat si urat. abia astept sa vina primavara!

Va pupic si sa auzim numai de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema86 spune:

Buna dimineata tuturor!
Multumesc de urarile de bun venit! Eu deocamdata scriu cam scurt si la obiect, pe parcurs cu siguranta o sa reusec sa scriu mai detaliat mesajele si sa nu para o "lucrare de control" :-D sau un "comunicat de presa".
Si la Venezia ploua si e destul de frig, ne pregatim de carnaval si speram ca vor fi destui turisti, care sa cumpere muuulte masti( lucrez intr-un magazin de masti de carnaval...dar sunt cele veritabile, deci un picut mai scumpe).
In rest...pregatiri intense si pt nunta,am ajuns sa visez cam in fiecare dimineata cum o sa fie la nunta...

Multa sanatate tatalui lui Ginger!
Bafta multa, nafi cu noul loc de munca!In martie cred ca ajung la Verona la casa indragostitilor si la Arena, pana acum am fost doar in treacat.

Cam prin toamna-iarna cred ca o sa va dau si altfel de vesti,cam pe atunci speram sa marim echipa.

O zi buna si cu soare,macar in sufletele voastre,daca afara nu e :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Buna dimineata ,va invit si
Eu deja am baut doua.

Si la noi e o vreme ploioasa si tare urita ,pe munte este si zapada sper sa nu ninga si la noi pt.ca imi este tare greu si frica sa merg cu masina daca strada e inzapezita.
Se anunta zapada de vineri ,sper sa nu se intimple ca anul trecut cind am stat 2 sapt.acasa.
Eu am terminat munca pe ziua de azi ,acum incep cu al 2 job (neplatit),stiti voi ca acasa nu se termina treaba si nici nu te plateste nimeni,si este si Marco acasa pt.ca ii dau antibiotic si cu el acasa nu combin nimic.
Dar nici prea mult chef nu am sa fac mare lucru ....dar trebuie.
Nafi ,ai grija de tine si bafta la operatie sa ai noroc de medici si infirmieri buni.
Spor la montat mobila.
Va salut si va doresc o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns costyhunny spune:

salutare fetelor!!
va dau si eu o
noi am intrat in noul an alaturi de prieteni la un salon inchiriat de noi..
--a fost distractie maxima cu aproximativ 48persoane(cu copii cu tot)dansuri,uratori a fost foooooooarte bn chiar nu se astepta nimeni sa iasa asa de bn...
EDY-a rezistat pana pe la 3 si dupaia l-am dus in masina la nani...a mai plans el cand dansam ca era gelos dar dupaia si-a facut niste prieteni si dansa cu ei si cu tacsu(ca al meu sot nu se omoara cu dansul si a facut pe baby sitterul)macar am dansat eu destul de cand a venit momentul sa imi duc mama acasa cu masina ma "ardeau" talpile cand apasam pedalele
--de ziua mea pe 2 am petrecut acasa cu prietenii cu o fasole la ceaun la lemne care a iesit fffffff buna!!!
--de sf.IOAN(sun si ioana)am stat relaxata acasa fara musafiri asa ca ne-am odihnit!!
asta a fost partea buna a acestui an...
acu incepe partea mai nasoala..
--de la revelion nu mai reusim sa scapam de raceala nici un membru al familiei melecu dureri de gat,diaree la EDY,,febra dureri de oase si etc etc...si stiti cum e ca atunci cand vine una vin toate peste tn...
--ieri am primit o veste ff proasta si anume:
--unchiul meu(fratele mamei mele) care locuieste si el aici cu toata familia lui a avut un accident de munca ingrozitor...sa rupt bratul unui GRU(asa cred ca se cheama)e o masinarie care te ridica la inaltime gen cum pun astia becurile si instalatiile pt.feste)si a cazut de la etajul 3..."norocul"a fost ca ia amaortizat caderea un copac aflat pe acolo...dar oricum este in stare grava la spital..are ambele maini rupte un e facuta bucati si trebuie operat de urgenta....un picior fracturat..nasul facut bucati la care va trebui operat...6 coaste rupte si din pacate 1coasta ia perforat un plaman si acuma sa acumulat un lichid(nu stiu exact..doar ce mi-a zis mama)si le e frica doctorilor sa nu faca hemoragie interna ca nu vor putea interveni....
de operat nu il poate opera nimeni pana nu iese de la terapie intensiva cand nu va mai fi risc de hemoragie interna din cauza plamanului...
asa ca speram sa ne ajute BUNUL D-ZEU sa scape de stare asta critica...azi-noapte ia fost ff rau ca nu poate respira din cauza coastelor rupte..
astazi mergem si noi la spital la el sa-l mai vad macar odataca el ia chemat pe toti la el si zice mereu ca moare si ca nu mai rezista....
mama mea e la pamant si plange de numa numanici nu vreau sa ma gandesc la ceva rau ca MAMA cred ca face infarct...ca il iubeste pe el ca pe ochii din cap...cel mai mult din toti 8...si eu la fel...
speram intr-o minune si sa dea D-ZEU sa scape ca e prea tanar ca sa ne lase(48ani_)
GINGER--sanatate tatalui tau si fii tare ca toate se rezolva cu m,edici buni..
NAFI--spor la munca in continoare...si iti tin pumnii pt.operatie..pupici
EMA--felicitari pt.nunta si bafta la organizare..
aici a nins de dimineata asa de frumos dar nu sa asezat deloc..
va pupicesc pe toate si sper sa mai reusesc sa intru..o zi buna la toate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema86 spune:

Costyhunny,imi pare rau de ce i s-a intamplat unchiului tau.
Doamne ajuta sa se faca bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Costihunny- speram ca sa-si revina unchiul tau sa iasa cu bine din aceasta nenorocire.E ingrozitor cate accidente la locul de munca se intampla.
Tatal meu incepe sa-si revina deci ma simt si eu mai bine, sora mea a zis ca nu are rost sa merg in tara avand in vedere imbunatatirea.Vom merge de Pastele catolic.
Azi e un frig aici...brrr.Copii au ramas acasa ca mi-au facut noapte alba, au amandoi nasucul infundat si n-au reusit sa se odihneasca.
Am avut noroc iarna asta n-am avut alte probleme.
Le dau de 2 saptamani propolis (azi dimi am uitat) si vad ca functioneaza .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genziana spune:

Buna dimineata! asa mai catre pranz. Am baut deja cateva cafele dar tot imi este somn si pe deasura si .... lene. Nu am chef sa fac nimic. Sper sa-mi revin in scurt timp.

costyhunny, refacere usoara unchiului tau!

Ginger00, ma bucur sa aud vesti bune.
Multa sanatate!

Frig si pe la mine. Dimineata era bruma peste tot. Bine ca este vineri si suntem aproape in weekend.

Mergi la inceput